Zjednoczone Stany Lękowe

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Zjednoczone Stany Lękowe

przez Marcin2013 07 sty 2014, 17:22
Nic nie poradzi jeśli sam nie będzie chciał sobie pomuc bo wyjdzie z gabinetu i będzie dalej swoje robił jedyne to mi ciebie szkoda i ratuj siebie ja wiem ze ty masz dobre serce ale ty chcerz pomuc a sama najwięcej cierpisz

Zjednoczone Stany Lękowe

przez Anna Maria 07 sty 2014, 17:26
Marcin2013, tak :(
Anna Maria

Zjednoczone Stany Lękowe

przez nerwa 07 sty 2014, 17:27
Dokladnie, a co najgorsze to jest tak, ze jak sie pomaga alkoholikowi (i np. sprzata po nim itd.) to on widzi, ze moze sobie pozwolic na picie, bo ktos i tak sie nim zajmie. I takie osoby, zyjace z alkoholikem przewaznie tak robią, bo sa "wspoluzaleznione" i szkoda im go, chca pomoc, jakos zalagodzic sytuacje itd. Ehh, ogolnie ciezka sprawa :( Ale na pewno psycholog powie Ci, ze musisz sie skupic na sobie i zajac sobą i tyle.
Fajna ksiazke kiedys czytalam "Koniec Wspoluzalezeninia" tam byly porady rozne.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zjednoczone Stany Lękowe

przez Anna Maria 07 sty 2014, 17:32
nerwa, psycholożka poprzednia też mi mówiła, że nie da się na siłę, ale kazała się wyprowadzić a to jest niewykonalne przy moim stanie zdrowia i ze względu na psiaki. Może kiedyś do wyprowadzki dojrzeje, póki co odpada,a nie da mi się za bardzo pomóc skoro tkwię w toksycznej atmosferze.
Anna Maria

Zjednoczone Stany Lękowe

przez Marcin2013 07 sty 2014, 17:34
kasiątko, kasiotko tułam cię wirtualnie nerwka też ma rację

-- 07 sty 2014, 17:42 --

Ja mam kasia to samo tyko ja się tym nie przejmuje to co muwiom jak się opijom

-- 07 sty 2014, 17:44 --

Kasia będę czytał wiersze :) nerwka czyli choroby psychicze nie som tak warzne

Zjednoczone Stany Lękowe

przez neon 07 sty 2014, 18:00
Marcin2013, Nie myślałeś o pisaniu jakiegoś pamiętnika, ewentualnie bloga? Masz naprawdę ciekawe myśli, "tułam się wirtualnie"- To jest majstersztyk ;) Jak by to wypowiedział znany poeta, to by wszyscy piali z zachwytu. Popraw trochę ortografię i do roboty!
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

przez Aneczak 07 sty 2014, 18:07
Kasiu nie chciałam cię urazić. Wszystko co piszę jest oparte o moje własne doświadczenie życia
/ponad 20 letnie/ z alkoholikiem, jeśli taki staż Cię nie przekonuje, no cóż. Efekt mojego doświadczenia jest taki że on nie pije już ponad 10 lat. Inna sprawa jest taka że i tak się rozstaliśmy. Jeśli liczycie na to, że on sam zrozumie i podejmie kroki to wydaje mi się nie realne. Częsty jest tak że w czasie trwania leczenia alkoholik odkrywa chęć pomocy sobie.

Zjednoczone Stany Lękowe

przez Marcin2013 07 sty 2014, 18:10
Neon poeta tyko głowa nie ta ale kasia morze zrozumiała ze tule wiem ta moja ortografią przesto mnie uwarzajom za tumana

-- 07 sty 2014, 18:13 --

Neon popacz ty reżyser ja poeta śmietana gwiazd szołbiznesu

-- 07 sty 2014, 18:17 --

Aneczak, a morze zrozumiał ze coś stracił przez alkochol naprzykład ciebie i dlatego nie pije

Zjednoczone Stany Lękowe

przez neon 07 sty 2014, 18:18
Marcin2013, Wydaje mi się że poezja ma swoje korzenie w cierpieniu. Ja Cię nie uważam za tumana, ale ortografie dobrze byłoby poprawić, trochę odkurzyć "umysłowy pokój"- pamiętasz ta indiańską historię ;)
świat lubi znieczulić

Zjednoczone Stany Lękowe

przez Anna Maria 07 sty 2014, 18:19
Marcin2013, fajnie że za wiersze się bierzesz :D

Aneczak, ja miałam ojca alkoholika więc mam staż tyle ile mam lat więc 30. To jest zdanie fachowca, że póki sam nie będzie chciał to nikt go nie zmusi. Jest mały procent tych co po przymusowym nie piją. Z tym, że musi "wytrzeźwieć" i pójść na detoks by w ogóle zacząć jarzyć, ale to jeszcze z skonsultuję z psycholożką bo moja poprzednia, jak pisałam, że nikt go nie wyciągnie jeśli sam nie będzie chciał.
Anna Maria

Zjednoczone Stany Lękowe

przez nerwosol-men 07 sty 2014, 18:20
Witam serdecznie po pracy bywalców stałych i nie tylko :D
Załóż wy­god­ne bu­ty, bo masz do przejścia całe życie... Obrazek

http://www.poomoc.pl

Zjednoczone Stany Lękowe

przez Anna Maria 07 sty 2014, 18:21
Marcin2013 napisał(a):Aneczak, a morze zrozumiał ze coś stracił przez alkochol naprzykład ciebie i dlatego nie pije

Prędzej to. Musiał odczuć konsekwencje uzależnienia.
Anna Maria

Zjednoczone Stany Lękowe

przez neon 07 sty 2014, 18:21
Najgorsze, że Ci ludzie chyba nie zdają sobie sprawy, że niszczą nie tylko swoje życie.

-- 07 sty 2014, 17:23 --

nerwosol-men, Witam na fajrancie ^^
świat lubi znieczulić

Zjednoczone Stany Lękowe

przez Anna Maria 07 sty 2014, 18:24
neon, alkoholizm to gniazdo zakłamania, oszukiwania siebie i innych. Niue wiem czy to jest zrozumiale piszę :oops: , ale alkoholik przeinacza wszystko dookoła na swoją korzyść. Moja mama też prawdopodobnie jest alkoholiczką i kłamie jak z nut.
Anna Maria

Sortuj wg