Zjednoczone Stany Lękowe

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Zjednoczone Stany Lękowe

przez Zupapomidorowa 07 sty 2014, 14:33
nerwa, brawo! Silna z Ciebie dziewucha. Bardzo mnie pocieszcie tym, że psychoterapia tak na Was ładnie podziałała. Ja odkąd ją odkryłam dziękuję ludzkości że ją wynalazła.
Kurcze ja na początku po Seronilu dobrze się czułam, schudłam, miałam energię ale później było gorzej. Od tabsów miałam mega zgaga, zamulenie umysłu, jakieś zmiany leków były ale wciąż dziwnie się czułam.
A czy nerwica lękowa może powodować to iż nie mogę wytrwać na zdrowej diecie przepisanej od dietetyczki? Lubię zdrowo jeść bo lepiej się wtedy czuje. Ale jak mnie dopadają chyba to właśnie lęki to nabieram ochotę na pizze lub mam ochotę wypić alkohol. Nie mówiąc już o fajach które nie mogę rzucić.
Dawniej Luktar

Zjednoczone Stany Lękowe

przez nerwa 07 sty 2014, 14:34
Ale wiecie co, ja to nie jestem za nadawaniem etykiet - ze nerwica czy zaburzenia lękowe czy cos. Bo nieraz granica miedzy nimi jest bardzo mala i tak naprawde trudno powiedziec czy ktos ma nerwice z elementami depresji czy depresje z nerwicą itd. Poza tym, takie nazwanie czegokolowiek mało daje.. bo tak naprawde co za roznica jaka nazwa? A podloza zazwyczaj i tak są podobne...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Zjednoczone Stany Lękowe

przez platek rozy 07 sty 2014, 14:35
nova_2013, wiesz ja teraz mialam za duzo stresow i dlatego te ataki tak mi sie nasilily ostatnio ale np lipiec mialam super , sama jezdzilam wszedzie i chodzilam do znajomych , a czasami mam takie zwatpienie ze z tego nie wyjde ze az placze, po czym wstaje znow z tych kolan i mysle sobie ze przeciez to lęk, ze jak raz wyszlam z fazy takiej ze nie wychodzilam z domu juz 4 miesiace to teraz tez wyjde , tylko musze sobie poukladac w glowie wszytsko to czego sie boje.

Bardzo by mi pomogla psychoterapia , moze sie uda. :mhm:
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zjednoczone Stany Lękowe

przez Zupapomidorowa 07 sty 2014, 14:35
nova_2013, acha czyli mając zaburzenia lękowe niekoniecznie muszę mieć nerwicę. Kurcze ale nadal nie bardzo wiem gdzie szukać informacji na temat samych zaburzeń lękowych. Czy ma ktoś z Was jakieś pomocne linki.
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
Dawniej Luktar

Zjednoczone Stany Lękowe

przez nerwa 07 sty 2014, 14:36
platek rozy, nie może tylko NA PEWNO sie uda! :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Zjednoczone Stany Lękowe

przez platek rozy 07 sty 2014, 14:39
Luktar, mnie lęki sie wzielyz depresji.

nerwa, mam nadzieje :uklon: bo juz mam dosc takiej wegetacji mojej.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Zjednoczone Stany Lękowe

przez Zupapomidorowa 07 sty 2014, 14:42
platek rozy, ja miałam nieciekawe dzieciństwo. Starzy są cholerykami, prali się po mordzie, kłótnie na co dzień. Żyłam w ciągłym lęku od maleńkości ale nie uświadamiałam sobie tego.
Dawniej Luktar

Zjednoczone Stany Lękowe

przez nerwa 07 sty 2014, 14:44
Luktar, ja wlasnie o tym juz pisalam tutaj nie raz. Dla mnie (chociaz u kazdego moze byc inaczej), powodem nerwicy moga byc jakies nieuswiadomione emocje - one wtedy nigdy nie giną tylko w nas zostają, wyparte gdzies - ale są. I potem ta energia musi jakos wyjsc na zewnatrz. I przewqznie wychodzi w postaci lęków czy depresji. Ja na tej pierwszej terapii wlasnie sobie pouswiadamilama te rzeczy i lęki przeszly wtedy jak reką odjął, bo nie mialy się z czego brac po prostu.

Zjednoczone Stany Lękowe

przez platek rozy 07 sty 2014, 14:45
Luktar, a mnie zlapalo po smierci mamy ,chorowala na raka i ja przez 3 lata codzien widzialam tylko szpiatl i chorych ludzi , sporo ich umarlo a znalam ich bo moja mama ciagle byla na chemiach ws zpitalu...
3 lata zylam choroba i smiercia a po mamy smierci wpadlam w taka nerwice ze przestalam wychodzic z domu bo mi sie wydawalo ze umre na zenwnatrz.

I wyszlam z tego zakletego kola lekow po roku psychoterapii.

Zjednoczone Stany Lękowe

przez nova_2013 07 sty 2014, 14:53
Tutaj Dark wyjasnia roznice miedzy nerwicå a depresjå :

nerwica-a-depresja-t41701.html
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

Zjednoczone Stany Lękowe

przez platek rozy 07 sty 2014, 14:56
Luktar, pewnie ze moze sz jesc wiecej od nerwicy , ja znow wtedy wlasnie jak mam lęki przestaje jesc.Inni jedza wiecej.

-- 07 sty 2014, 14:57 --

Dobra lecem te dwa obiady szykowac :mrgreen: :mrgreen: :bezradny: bo nie wyrobie sie z gotowaniem przed przyjsciem ksiedza :papa: :papa: do pozniej Kochani :)))

Zjednoczone Stany Lękowe

przez Marcin2013 07 sty 2014, 14:58
Witam :(

Zjednoczone Stany Lękowe

przez nova_2013 07 sty 2014, 14:59
a tu o zaburzeniach lękowych, przyczynach i skutkach

http://www.psychiczne.choroby.biz/Zabur ... %C4%99kowe
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

Zjednoczone Stany Lękowe

przez Marcin2013 07 sty 2014, 15:04
Byłem na bezrobocu i nic tyko mam ubespieczenie