Jak spędzicie Boże Narodzenie 2013?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez carlosbueno 15 lis 2013, 21:16
Aurora92 napisał(a):
carlosbueno napisał(a):u nas je się z ciast binenstysz ale to typowo niemieckie ciasto z migdałami i kremem, a w pierwszy, albo drugi dzień świąt firkasi( nie wiem jak to śi pisze) czyli kurczak z ryżem i słodkim sosem z jajek i rodzynek, to tylko na krańcu północnych kaszub znane typowe danie weselno- przyjeciowe.

To ostatnie znam, ale właśnie teraz nie wiem, czy na święta też go jemy. :mrgreen: Jak będę na święta u babci, to dam znać. :P

To nie jest typowo świąteczne, ale takie niecodzienne danie, my jemy ale chyba tez nie zawsze bo to jednak głównie danie na wszelkie uroczystości. A szpejzę też jadacie :?: ja nie przepadam ale kaszubskie weselei komunia bez tego obejść się nie może.
Największy Forumowy Maruda

przez TEUFEL 15 lis 2013, 21:18
Aurora92, carlosbueno, Nie chce nic mówić, ale pierwsze lody w rozmowach przełamane :D

No ale żeby nie było offtopu to nie cierpie całej tej sztucznej szopki świątecznej, zbiera mnie na odruch wymiotny jak o tym myśle:lol:
Ostatnio edytowano 15 lis 2013, 21:19 przez TEUFEL, łącznie edytowano 1 raz
TEUFEL

przez SmutnaTęcza 15 lis 2013, 21:18
carlosbueno napisał(a):
Aurora92 napisał(a):
carlosbueno napisał(a):u nas je się z ciast binenstysz ale to typowo niemieckie ciasto z migdałami i kremem, a w pierwszy, albo drugi dzień świąt firkasi( nie wiem jak to śi pisze) czyli kurczak z ryżem i słodkim sosem z jajek i rodzynek, to tylko na krańcu północnych kaszub znane typowe danie weselno- przyjeciowe.

To ostatnie znam, ale właśnie teraz nie wiem, czy na święta też go jemy. :mrgreen: Jak będę na święta u babci, to dam znać. :P

To nie jest typowo świąteczne, ale takie niecodzienne danie, my jemy ale chyba tez nie zawsze bo to jednak głównie danie na wszelkie uroczystości. A szpejzę też jadacie :?: ja nie przepadam ale kaszubskie weselei komunia bez tego obejść się nie może.

Jadłam kiedyś ten słodki sos do bulew (ziemniaków) :P
Szpejza? Gdzieś dzwoni, ale nie wiem, w którym kościele :P Przypomnij mi, co to :P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carlosbueno 15 lis 2013, 21:21
Aurora92 napisał(a):
carlosbueno napisał(a):
Aurora92 napisał(a):.

Jadłam kiedyś ten słodki sos do bulew (ziemniaków) :P
Szpejza? Gdzieś dzwoni, ale nie wiem, w którym kościele :P Przypomnij mi, co to :P[/quote]
To deser, taka pianka z białek o różnych smakach np czekoladowa, cytrynowa a choć oryginalna chyba tylko z cukru i białek jest. Ogólnie nie przepadam, ale to też chyba ma niemieckie pochodzenie jak większość zwyczai nadmorskich Kaszubów.

przez SmutnaTęcza 15 lis 2013, 21:25
carlosbueno napisał(a):To deser, taka pianka z białek o różnych smakach np czekoladowa, cytrynowa a choć oryginalna chyba tylko z cukru i białek jest. Ogólnie nie przepadam, ale to też chyba ma niemieckie pochodzenie jak większość zwyczai nadmorskich Kaszubów.

Aaaa, już kojarzę :D Taki likier jajeczny, bo to chyba z alkoholem było :P Albo jeszcze o czymś innym myślę, ale wydaje mi się, że moja mama tak mówiła na likier jajeczny. :P

przez hannah 15 lis 2013, 21:26
Na samą myśl o świętach nastrój pogarsza mi się diametralnie. Nie lubię świąt coraz bardziej. Z roku na rok czuje większa niechęć. Moja Matka tak się napracuje, nabiega, naprzygotowuje, że w święta padnie ze zmęczenia i będzie powtarzać aaach ile się narobiłam, za dużo tego wszystkiego. Po czym oczywiście nie wysnuje wniosków na przyszłość, bo ŚWIĘTA - tak się robi, ludzie tak robią. Z roku na rok ten sam kołowrotek i procedura spędzenia świąt na narobieniu się, myciu, sprzątaniu, gotowaniu, nakładaniu, jedzeniu, trawieniu. Aż do pożygu.
Ja chcę odpocząć w ciszy i spokoju i żeby wszyscy mi dali święty spokój!!

przez poem 15 lis 2013, 21:28
carlosbueno napisał(a):Ja jestem dziwny nigdy nie jadłem karpia, ostatnio mieliśmy go w latach 80-tych chyba, na pasterce tez nigdy nie byłem

Ja też nigdy nie jadłam karpia, chyba tylko raz w ogóle mieliśmy.
Na pasterce też nie pamiętam, żebym była kiedykolwiek.

przez Śmiercionauta 15 lis 2013, 21:31
carlosbueno, zabraliście sękacz Lubelszczyźnie :nono: Trzeba będzie wam wojnę wypowiedzieć. ;)
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez carlosbueno 15 lis 2013, 21:31
Aurora92 napisał(a):
carlosbueno napisał(a):To deser, taka pianka z białek o różnych smakach np czekoladowa, cytrynowa a choć oryginalna chyba tylko z cukru i białek jest. Ogólnie nie przepadam, ale to też chyba ma niemieckie pochodzenie jak większość zwyczai nadmorskich Kaszubów.

Aaaa, już kojarzę :D Taki likier jajeczny, bo to chyba z alkoholem było :P Albo jeszcze o czymś innym myślę, ale wydaje mi się, że moja mama tak mówiła na likier jajeczny. :P

Alkoholu tam nie ma, chyba że są inne wersje, to chyba jest znane głównie w powiecie puckim.

przez Śmiercionauta 15 lis 2013, 21:36
Aurora92, likier jajeczny to chyba inaczej ajerkonak.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez poem 15 lis 2013, 21:38
Śmiercionauta napisał(a):carlosbueno, zabraliście sękacz Lubelszczyźnie :nono: Trzeba będzie wam wojnę wypowiedzieć. ;)

Sękacz... Pamiętam, że jadłam na swojej bądź siostry komunii. Taki duuży był i miał naprawdę długie sęki :P (chyba babcia z Białej Podlaskej przywiozła :mrgreen: )

przez czarnobiała mery 15 lis 2013, 21:39
a ja nie mogę się doczekać świąt, bo 2,5 tygodnia nie będę musiała chodzić do pracy. ;)

przez carlosbueno 15 lis 2013, 21:39
Śmiercionauta, na Kaszubach się sznaps pija a nie żadne ajerkoniaki. ;)

przez SmutnaTęcza 15 lis 2013, 21:43
carlosbueno napisał(a):Śmiercionauta, na Kaszubach się sznaps pija a nie żadne ajerkoniaki. ;)

Mój ojciec jest alkoholikiem, ale jakichś tam likierów nie tyka :mrgreen: Mogą sobie spokojnie stać na widoku, a pozostaną nietknięte. :mrgreen: Ale sznaps to jooo...

Sortuj wg