Przyszłość

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Przyszłość

przez wiejskifilozof 20 paź 2013, 10:13
Czy myślicie czasem o przyszłości ? Ale takiej Waszej,osobistej.Czy zdarza się Wam zastanawiać jak to będzie za te 10-20 lat ? Mi bardzo rzadko, a może są tu ludzie, którzy żyją z dnia na dzień i nie przejmują się tym co będzie w przyszłości ?

Przyszłość

przez Amishi 20 paź 2013, 12:17
Witaj:) pytasz o myślenie o przyszłość..ja myślę non stop o swojej przyszłości..chodz mam dopiero 17 lat a juz tak bardzo się nią przejmuję..chce zeby wszystko mi się kiedyś ułozyło..i w koncu przez to myslenie wpadlam w ''chorobe'' dazenia do perfekcjonizmu i zaczynam się juz w tym pograzac..

Przyszłość

przez mark123 20 paź 2013, 13:07
Kiedyś czasami myślałem o swojej przyszłości; ale w okresie szkoły średniej uświadomiłem sobie, że nie nadaję się do niczego i zacząłem starać się o niej nie myśleć.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Przyszłość

przez wiejskifilozof 20 paź 2013, 15:28
Ale, czy przyszłość widzicie na "różowo " czy na" czarno " ?

Przyszłość

przez Lejdis 20 paź 2013, 15:42
detektywmonk, to zależy od stanu w jakim się znajduję. Ostatnio przeważa depresja więc i przyszłość widzę "czarno" , myślę, że nic dobrego mnie już nie spotka. Staram się nie myśleć o tym ale to samo wchodzi do głowy i kołacze się po niej :-|
dawna Ka_Po / Verona

Przyszłość

przez mark123 20 paź 2013, 17:55
Jeśli zdarzy mi się o niej myśleć, to tylko na "czarno".
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Przyszłość

przez Amishi 20 paź 2013, 21:01
Mi równiez na czarno....

Przyszłość

przez EmInQu 21 paź 2013, 08:23
Należę do tej większej grupy ludzi, której zdarza się czasami myśleć o przyszłości :smile: Dotyczy to jednak w głównej mierze przyszłości najbliższej, teoretycznie bardziej przewidywalnej/w jakiś sposób już otwartej np. planów wakacyjnych, gdy pieniądze na ten cel są już uzbierane . Jeśli chodzi natomiast o przyszłość odległą i ogólnie nazywaną to wg. mnie jest ona odzwierciedleniem tego, kim człowiek jest obecnie i ile mu się chce(pomijam oczywiście kreowanie wykraczające poza granice doświadczanej społecznie rzeczywistości). Nie ma bowiem ani krzty logiki w stygmatyzowaniu etapów nienamacalnych pozbawionych świeżych elementów, zespolonych już w jakiś sposób z wyznaczonym celem.
Zrób wszystko, aby uniknąć walki, ale gdy już musisz do niej stanąć - WYGRAJ!
Gdybym stosowała się do wszystkich reguł, daleko bym nie zaszła.

Przyszłość

przez Sorrow 21 paź 2013, 08:29
Wolę nie myśleć o przyszłości. Wszystkie moje plany legły w gruzach, teraz tylko żyję z dnia na dzień. Szczególnie nie chcę myśleć o początku przyszłego roku jak się skończy ta robota co teraz jest i znowu zacznie się groza.

Przyszłość

przez Masked_Man 21 paź 2013, 15:47
Powiem tak: chce byc w przyszlosci bogaty, bo takim latwiej w zyciu. Kasiasty gosc ma latwiejszy dostep do wszystkiego. Takie czasy, ze pieniadz pelni wazna role w naszym zyciu.
Masked_Man

Przyszłość

przez Abbey 21 paź 2013, 15:57
Amishi napisał(a):Witaj:) pytasz o myślenie o przyszłość..ja myślę non stop o swojej przyszłości..chodz mam dopiero 17 lat a juz tak bardzo się nią przejmuję..chce zeby wszystko mi się kiedyś ułozyło..i w koncu przez to myslenie wpadlam w ''chorobe'' dazenia do perfekcjonizmu i zaczynam się juz w tym pograzac..

jw.

Miałam swoje marzenia, cele, uparcie do nich dążyłam, ale wraz ze zmianą szkoły wszystko minęło, zaczęły się schody, zupełne zatracenie własnej wartości i gdy tylko pomyślę o przyszłości (a robię to niemal codziennie), to wyję nad swoją beznadziejnością :roll:
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Przyszłość

przez Siddhi 21 paź 2013, 16:08
i gdy tylko pomyślę o przyszłości (a robię to niemal codziennie)
To lepiej przestań, bo to zgubna droga. I nie mam na myśli całkowitego nieprzejmowania się przyszłością, ale zajmowania się tym co jest teraz, zamiast fantazjowania na temat wyobrażonych scenariuszy i życia czymś co nie istnieje. Mnie to zgubiło, bo ciągle się bałem, że nie dam rady i ciągle próbowałem sprostać idealnej, wyimaginowanej wersji siebie. Gdybym po prostu próbował żyć zamiast walczyć o przyszłość to może byłoby inaczej...
Siddhi

Przyszłość

przez Abbey 21 paź 2013, 16:15
Siddhi, ale ja nie chcę o tym myśleć, serio. Po prostu robiąc np. jakieś zadanie czy siedząc na lekcjach nachodzi mnie myśl, że kiedyś nauka szła mi łatwo, rozumiałam materiał, lubiłam się rozwijać, jak słyszę gdy chwali się kogoś innego to nagle mam autokatujące myśli "ależ ty głupia", "miałaś marzenia i co z tego, idiotką byłaś planując, że ci się uda" i inne pierdoły.
To jakby zakodowane w głowie, ja tego nie chcę, a samo przychodzi...
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Przyszłość

przez Siddhi 21 paź 2013, 16:21
To lepiej z tym nie walcz :P, to jeszcze gorsze.

"miałaś marzenia i co z tego, idiotką byłaś planując, że ci się uda"
Gdzie chcesz (albo chciałaś wcześniej) iść po eL O?
Siddhi

Sortuj wg