Zjednoczone Stany Lękowe

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Zjednoczone Stany Lękowe

przez hania33 08 sty 2014, 14:26
platek rozy, :roll:
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Zjednoczone Stany Lękowe

przez nerwa 08 sty 2014, 14:26
hania33, psycholog to jest ktos kto po prostu skonczyl studia psychologiczne (wiec ma wiedze ogolna, ale nie jest tam szkolony jak prowadzic terapie). A zeby byc teraputka, trzeba potem isc do szkoly terpeutycznej (ktora trwa jakeis 4 czy 5 lat chyba), samemu prowadzic wiele godzin terapii (pod okiem specjalisty), i tez samemu przejsc swoja terapie. Dopiero wtedy taki czlowiek ma certyfikat i wie jak przeprowadzac terapie.

Niestety w PL jest tak, ze wlasciwie kazdy - i psycholog i nawet nie psycholog tylko czlowiek z ulicy moze sobie zalozyc "gabinet" i przyjmowac ludzi na porady jakies. Dlatego wiem, ze byla cala afera, zeby powstaly jakeis prawne ustalenia, ze takiej pomocy moga udzielac tylko tacy terpaeuci z certyfikatami.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Zjednoczone Stany Lękowe

przez hania33 08 sty 2014, 14:27
Marcin2013, tak , lepiej na lekach :(

Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zjednoczone Stany Lękowe

przez Faraway 08 sty 2014, 14:27
Luktar, podobno bardzo dobra książka
Obrazek

Zjednoczone Stany Lękowe

przez gosiulek 08 sty 2014, 14:27
płatku straszne...też bym się wystraszyła...
Obrazek

Zjednoczone Stany Lękowe

przez hania33 08 sty 2014, 14:28
nerwa, wiec wlasnie ..moja byla psychologiem..

Obrazek

Zjednoczone Stany Lękowe

przez platek rozy 08 sty 2014, 14:29
Luktar, Musialam go jeszcze wyrzucac z mieszkania bo wyjsc nie chcial. Mam dosc . A ta ksiazke Kepinskiego mam od PJT narazie tylko przegladalam ale mysle ze to jedyna pozycja Kepinskiego warta uwagi.

hania33, :zonk: :zonk: :zonk:
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Zjednoczone Stany Lękowe

przez nerwa 08 sty 2014, 14:30
Faraway, no ja z tego co pamietam, to powiedzialam, ze wkurza mnie to ciagle "co slychac?" i ze ja nie wiem co mam na to odpowiadac, bo siedze caly tydzien w domu no i co u mnie moze byc slychac? :D ehhhe, no ale zawsze jakos tam sie dalej toczylo.

platek rozy, o kurde!!!! tez by mi tak skoczyl puls w tej sytuacji! :shock:

hania33, no ale jak to zbyt okropne? To co, sa pewne rzeczy, ktore jak czlowiek przezyje to juz nic nie moze zrobic tylko najelpiej jakby sobie strzelil kulke w łeb? Nieee no, prosze Cie! :) Glupoty Ci nagadala serio! Ludzie przechodza straszne tragedie i dochodza do siebie, nieraz jest po prostu trudniej i tyle.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Zjednoczone Stany Lękowe

przez platek rozy 08 sty 2014, 14:31
gosiulek, nerwa, Dziewczyny normalnie bym sie udusila , w ogole tchu nie moglam zlaapac i mreoczkia z ciemne przed oczami mialam. Jesoooo same traumy bede miala chyba :bezradny: :bezradny:
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Zjednoczone Stany Lękowe

przez hania33 08 sty 2014, 14:31
nerwa, to nie bylo tak..powiedziała , ze nie moze pomoc , ze muszę udac sie do psychiatry po leki.. :roll:

Obrazek

Zjednoczone Stany Lękowe

przez platek rozy 08 sty 2014, 14:32
a dzien mialam w miare zaczety to juz teraz sie boje w domu siedziec nawet.

Zjednoczone Stany Lękowe

przez nerwa 08 sty 2014, 14:32
hania33, a no wlasnie, to pewnie dlatego takich glupot Ci nagadala... :-/ Naprawde terapeuci sie musza szkolic ładnych pare lat i długo pracować pod okiem innego specjalisty - ale wtedy wiadomo, ze robią to rzetelnie.
Poza tym, zeby zostac terapeuta trzeba władować tyyyyle kasy w te szkoly terpautyczne, ze masakra :) Wiec jak juz sie dostanie certyfikat to mysle, ze kazdy chce pracowac jak najlepiej bo opinia klientow sie liczy, a jak straci sie dobra opinie i nie ma klientów, to cała ta kasa wywalona w błoto.

Zjednoczone Stany Lękowe

przez Zupapomidorowa 08 sty 2014, 14:32
platek rozy, Czytam pierwszy rozdział i powiem Ci, że fajnie tłumaczy różne rodzaje lęku.
/cenzura/, jaki ćwok, jeszcze wyjść nie chciał... nic dziwnego, że się tak wystraszyłaś. :shock:
Dawniej Luktar

Zjednoczone Stany Lękowe

przez nerwa 08 sty 2014, 14:33
platek rozy, ja ostatnio jak mi samochod na skrzyzowaniu wyjechal w moja strone (ale nawet nie trąbnął ani nic) to tak sie zdenerwoawlam, ze rece mi sie trzesły jak nie wiem! :)) Wiec jakby mi ktos do domu wtargnał to nie wiem.. atak serca!

Sortuj wg