Jak spędzicie Boże Narodzenie 2013?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Pieprz 15 lis 2013, 19:33
Rozumiem, że Ty doceniasz zawsze jak ktoś coś robi niby dla Ciebie, a samemu w ogóle nie masz na to żadnej ochoty i nie znosisz tego.

Staram się doceniać cudze starania, nawet jeśli o nie nie prosiłem.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today.
Król Balu

przez rotten soul 15 lis 2013, 19:56
Mushroom,

Nie chodzi o takie co nie prosiłeś tylko o to co czego nienawidzisz od lat. Takie też doceniasz. Przykładowo nie lubiłbyś naleśników, a Candy robiłaby Ci je 3 razy w tygodniu i jeszcze oczekiwała wdzięczności? Rozumiałbyś takie coś? Chciałbyś tego?
rotten soul

przez Pieprz 15 lis 2013, 19:59
Nie rozumiem po prostu skąd ta nienawiść. I myślę że przykład z naleśnikami jest trochę nietrafiony bo jednak jedzenie tego samego co 2 dzień ma prawo się szybko znudzić, ale wigilia jest raz w roku tylko.
Król Balu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 15 lis 2013, 20:01
Przykładowo nie lubiłbyś naleśników, a Candy robiłaby Ci je 3 razy w tygodniu i jeszcze oczekiwała wdzięczności? Rozumiałbyś takie coś? Chciałbyś tego?

Jakby robila raz w roku to nawet jezeli nie lubi pewnie by nie marudzil :) Moja rodzina nie byla idealna a jednak moje dziecko lubilo swieta. Moze dlatego, ze nie robilam z siebie meczennicy tylko przygotowywalysmy je wspolnie. Fajnie sie gadalo piekac w kuchni. Ostatnio nie mogla przyleciec bo akurat miala nowa prace i wiadomo ze swiezaki musialy w swieta pracowac ale bylo jej bardzi szkoda ze nie mozemy byc razem. Wiec w tym roku mamusia leci do niej i znowu beda dlugie pogaduchy w kuchni ;)
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez carlosbueno 15 lis 2013, 20:05
Ja jestem dziwny nigdy nie jadłem karpia, ostatnio mieliśmy go w latach 80-tych chyba, na pasterce tez nigdy nie byłem, rodzice mimo że religijni nie chodzą bo mówią że na to tylko niedowiarki chodzą no i za późno już a oni o 9 chodzą spać. Opłatkiem to może od kilkunastu lat zaczęliśmy się dzielić jak rodzice się z telewizji dowiedzieli bo nie było tego w tradycji niemieckiej mojego ojca ani kaszubskiej matki.
Największy Forumowy Maruda

przez rotten soul 15 lis 2013, 20:07
Mushroom,
Nie rozumiem po prostu skąd ta nienawiść.

Nic dziwnego, skoro nie jesteś mną, a ona Twoją matką. :D Długo by tłumaczyć. Pracowała na to latami.

I myślę że przykład z naleśnikami jest trochę nietrafiony bo jednak jedzenie tego samego co 2 dzień ma prawo się szybko znudzić, ale wigilia jest raz w roku tylko.

Nie chodziło przecież o częstotliwość, tylko o fakt, że to robi.
rotten soul

przez Pieprz 15 lis 2013, 20:08
Ja jestem dziwny nigdy nie jadłem karpia,

Ja też nie ale wcale nie uważam się za dziwnego z tego powodu. Po prostu mam fobię ości, sam smak ryb lubię.
Król Balu

przez carlosbueno 15 lis 2013, 20:11
Mushroom napisał(a):
Ja jestem dziwny nigdy nie jadłem karpia,

Ja też nie ale wcale nie uważam się za dziwnego z tego powodu. Po prostu mam fobię ości, sam smak ryb lubię.

Ja też nie lubię ryb z ośćmi tylko filety i morskie, ale u mnie wynika to z niepolskich tradycji rodziny, nigdy nie jadłem większości tradycyjnych polskich dań wigilijnych, a o świętym mikołaju to się z tv dowiedziałem że przychodzi bo w domu się mówiło gwiazdor bo mikołaj 6 tego grudnia przychodzi.
Największy Forumowy Maruda

przez Pieprz 15 lis 2013, 20:11

No fakt, jeśli jej nienawidzisz za coś innego to częstotliwość nie ma znaczenia.
Król Balu

przez 8th_circle_of_hell 15 lis 2013, 20:13
rotten soul napisał(a):Mushroom,

Nie chodzi o takie co nie prosiłeś tylko o to co czego nienawidzisz od lat. Takie też doceniasz. Przykładowo nie lubiłbyś naleśników, a Candy robiłaby Ci je 3 razy w tygodniu i jeszcze oczekiwała wdzięczności? Rozumiałbyś takie coś? Chciałbyś tego?

Mushroom chyba nie zrozumiał, o co kaman.
Nie mówimy o tym, jak kochana babunia nakłada nam kolejny kawałek sernika na jej imieninach, mimo że nie mamy już ochoty. Nikt by na babcię za miły gest nie naskoczył, trzeba wmusić w siebie sernik i uśmiechać się.

Wigilia jest raz w roku, ale jeśli na co dzień w rodzinie nie ma miłości, przy łamaniu się opłatkiem ktoś Cię poniża, matka przygotowuje świąteczne jedzenie obrażona i z fochem stulecia, mimo że nikt nie chce, nie oczekuje tych rzeczy, to to jest pewien rodzaj emocjonalnego szantażu. Na co dzień jest dla Ciebie wredna, a teraz jeszcze wymusza wdzięczność za przygotowanie świąt, mimo że wie, że dla Ciebie to nie przyjemność, a przykrość. W przypadku braku wdzięczności (która w ogolnym rozrachunku nie należy się czasem tej osobie) wymusza poczucie winy, więc nie ma opcji, żebyś czuł się dobrze sam ze sobą.

przez rotten soul 15 lis 2013, 20:15
Mushroom,
Ech mniejsza o to. Nienawidzę ją za kilka rzeczy, w tym za te "zmuszane święta", ale paradoksalnie również ją kocham, więc widzisz, że w takiej patologii rodzinno-uczuciowej fajne święta to mission impossible.
Tak czy siak wszelkim świętom i tradycjom mówię nie i już. To nie dla mnie rozrywki.
rotten soul

przez Candy14 15 lis 2013, 20:16

No coz ..robi to pewnie nie tylko dla Ciebie chyba ze mieszkasz z nia sam?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez rotten soul 15 lis 2013, 20:18
Candy14,
Tak sam, chociaż brat też wpada na ten cyrk, oczywiście cały w skowronkach jak ja. ;)
rotten soul

przez Candy14 15 lis 2013, 20:22
a jak sam to rzeczywiscie moznaby ustalic ze sobie darujecie. My z Mushem ostatnio bylismy sami :D Troszke jedzenia zrobilam , zadnych cudow i tez bylo fajnie

Sortuj wg