Hip-Hop/Rap - Dyskusja

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Hip-Hop/Rap - Dyskusja

przez wielbłądzica 22 gru 2013, 19:49
rotten soul napisał(a):A jak Wam się podoba nowa produkcja Sokoła? Mnie raczej średnio, choć mam 2 utwory, które do mnie przemawiają i podobają się muzycznie.

Mnie się podoba płyta. Pasuje mi jak mam nastrój na zamulanie albo na fkurf. Najbardziej lubię kawałek 'spalone mosty'.

-- 22 gru 2013, 19:26 --

fajna propozycja od Tyr: Dope D.O.D.. Urywa, ale Zeusa jakoś nie trawię.

-- 24 gru 2013, 03:04 --

Hip-Hop/Rap - Dyskusja

przez rX_ 26 gru 2013, 21:35
http://www.youtube.com/watch?v=CE02i--8hWI

Kawałek na dzisiaj. Jak wrzucić normalnie link z yt żeby było widać okienko yt na forum?
rX_

Hip-Hop/Rap - Dyskusja

przez piterotr 26 gru 2013, 21:45
Że też się wcześniej nie dopisałem :D
Jeśli chodzi o faworytów: Tomb,Solar,Białas,Bonson,VNM,Shellerini,Ramona 23,Bisz, Zeus.
To chyba tacy moi pionierzy.

Mamy jeszcze święta, wiec wrzucam cos adekwatnego do tej pory. Nowa rapowa kolenda od StoProcent. Jakby komuś umkneło ;)

http://www.youtube.com/watch?v=_P4GKGNV4N8
I zanim pojmiesz co jest najważniejsze w tym syfie, nie raz się potkniesz syzyfie...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Hip-Hop/Rap - Dyskusja

przez rotten soul 26 gru 2013, 21:58
piterotr,
Mamy jeszcze święta, wiec wrzucam cos adekwatnego do tej pory. Nowa rapowa kolenda od StoProcent. Jakby komuś umkneło ;)

Straszne jak dla mnie. Ciężko nawet to nazwać Hip Hopem. :?
rotten soul

Hip-Hop/Rap - Dyskusja

przez piterotr 27 gru 2013, 01:02
Jeśli odwołujesz się do oldscholowego rapu to owszem, ciężko ;) Są oryginalni, a czy wchodzi czy nie to już rzecz gustu.
I zanim pojmiesz co jest najważniejsze w tym syfie, nie raz się potkniesz syzyfie...

Hip-Hop/Rap - Dyskusja

przez rX_ 27 gru 2013, 22:32
rotten soul, to jest newschool, teraz jest zalew tego w środowisku hip-hopowym i moim zdaniem garstka daje sobie radę.
rX_

Hip-Hop/Rap - Dyskusja

przez piterotr 28 gru 2013, 03:13
Wszystko zalezy od tego czy jesteś wieźniem lat 90-tych, jeśli nie akcpetujesz takich rzeczy jak auto-tune, hashtagi itp. To niedlugo zostanie Ci sam Bonus RPK i Popek. Czego nie zycze najgorszym wrogom... Hip-hop zmienia sie z dnia na dzien.

Hip-Hop/Rap - Dyskusja

przez eNtropy 28 gru 2013, 07:36
zmienia sie ale nie koniecznie w dobrą strone,jeśli dla ciebie auto tune,hashtagi,kwadratowe rymy od linijki jest godnym nastepstwem szalenstwa,spontaniczności i genialnych kolaży muzycznych (soul/jazz > pop/trance/dubstep czy cokolwiek oni teraz /cenzura/ tworzą) to chyba sluchalismy innej muzyki :)

Jaki sam bonus men jaki popek :D http://www.youtube.com/watch?v=r-U3YvS_7FM adekwatne do pory :)

pogrzeb w glebszym podziemiu,najlepiej z lat 03-05,prawdziwe perełki wychodzily o których nikt nie ma pojęcia dzisiaj.

http://www.youtube.com/watch?v=YG3kqzda4K0

http://www.youtube.com/watch?v=B8Jv3zRDa8c

Pozatym szperajcie w innych krajach poza polską i usa, wyspy maja świetną scene (high focus records),bardzo świeża jak na 2013 i na podejscie do robienia rapu w ogóle

http://www.youtube.com/watch?v=z2GAG1CPWjU fliptrix,całą plytke z polskim producentem molotofem sieknal.
Z tego miejsca chciałbym bardzo serdecznie pozdrowić wszystkich sympatyków hibernacji na całym świecie

Hip-Hop/Rap - Dyskusja

przez socorro 28 gru 2013, 12:28
jeśli chodzi o nowych wykonawców, to ta płyta przypadła mi do gustu :)

ale generalnie to i tak polska klasyka u mnie na 1. miejscu ;)
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

Hip-Hop/Rap - Dyskusja

przez linka 28 gru 2013, 14:37
Słucham od jakichś 15 lat, zaczęło się od K44, fisz, molesta, O.S.T.R., onar, borikson, przewinął się warszafski deszcz i tede, thinkadelic, fenomen, Grammatik. Bardzo miło wspominam te czasy. Noc hiphopowa w Radiu Łódź - z soboty na niedzielę, kasety i jechało sie z nagrywaniem :D

Później zaczęłam się interesować czymś bardziej zagranicznym, Mos Def, Gangstarr, Public Enemy, Snoop Dogg, dr dre, wszystko związane z dj Premiere, De la soul, Busta Ryhmes, Missy Elliot, Nas itd.

W tej chwili na tapecie mam płytę ostrego i hadesa, pezeta, donatana, z "nowszych" słucham Małpy - bardzo mi się podoba, coś tam Bisza słuchałam ale nie podeszło, i jeszcze jakieś chłopaki ze Szczecina coś robią z OSTRYM - ale nie pamiętam jak się zwą :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Hip-Hop/Rap - Dyskusja

przez eNtropy 28 gru 2013, 15:03
Z tego miejsca chciałbym bardzo serdecznie pozdrowić wszystkich sympatyków hibernacji na całym świecie

Hip-Hop/Rap - Dyskusja

przez rX_ 28 gru 2013, 16:06
linka, o ile się nie mylę chodzi Ci o PMM.
rX_

Hip-Hop/Rap - Dyskusja

przez piterotr 28 gru 2013, 21:08
eNtropy, Nie mówie, że kwadratowe rymy czy wpychanie auto-thuna w każdą zwrotke jest dobre, aczkolwiek taki własnie auto-thune czy hashtag umiejetnie stosowany jest czymś co dodaje smaku w niektórych kawałkach, mi sie to akurat podoba. Jimson też fajnie sobie leci ;)

Hip-Hop/Rap - Dyskusja

przez monk.2000 28 gru 2013, 21:16
Fajnie czytało mi się kawałek waszej dyskusji. Może się tym tematem zainteresuję. Bo wcześniej hip-hop kojarzył mi się z muzyką gorszą wobec rocka, którego sam słuchałem. Czuję jakbym się nawrócił na nową ścieżkę. :pirate:
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Sortuj wg