Wasze ulubione gatunki muzyczne- Ankieta

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Jaki rodzaj muzyki najbardziej lubicie ( 5 opcji do wyboru)

muzyka klasyczna( poważna)
25
6%

muzyka filmowa
24
6%

muzyka relaksacyjna
14
4%

jazz
12
3%

blues
9
2%

folk
8
2%

poezja śpiewana
12
3%

pop
24
6%

rock
61
16%

grunge
8
2%

heavy metal
26
7%

industrial rock/metal
24
6%

punk rock/hardcore
22
6%

reggae
10
3%

soul/R'n"B
13
3%

hip hop
22
6%

techno
16
4%

house
10
3%

drum and bass
14
4%

ambient/chillout
16
4%

dance
9
2%

disco polo
6
2%

Liczba głosów : 385

przez Autodestrukcja 13 paź 2013, 22:02
Sorrow napisał(a):A gdzie black metal, death metal, dark ambient, harsh noise, martial industrial, EBM/terror, trip hop i tym podobne?

zróbmy ankietę zapytującą o to jakie opcje do wyboru powinny występowac w ankiecie ,,Wasze ulubione gatunki uzyczne" xD
Autodestrukcja

przez carlosbueno 13 paź 2013, 22:03
luk_dig, brzmi jak jakiś niemiecki dance. ;)
Największy Forumowy Maruda

przez NieznanySprawca 13 paź 2013, 22:14
luk_dig, jakies industrialno-house'owe electro z zenujacym tekstem :pirate: combichrist jest zayebisty btw

-- 13 paź 2013, 22:15 --

niemiecki dance.

odpowiedz blizsza prawdy, niz moznaby przypuszczac, szwaby przy tym baluja na melanzach czesto
NieznanySprawca

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monk.2000 13 paź 2013, 22:19
Mój gatunek to Minneapolis Sound, powstała w latach 80 mieszanka różnych stylów, którego głównym przedstawicielem jest Prince.
AUUAA! :8):
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Sorrow 13 paź 2013, 22:21
carlosbueno napisał(a):Sorrow, trip hop rzeczywiście można było umieścić, ale reszta to podgatunki albo nieznane mi gatunki.

Black metal i death metal drastycznie się różnią od metalu czy heavy metalu. Nie wiem czy czasem nie bardziej niż metal od rocka.

Martial Industrial to coś takiego:
http://inhermanland-files.bandcamp.com/ ... nung-liebe

Harsh noise to coś takiego:
http://www.archive.org/details/DadaistAudio043

przez carlosbueno 13 paź 2013, 22:21
Mo NieznanySprawca, może i szwaby tak. Pamiętam jak byłem w Holandii to zadziwiła mnie popularność tam muzyki w stylu techno, trance, drumbass, nowoczesny dance itp co druga stacja radiowa to puszczała non stop a pozostałe od czasu do czasu. W Polsce to nie do pomyślenia tam nawet na jakiś ludowych festynach dla dziadków i wieśniaków puszczali jakąś ludową muzę zmiskowaną z techno czy pokrewnymi gatunkami. No ale może się to przejeść zwłaszcza gdy za ścianią ci jakieś hard techno non stop puszczają.

-- 13 paź 2013, 22:25 --

Black metal i death metal drastycznie się różnią od metalu czy heavy metalu. Nie wiem czy czasem nie bardziej niż metal od rocka.

wiem o tym doskonale ale idąc tym krokiem musiałbym jeszcze wiele innych gatunków umieścić nawet w obrębie metalu typu new metal, folk metal, doom metal które się od siebie diametralnie różnią przecież. Niby umieściłem w ankiecie industrial metal/ rock i się troch wyłamałem ale to w sumie połączenie gitarowych riffów z elektroniką o zmechanizowanym brzmieniu coś takiego międzygatunkowego i dlatego umieściłem, choć może trans byłby słuszniejszy.

przez Śmiercionauta 13 paź 2013, 22:32
Najwięcej osób słucha Rocka, ale to było do przewidzenia.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez carlosbueno 13 paź 2013, 22:34
luk_dig napisał(a):Najwięcej osób słucha Rocka, ale to było do przewidzenia.

