Piękne umysły czyli spam działu Schizofrenia

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Nerwo Mafia - spam

przez comatom 21 sty 2014, 23:14
To spamuje
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
comatom

Nerwo Mafia - spam

przez platek rozy 21 sty 2014, 23:14
nerwosol-men, trezeba Enii powoedziec i Kasi:)))
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez Auman 23 sty 2014, 22:59
No i niedługo znowu ląduję w szpitalu. :roll:
Auman

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna Maria 24 sty 2014, 08:47
Marcin20.04, co się dzieje?
Anna Maria

przez wiejskifilozof 24 sty 2014, 10:51
Mi pytała się psychiatra czy byłem w szpitalu...tak już cztery razy.

przez Auman 24 sty 2014, 16:23
kasiątko napisał(a):Marcin20.04, co się dzieje?

Leki nie działają tak jak powinny.
Auman

przez Anna Maria 24 sty 2014, 16:48
Marcin20.04, współczuję. Wierzę, że szpital Ci pomoże
Anna Maria

przez Auman 24 sty 2014, 16:53
kasiątko napisał(a):Marcin20.04, współczuję. Wierzę, że szpital Ci pomoże

Dzięki. Też mam nadzieję że się polepszy.
Auman

przez macieywwa 28 lut 2014, 19:47
Potrzebuje pomocy a raczej uświadomienia...bedzie w telegraficznym skrocie ze wzgledu iz dopadla mnie okropna derealizacja :D
Poniedziałek..szpital ipin..kobieta..rozmowa...spedzone razem popoludnie..
A teraz do rzeczy, poznałem ja w szpitalu, podejrzewałem ze zapewne zdrowa nie jest, aczkolwiek zachowywała sie bardzo poprawnie.Dzisiaj podczas rozmowy tel przyznała sie ze choruje na schizofrenie, no coz nie ukrywam podłamałem sie, spodziewałem sie nerwicy, padaczki, depresji ale nie schizofrenii.
Zupełnie nic nie wiem na tema chorych, jak postępować, zachowywać się na co zwracać uwagę przebywając z nimi.Czy maja jazdy podobne do nerwicowców, depresyjnych czy możne ala border...
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez Luloo 05 mar 2014, 23:20
macieywwa, nie wiem, czy jeszcze szukasz info, ale z pewnością warto przeczytać "Schizofrenię" A. Kępińskiego.
Także przejrzeć blogi schizofreników i fora, co pewnie już zrobiłeś; wiadomo, ludzie piszą o swoich doświadczeniach... choć na blogach pewnie ukażą je z tej ciemniejszej strony, więc wyrywkowy obraz może być demoniczny.
Najlepiej wszystko sprawdzić osobiście.
Czy mają podobnie do nerwicowców, depresyjnych, ala border - wydaje mi się, że z każdego po trochu. Z pierwszymi mogą mieć zaburzenia lękowe wspólne i derelki, ale DD nie postrzegają w pierwszym rzędzie jako subiektywnych zmian swojej percepcji, o ile mi wiadomo. Nerwicowcy boją się, że ich odmienione postrzeganie to już zalążek schizofrenii; schizofrenicy, którzy mają haluny, że w nocy budzi ich warczenie wilka, a ktoś ciągnie ich za włosy, pytają na forum: "czy to może nerwica..?" No, i niestety w schizofrenii jest duże zubożenie afektu przy depresji. Wyskoki ala border.. to jedne, co na pewno mogą mieć wspólne, to psychozy i paranoidalne wizje. Moja koleżanka z borderline miała przez to diagnozę różnicową w kierunku schizofrenii, ale bardzo szybko ją wykluczyli.
Jak postępować, na co zwracać uwagę, na pewno na to, co w przypadku rozmowy z każdym innym człowiekiem :) W końcu "schizofrenia" to tylko jeden z "atrybutów". Na pewno ta pani doceni, że jej nie oceniasz.

Nie podłamuj się :)

przez MalaMi1001 05 mar 2014, 23:43
macieywwa, przede wszystkim chyba powinieneś mieć świadomość, że to ciężka choroba, a jej najsmutniejszym i najmniej zrozumiałym przez bliskich aspektem jest to, że chory często robi coś, mówi bądź myśli czego w chwilach bez choroby sobie by nawet nie wyobrażał. To się dzieje poza jego świadomością i co najważniejsze kontrolą. Często jest tak, że pomimo, że bliscy wiedzą o chorobie niektóre działania postrzegają jako krzywdzące czy celowo wymierzone w nich. Potrzeba więc dużo cierpliwości i wyrozumiałości. Sam niestety musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy podołasz takiej relacji. W każdym razie życzę powodzenia ;)

przez *Wiola* 06 mar 2014, 00:06
macieywwa, Scizofrenii też są różne odmiany , różne nasilenie itd. Powinieneś się zorientować o jaką chodzi , oraz bardzo ważne czy ona się leczy i przestrzega zaleceń lekarza.
Moderator

Sortuj wg