Jak spędzicie Boże Narodzenie 2013?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez kupmitrumne 13 lis 2013, 22:28
monk.2000, Nie , nie masz , ileś tam lat wstecz , nie mogłam się doczekać świąt , nie ze względu na jakieś tam prezenty , ale na spotkanie z rodziną , gotowanie z prababcią i w ogóle cała sytuacja była inna , teraz to mnie święta nie cieszą wcale , na dodatek siostra wylatuje do męża , więc święta będą do chrzanu

przez Candy14 13 lis 2013, 22:43
Candy14, jestem nie konsekwentna w tym co robie :D

Variable, i cale szczescie :D Nie ma co dzialac pod wplywem emocji
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez carlosbueno 13 lis 2013, 22:45
Połowa listopada a ludzie już o tym święcie myślą. A jak spędzę to pewnie nażre się do bólu, tam zawsze robię jak jestem w domu, a za granicą to zdarzyło mi się raz przespać wigilię a tak to się piło do bólu zwykle, taki maraton pijacki od wigilii do nowego roku raz nawet zaliczyłem. ;)
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 8th_circle_of_hell 14 lis 2013, 19:59
monk.2000 napisał(a):To przykre, że współczesny człowiek ma taki poziom cynizmu. Ja sobie wyobrażam ludzi żyjących dawniej, że na prawdę przeżywali te święta. Ale może mam taki wyidealizowany obraz tylko.

Nie sądzę, żeby było inaczej. Niby dlaczego 100 lat temu każdy miałby być uduchowiony, religijny, rodzinny, cierpliwy i życzliwy?

przez poem 14 lis 2013, 20:43
Rok temu mama wyjechała w okresie świąt do swoich rodziców... i szczerze mówiąc dzięki temu było spokojnie.
W tym roku nie wiem czego się spodziewać. Trochę się boję. Chciałabym po prostu, na luzie, zjeść coś lepszego niż na co dzień i wypić kompot z suszonych owoców.

przez Paletka 14 lis 2013, 21:55
8th_circle_of_hell napisał(a):Widzę, że jest parę osób, które (tak jak ja) nie bardzo chcą spędzać święta z rodziną.
Moje pytanie do Was: macie jakieś pomysły, jak można spędzić Wigilię poza domem? Co można robić w tym czasie, dokąd pójść? Mniej więcej od godziny 16 do 22, może próbowaliście kiedyś spędzić Wigilię poza domem? Jedyne otwarte miejsca, jakie przychodzą mi do głowy to kościoły...
Myślicie, że jest jakaś możliwość wolontariatu w Wigilię? Dowiadywałam się już w organizacji, która prowadzi schronisko dla bezdomnych- oni zawsze organizują Wigilię, chciałam pomóc w kuchni, ale nie szukają wolontariuszy.

najdłużej są otwarte w Wigilię sklepy sieci TESCO, z tego co wiem to do 17. Jeżeli nie masz zamiaru przesiedzieć całego wieczoru w kościele, to można też się skryć na stacjach benzynowych. te duże koncerny jak BP to mają coś ala kawiarnie ze stolikami. można tam usiąść i poczytać książkę w spokoju (i cieple!) albo gazetę. no i jest tam łazienka (ktorej nie ma np. w kościele). nie wiem w jakim mieście mieszkasz,ale w niektórych są organizowane jakieś szopki itd na rynkach albo przy ratuszu.
napisz z jakiego jesteś miasta to czegoś poszukamy :)) !!! nie ma co na siłę siedzieć w domu i się męczyć.

-- 14 lis 2013, 22:01 --

8th_circle_of_hell napisał(a):Widzę, że jest parę osób, które (tak jak ja) nie bardzo chcą spędzać święta z rodziną.
Moje pytanie do Was: macie jakieś pomysły, jak można spędzić Wigilię poza domem? Co można robić w tym czasie, dokąd pójść? Mniej więcej od godziny 16 do 22, może próbowaliście kiedyś spędzić Wigilię poza domem? Jedyne otwarte miejsca, jakie przychodzą mi do głowy to kościoły...
Myślicie, że jest jakaś możliwość wolontariatu w Wigilię? Dowiadywałam się już w organizacji, która prowadzi schronisko dla bezdomnych- oni zawsze organizują Wigilię, chciałam pomóc w kuchni, ale nie szukają wolontariuszy.

