Jak spędzicie Boże Narodzenie 2013?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez carlosbueno 15 lis 2013, 21:43
poem napisał(a):
Śmiercionauta napisał(a):carlosbueno, zabraliście sękacz Lubelszczyźnie :nono: Trzeba będzie wam wojnę wypowiedzieć. ;)

Sękacz... Pamiętam, że jadłam na swojej bądź siostry komunii. Taki duuży był i miał naprawdę długie sęki :P (chyba babcia z Białej Podlaskej przywiozła :mrgreen: )

Ja myślałem że sękacz każdy Polak zna. Ale ja te wiele polskich dań, ciast nie znam np nigdy nie jadłem mazurka, a żurek i pierogi to w wieku 20 kilku lat po raz pierwszy jadłem.
Największy Forumowy Maruda

przez poem 15 lis 2013, 22:39
carlosbueno napisał(a):
poem napisał(a):
Śmiercionauta napisał(a):carlosbueno, zabraliście sękacz Lubelszczyźnie :nono: Trzeba będzie wam wojnę wypowiedzieć. ;)

Sękacz... Pamiętam, że jadłam na swojej bądź siostry komunii. Taki duuży był i miał naprawdę długie sęki :P (chyba babcia z Białej Podlaskej przywiozła :mrgreen: )

Ja myślałem że sękacz każdy Polak zna. Ale ja te wiele polskich dań, ciast nie znam np nigdy nie jadłem mazurka, a żurek i pierogi to w wieku 20 kilku lat po raz pierwszy jadłem.

Mazurek to nic specjalnego w zasadzie, kruche ciasto z dodatkami - jest pole do popisu przy zdobieniu ;) Ja dwa święta wielkanocne temu pierwszy raz zrobiłam.

przez UnityMitford 16 lis 2013, 14:10
lubię choinkę, barszcz, przygaszone światła
u mnie w domu jest przyjemnie
ale potem jadę na drugą wigilie, do ojca i czuję się wyrwana z całego przyjemnego nastroju
UnityMitford

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 8th_circle_of_hell 16 lis 2013, 14:44
UnityMitford napisał(a):ale potem jadę na drugą wigilie, do ojca i czuję się wyrwana z całego przyjemnego nastroju

To czemu na nią jedziesz?

przez UnityMitford 16 lis 2013, 14:57
bo tak już jest, po prostu
z ojcem mieszka moja babcia i nie chcę jej skazywać na samotne chwile z nim, mogłabym to olać, ale to starsza, dobra osoba, robię to tylko dla niej
UnityMitford

przez libertynka 16 lis 2013, 15:18
jeśli będzie sroga zima, -20 i śniegu po pas to zostanę w Wawie z moimi zwierzakami, jak będzie pogoda umożliwiająca jazdę samochodem to pojadę i spędzę święta z rodzicami i dziadkami, z jednej strony wolałabym zostać w domu, z drugiej chciałabym do dziadków jechać, ze względu na ich wiek i to, że dziadek w tym roku sporo był w szpitalu.
no ale pociągiem z psem nie będę jechać 8-9h, więc albo samochód i względna pogoda, albo siedzę w domu.
i zupełnie mnie nie obchodzi co będzie do jedzenia, bo pewnie i tak niewiele zjem. ciasto najwyżej sama zrobię, wegańskie i bezglutenowe.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez 8th_circle_of_hell 16 lis 2013, 22:13
UnityMitford napisał(a):bo tak już jest, po prostu
z ojcem mieszka moja babcia i nie chcę jej skazywać na samotne chwile z nim, mogłabym to olać, ale to starsza, dobra osoba, robię to tylko dla niej

To bardzo miło z Twojej strony. Często tak bywa, że ktoś dobry i kochany jest na święta "w komplecie" z kimś mniej kochanym...

przez Myrcella 20 lis 2013, 20:02
prawdopodobnie moja rodzina zbierze się u nas. Nie wiem, w sumie wsio jedno jak będą te swieta wyglądać. Jak by ich nie było, to nie byłaby dla mnie duża strata, może nawet lepiej, choć wolne jest. Jedyny powód, dla którego czekam na te dni jest bardzo długie wolne.
Niektóre stare rany nigdy się nie zabliźniają i krwawią przy najmniejszym nawet zadrapaniu.

Strach tnie głębiej niż miecze.

przez 19lat 20 lis 2013, 22:52
Myrcella napisał(a):Nie wiem, w sumie wsio jedno jak będą te swieta wyglądać. Jak by ich nie było, to nie byłaby dla mnie duża strata, może nawet lepiej, choć wolne jest. Jedyny powód, dla którego czekam na te dni jest bardzo długie wolne.

Święta są prawdziwe tylko wtedy, kiedy ma się z kim je spędzać. Bez tego są jak pieniądze, których nie byłoby na co wydać.

przez 8th_circle_of_hell 24 lis 2013, 01:41
19lat napisał(a):
Myrcella napisał(a):Nie wiem, w sumie wsio jedno jak będą te swieta wyglądać. Jak by ich nie było, to nie byłaby dla mnie duża strata, może nawet lepiej, choć wolne jest. Jedyny powód, dla którego czekam na te dni jest bardzo długie wolne.

Święta są prawdziwe tylko wtedy, kiedy ma się z kim je spędzać. Bez tego są jak pieniądze, których nie byłoby na co wydać.

No dobrze, ale czasem nie ma się ich z kim spędzać, a żyć jakoś trzeba. Święta i tak nadejdą, chociażby tylko jako kartki w kalendarzu i trzeba je jakoś przeżyć, dobrze by było, gdyby się je przeżyło jak najlepiej, lub przynajmniej jak najbardziej "znośnie".

przez rotten soul 24 lis 2013, 01:48
19lat,
Święta są prawdziwe tylko wtedy, kiedy ma się z kim je spędzać

Noł :silence: . Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. :nono:
rotten soul

przez Unikalny 24 lis 2013, 04:58
Pewnie spędzę z rodzinką mam nadzieje, że będzie GIT :)
Unikalny

przez EmInQu 24 lis 2013, 15:38
Z familią. Częściowo w domu, a częściowo w górach.
Zrób wszystko, aby uniknąć walki, ale gdy już musisz do niej stanąć - WYGRAJ!
Gdybym stosowała się do wszystkich reguł, daleko bym nie zaszła.

przez 8th_circle_of_hell 24 lis 2013, 23:49
rotten soul napisał(a):19lat,
Święta są prawdziwe tylko wtedy, kiedy ma się z kim je spędzać

Noł :silence: . Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. :nono:

rotten soul i ja jesteśmy tacy zgodni :twisted:

EmInQu, zawsze chciałam spędzić święta w górach, jakoś mi się to kojarzy z teledyskiem do Last Christmas. (Lubię tą piosenkę, mimo że to chyba najbardziej znienawidzona świąteczna "nuta".)

Sortuj wg