Bo rock to chyba najszerszy gatunek muzyczny który ma największa ilość znanych zespołów, no i ballady rockowe to chyba prawie każdy słucha od czasu do czasu, nawet sympatycy słodkiego popu i techno.

-- 13 paź 2013, 23:35 --

http://muzyka.onet.pl/newsy/polacy-najc ... ocka/dhg7t z tej ogólnopolskiej ankiety sprzed paru lat wynika że najwięcej Polaków słucha Popu, a później disco polo i rocka. Ale coś podejrzane są wynik tej ankiety albo ankietowani kłamali bo muzyka poważna ma aż 15% a latynoska i country 12% a nikogo osobiście nie znam kto słuchał by tej muzyki. Muzyka elektroniczna ma tylko 7 % a wy tu narzekacie że nie ma transu, dubstepu czy innych a tam tylko elektroniczna do wyboru albo wieloznaczne dance.

-- 14 paź 2013, 10:08 --

Rock zdecydowanie prowadzi a na drugim miejscu wspólnie pop, metal i techno. Daleko hip hop może już przestałby być modny, albo forum to nie ten target.

przez Śmiercionauta 17 paź 2013, 11:00
Czy to jeszcze muzyka, czy już hałas ;)

"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez Ramanujan 17 paź 2013, 11:03
Klasyczna, filmowa, folk, poezja śpiewana, rock.
Ramanujan

przez carlosbueno 17 paź 2013, 11:11
W końcu ktoś tu coś napisał, bo już myślałem że ankieta całkiem padła. ;) a mam wrażenie że jeszcze sporo osób o niej nie wie.

przez ladywind 17 paź 2013, 11:39
Pamiętam jak byłem w Holandii to zadziwiła mnie popularność tam muzyki w stylu techno, trance, drumbass, nowoczesny dance itp co druga stacja radiowa to puszczała non stop a pozostałe od czasu do czasu. W Polsce to nie do pomyślenia tam nawet na jakiś ludowych festynach dla dziadków i wieśniaków puszczali jakąś ludową muzę zmiskowaną z techno czy pokrewnymi gatunkami. No ale może się to przejeść zwłaszcza gdy za ścianią ci jakieś hard techno non stop puszczają.

W takim razie teraz wiem dokąd miałabym się przeprowadzić ;)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Vian 17 paź 2013, 11:50
muzyka klasyczna( poważna)
muzyka filmowa
jazz
blues
folk
poezja śpiewana
pop (z tym, że to pop w rodzaju raczej Tori Amos, Petera Gabriela, a nie Nicky Minaj)
rock
grunge
heavy metal
industrial rock/metal
punk rock/hardcore
reggae

Zaznaczyłam te pogrubione, ale to czysty przypadek, bo słucham tych wszystkich wymienionych. W sumie hip-hopu czy r'n'b też słucham, tylko mało, rzadko i bardzo wybiórczo. Brakuje mi tu bardzo:
trip-hopu
world music jest niby folk, ale folk to muzyka ludowa, a jak ja słucham przykładowo Ikue Asazaki, pieśniarki z wysp Ryuu Kyuu, to gdzie ją niby zakwalifikować..? Ogólnie dość często słucham tzw muzyki tradycyjnej i lubię odgrzebywać jej ślady u różnych współczesnych wykonawców z różnych nurtów
alternatywa no bo gdzie wstawić np. Tiger Lilies?
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez anna.anakaia 17 paź 2013, 11:53
Nie dość, że gatunków tyle co kot napłakał, to jeszcze tylko 5 opcji można zaznaczyć :(
Łer is terrorcore? :why: A harsh noise, EBM, synthpop, grindcore, glitch, funk? Łe.

Zaznaczyłam klasykę, filmową, industrial rock/metal, folk i ambient/chillout.

Brakuje mi tu bardzo: trip-hopu

Noooooooooooo.
anna.anakaia

Sortuj wg