acha! kurcze, zapomniałam o najważniejszym .W Wigilie otwarte są niektóre knajpy i puby! :))
atmosfera jest ok. wystarczy ,że masz kasę na piwo i możesz miło spędzić czas.A jak nie masz to pewnie znajdzie się ktoś kto Ci postawi.

więc : TESCO,kościół,spacer po mieście, piwo w pubie. a w najgorszym razie BP :)
Nie będzie źle, zobaczysz!

przez 8th_circle_of_hell 14 lis 2013, 22:29
Paletka napisał(a):

najdłużej są otwarte w Wigilię sklepy sieci TESCO, z tego co wiem to do 17. Jeżeli nie masz zamiaru przesiedzieć całego wieczoru w kościele, to można też się skryć na stacjach benzynowych. te duże koncerny jak BP to mają coś ala kawiarnie ze stolikami. można tam usiąść i poczytać książkę w spokoju (i cieple!) albo gazetę. no i jest tam łazienka (ktorej nie ma np. w kościele). nie wiem w jakim mieście mieszkasz,ale w niektórych są organizowane jakieś szopki itd na rynkach albo przy ratuszu.
napisz z jakiego jesteś miasta to czegoś poszukamy :)) !!! nie ma co na siłę siedzieć w domu i się męczyć.

-- 14 lis 2013, 22:01 --

acha! kurcze, zapomniałam o najważniejszym .W Wigilie otwarte są niektóre knajpy i puby! :))
atmosfera jest ok. wystarczy ,że masz kasę na piwo i możesz miło spędzić czas.A jak nie masz to pewnie znajdzie się ktoś kto Ci postawi.

więc : TESCO,kościół,spacer po mieście, piwo w pubie. a w najgorszym razie BP :)
Nie będzie źle, zobaczysz!

Dziękuję! :) Mega sensowne pomysły, trochę się bałam, że będę sobie odmrażać tyłek na mieście, łażąc bez celu przez 6 godzin. :)
Jestem z Lublina, nie wiem, czy tu będzie jakikolwiek otwarty pub w Wigilię, ale dowiem się...

przez Paletka 15 lis 2013, 04:05
szukałam teraz dla Ciebie na necie w Lublinie i faktycznie chyba nie ma zawiele możliwości. jest jeden mc donalds otwarty 24 h,ale w wigilię pewnie będzie zamknięty,jakoś nie mogłam się doczytać. o pubuch ciężko znaleźć już jakies informacje dotyczące świąt.może jest jescze za wcześnie.

mam jescze jeden pomysł.... nie wiem jak jest z Twoimi możliwościami finansowymi,ale możesz pomyśleć o jakimś hotelu (motelu,zajeździe, hostelu, akademiku). przecież nikomu nie musisz o tym mowic.
mozesz wtedy zostac do poludnia nastepnego dnia.
wziac dobra ksiazke, butelke wina (byle sie nie upic na smutno!), wylaczyc telefon i sie starac zrelaksowac. mieć taki wieczór dla siebie. mozna go nawet spedzic z maseczką na twarzy.
zamiast kupowac prezenty to wydac na nocleg :P

przez rotten soul 15 lis 2013, 04:20
Paletka,
mozna go nawet spedzic z maseczką na twarzy

Ten propozycja dla faceta chyba nie jest dobrym pomysłem :D
rotten soul

przez 8th_circle_of_hell 15 lis 2013, 13:24
Paletka napisał(a):szukałam teraz dla Ciebie na necie w Lublinie i faktycznie chyba nie ma zawiele możliwości. jest jeden mc donalds otwarty 24 h,ale w wigilię pewnie będzie zamknięty,jakoś nie mogłam się doczytać. o pubuch ciężko znaleźć już jakies informacje dotyczące świąt.może jest jescze za wcześnie.

