Przyszłość

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Przyszłość

przez monk.2000 21 paź 2013, 16:40
Dla mnie przyszłość to obietnica. Że kiedyś będzie lepiej, bo skoro teraz nie jest, to przynajmniej w tej nieznanej przyszłości może się coś zmienić. Wierzę, że człowiek uczy się całe życie, więc kiedyś będę mądrzejszy i może ta mądrość spowoduje, że nie będę bezradny wobec trudności. A jak się nie uda? No cóż, liczy że się próbowało.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Przyszłość

przez Abbey 21 paź 2013, 16:53
Siddhi, chciałam iść na jakiś megatrudny techniczny kierunek (miałam kilka do wyboru, potem zastanawiałam się nad skończeniem jednego i pójście na drugi równie trudny do zagranicznej szkoły), uważałam się za mądrą i inne takie bzdury :P
Wmawiali mi, że umiem, to i uwierzyłam, że coś osiągnę, będę mądra i sławna itd
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Przyszłość

przez Łapa 21 paź 2013, 16:56
Ja widzę swoją przyszłość w różowych barwach i jest to samospełniająca się przepowiednia :roll:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Przyszłość

przez Arhol 21 paź 2013, 17:06
Patrzę czasem w przyszłość,czy raczej rozmyślam,i jawi się ona w przeróżnych barwach jak i scenariuszach a jeden bardziej nierealny i fantastyczny od drugiego...
Nie przewiduje złotych gór,ale tragedii też nie,nie wiem,czas pokaże,wszystko w głowie,czynach i trochę w "losie" czy przeznaczeniu,kij wie jak to zwać
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Przyszłość

przez Siddhi 21 paź 2013, 17:17
@monk.2000
Czyli mówisz dokładnie to o czym przestrzegają wszyscy filozofowie ze wschodu. Ale ja też tak wciąż robię, też wierzę w "lepsze jutro", tylko ono nigdy nie nadchodzi, jest jak taka marchewka na kiju przede mną. A teraz jest zawsze złe. Ja chcę tylko poczucia wewnętrznej wolności, mądrość jest przereklamowana ;)

@Vett
Uuu >.> ...masochistka ;p
Łeee, sławna? Sława jest ...słaba, kojarzy mi się ze snobizmem: "patrzcie na mnie, podziwiajcie, tylko mnie, Mnie, MNIE!"

To, że dziś Ci nie wychodzi ani z fizą, ani z matematyką jeszcze nic nie oznacza, zupełnie nic. Obecnie na kierunkach technicznych na wielu uczelniach na pierwszym roku od podstaw przygotowują studentów pod względem matematycznym, więc nic straconego. Po prostu od ładnych 5+ lat poziom wiedzy licealistów spadł tak, że nie dało się z nich zrobić porządnych indżinierów, no i jest niż, więc uczelnie przyjmują każdego, i jest to tak na prawdę start od zera. Nie musisz wiedzieć wszystkiego (ekhmm, nie musisz wiedzieć prawie nic...), przeżyj LO, zdaj maturę, rób tyle ile możesz... to wystarczy.
Siddhi

Przyszłość

przez Abbey 21 paź 2013, 17:31
Siddhi, no dokładnie, jestem masochistką, po prostu ja uwielbiam umieć i zawsze mam wobec siebie wysokie wymagania. Nigdy nie chciałam być byle jaka, chciałam być dobra. Lepsza. Najlepsza.
A nie chodziło mi nigdy o sławę, że niby na pudelku i w ogóle, ale chciałam... Szanowana być w gronie naukowym i inne takie głupoty :p
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Przyszłość

przez Sorrow 21 paź 2013, 19:39
Siddhi napisał(a):To, że dziś Ci nie wychodzi ani z fizą, ani z matematyką jeszcze nic nie oznacza, zupełnie nic. Obecnie na kierunkach technicznych na wielu uczelniach na pierwszym roku od podstaw przygotowują studentów pod względem matematycznym, więc nic straconego. Po prostu od ładnych 5+ lat poziom wiedzy licealistów spadł tak, że nie dało się z nich zrobić porządnych indżinierów, no i jest niż, więc uczelnie przyjmują każdego, i jest to tak na prawdę start od zera. Nie musisz wiedzieć wszystkiego (ekhmm, nie musisz wiedzieć prawie nic...), przeżyj LO, zdaj maturę, rób tyle ile możesz... to wystarczy.

Zastanawia mnie czy to nie wynika z plagi prześladowań w szkołach.

Przyszłość

przez Absinthe 21 paź 2013, 19:51
Sorrow, wydaje mi sie ze bardziej z lenistwa.
Moja przyszlosc to jedna wielka nie wiadoma.Uda sie albo nie uda....czuje sie jakbym nie miala w ogole kontroli nad swoim zyciem,a moze to wynik zlych wyborow...
You have to die a few times
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

Przyszłość

przez Sorrow 21 paź 2013, 20:19
Absinthe napisał(a):Sorrow, wydaje mi sie ze bardziej z lenistwa.

Ja od tego zacząłem mieć problemy z byciem na lekcjach i nauką.

I zacząłem wtedy mieć coś takiego, że po tym jak napotkam jakichś wrogo zachowujących się albo wrogich ideologicznie ludzi to popadam w stan trwającej godzinami a czasami nawet dniami morderczej nienawiści przez którą nie mogę się skupić na nauce a nawet i pracy i nie mogę zasnąć.

Kilka lat później po napadzie zacząłem mieć problemy z pamięcią i koncentracją i bardzo trudno mi jest się czegokolwiek uczyć.

Przyszłość

przez Absinthe 21 paź 2013, 20:29
Sorrow, tak,zgodze sie ze to duzy problem,ale z moich obserwacji wynika ze spora liczba osob woli isc na imprezy,spotkania niz wziasc sie za nauke,a potem placz i zgrzytanie zebow.Wiadomo,ze zycie nie sklada sie z samego kucia,ale no nie wydaje mi sie zeby na to wystarczajaco czasu poswiecali.
You have to die a few times
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

Przyszłość

przez mark123 21 paź 2013, 20:33
Ja kiedyś myślałem, że w przyszłości dostanę się na porządne studia, skończę je z dobrym wynikiem, a potem uda mi się znaleźć dobrą pracę biurową lub jako naukowiec.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Przyszłość

przez Sorrow 21 paź 2013, 20:36
Absinthe napisał(a):Sorrow, tak,zgodze sie ze to duzy problem,ale z moich obserwacji wynika ze spora liczba osob woli isc na imprezy,spotkania niz wziasc sie za nauke,a potem placz i zgrzytanie zebow.Wiadomo,ze zycie nie sklada sie z samego kucia,ale no nie wydaje mi sie zeby na to wystarczajaco czasu poswiecali.

Ale co to znaczy że woli? Dlaczego woli? Może nie potrafią się uczyć? Ja żeby regularnie się uczyć na studiach musiałem wymyślać jakieś super podstępne metody wciągania się w naukę. Wszelkie typowo zalecane rzeczy typu harmonogramy i plany szybko się sypały.

Przyszłość

przez mark123 10 lis 2013, 22:06
Włosy, to chyba jedyne, co mi w życiu wyjdzie w przyszłości.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Przyszłość

przez Siding Spring 10 lis 2013, 22:08
:mrgreen: dobre dobre

Sortuj wg