mam jescze jeden pomysł.... nie wiem jak jest z Twoimi możliwościami finansowymi,ale możesz pomyśleć o jakimś hotelu (motelu,zajeździe, hostelu, akademiku). przecież nikomu nie musisz o tym mowic.
mozesz wtedy zostac do poludnia nastepnego dnia.
wziac dobra ksiazke, butelke wina (byle sie nie upic na smutno!), wylaczyc telefon i sie starac zrelaksowac. mieć taki wieczór dla siebie. mozna go nawet spedzic z maseczką na twarzy.
zamiast kupowac prezenty to wydac na nocleg :P

Też szukałam. Ten McDonalds jest zamknięty w Wigilię. Popytam jeszcze ludzi, może ktoś zna jakiś pub, który nie jest zamknięty w Wigilię. Na pewno jest jeszcze za wcześnie, żeby robić jakieś duże plany, ale męczy mnie to, że nie wiem, co będę robiła w święta, mimo że to jeszcze ponad miesiąc, po prostu ta wizja jest nieprzyjemna i nie mogę się od niej uwolnić.

Myślałam już, żeby się zaczepić na święta w jakimś zajeździe, problem jest taki, że mam pieska. On jest dla mnie całą moją rodziną i jedyną bliską "osobą". Nie wiem, czy mogłabym go ze sobą zabrać... On może zostać tam, gdzie mieszkam, w czasie Wigilii i w Boże Narodzenie, ale 3 razy dziennie musi wyjść na spacer. Wyprowadziłabym go przed 16 w Wigilię, a potem wieczorem. Nie chcę się w związku z tym za bardzo oddalać od mojego miejsca zamieszkania. Gdyby nie psiak, to pojechałabym gdzieś na święta, jest taki klasztor, w którym można za nieduże pieniądze spędzić ten czas, chyba nawet można zostać do Nowego Roku, wyciszyć się i po prostu odpocząć.

rotten soul napisał(a):Paletka,
mozna go nawet spedzic z maseczką na twarzy

Ten propozycja dla faceta chyba nie jest dobrym pomysłem :D

Facetom przecież nie proponowała ;)

przez rotten soul 15 lis 2013, 13:52
8th_circle_of_hell,

No faktycznie. Nie wiem czemu tak stwierdziłem. :bezradny: , a pamiętam, że specjalnie szukałem w Twojej wypowiedzi jakiej formy osobowej używasz. Coś słabo mi poszło :D . Sorki.
rotten soul

przez 8th_circle_of_hell 15 lis 2013, 14:13
rotten soul napisał(a):8th_circle_of_hell,

No faktycznie. Nie wiem czemu tak stwierdziłem. :bezradny: , a pamiętam, że specjalnie szukałem w Twojej wypowiedzi jakiej formy osobowej używasz. Coś słabo mi poszło :D . Sorki.

Nie ma sprawy :D Wolałabym być facetem, bo facetom się łatwiej żyje, ale te męskie buty... jakieś takie paskudne. ;)

przez rotten soul 15 lis 2013, 14:48
8th_circle_of_hell,
Wolałabym być facetem, bo facetom się łatwiej żyje, ale te męskie buty.

Poczytaj tutaj wypowiedzi facetów w wielu wątkach, a zmienisz zdanie ;) . W paru bardzo istotnych aspektach życia mają łagodnie mówiąc prze..bane, o ile oczywiście są zaburzeni, wrażliwi i niezbyt pewni siebie. A buty męskie są właśnie bardzo fajne i nie trzeba śmigać (ani niszczyć sobie nóg)na niewygodnych obcasach czy koturnach.
rotten soul

przez 8th_circle_of_hell 15 lis 2013, 15:14
rotten soul napisał(a):8th_circle_of_hell,
Wolałabym być facetem, bo facetom się łatwiej żyje, ale te męskie buty.

Poczytaj tutaj wypowiedzi facetów w wielu wątkach, a zmienisz zdanie ;) . W paru bardzo istotnych aspektach życia mają łagodnie mówiąc prze..bane, o ile oczywiście są zaburzeni, wrażliwi i niezbyt pewni siebie. A buty męskie są właśnie bardzo fajne i nie trzeba śmigać (ani niszczyć sobie nóg)na niewygodnych obcasach czy koturnach.

Każdy ma prze...bane, kiedy jest zaburzony, wrażliwy i niezbyt pewny siebie. ;)
A że buty męskie wygodne są, to bez wątpienia.
Offtop się zrobił. :twisted:

Sortuj wg