Gdybyś mógł zacząć życie od nowa,zmieniasz wszystko,czy nic?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Gdybyś mógł zacząć życie od nowa,zmieniasz wszystko,czy nic?

przez betty_boo 20 cze 2009, 17:28
myślę że zmieniłabym pare rzeczy związanych z zyciem osobistym i zawodowym - jakies 2, 3 decyzje.

ale nie wiem czy bylabym bardziej zadowolona?

przez monika03 14 lis 2009, 20:42
zmieniłabym wszystko napewno nie dałabym doprowadzic sie przez facetów do takiego stanu:( w jakim jestem
monika03

przez betty_boo 14 lis 2009, 20:57
nie sądzę że zmienione życie jakoś specjalnie by się rózniło od tego, które mamy teraz.przecież to własnie my jestesmy autorami naszego obecnego zycia. ja tez nie ze wszystkiego jestem zadowolona ale nie łudze się , że byłoby o niebo lepiej gdybym podjęła lub nie podjęła jakichs tam decyzji.

szczescie to możliwość wykorzystania tego, co zostało nam dane! - ericsson.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna R. 14 lis 2009, 22:00
Nie zmieniłabym niczego, bo wszystkie dotychczasowe doświadczenia, nawet te złe, uczyniły ze mnie osobę, którą teraz jestem.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez magdalenabmw 14 lis 2009, 23:26
Ja bym nic nie zmieniała bo mam pewność że mając 20lat nie można nic więcej osiągnać niż ja. Mam piękne życie i codziennie za nie dziękuję Bogu. Jedyną niedogodnością jest nerwica, która próbuje mi przeszkodzić w realizacji moich celów (marzenia są dla mięczaków ;) ), ale wtedy tak sobie myślę, że to najwidoczniej jest zadanie domowe od Boga, w jakimś celu, i że kiedyś zostanie mi to wynagrodzone. Bądz co bądz jeśli cierpię przez chorobę to staram sie ofiarować te cierpienie za chorych, jako swoistą modlitwę i rozmowę z Bogiem. Nerwica i tak jest niezbyt wygórowaną ceną za życie, jakie posiadam. A nawet te złe doświadczenia czegoś mnie nauczyły, czas ukształtował mój charakter. Czuję sie zajebiście ze sobą i swoim życiem.
magdalenabmw

przez Paranoja 15 lis 2009, 00:01
a ja bym zmienila pare rzeczy
Paranoja

przez Cassandra 15 lis 2009, 10:44
Ja zrobiłabym, to wszystko na co miałam ochotę, a czego nie zrobiłam, chcąc spełnić oczekiwania innych. Dokonałabym słuszniejszych wyborów w życiu... Pozdrawiam :)
Cassandra

przez Paranoja 15 lis 2009, 11:03
gdybym miala mozliwosc to chcialabym nigdy sie nie urodzic
Paranoja

przez betty_boo 15 lis 2009, 22:08
cassandra zgadzam sie z tobą. tez tak czuję

przez młoda86 15 lis 2009, 22:37
monika03 napisał(a):zmieniłabym wszystko napewno nie dałabym doprowadzic sie przez facetów do takiego stanu:( w jakim jestem

o to tez bym zmienila anpewno :evil: ten ostatni facet za duzo mnie kosztowal..a moglam wybrac inna droge i sie z nim nie spotykac..ale jak widac tak musialo byc ..

przez Natascha 17 lis 2009, 01:03
Ja nie byłabym w "złym miejscu o złym czasie"(dwukrotnie) i słuchałabym mądrzejszych rad
Natascha

przez maiev 18 lis 2009, 08:54
Niczego bym nie zmieniła...zresztą skoro i tak nie mogę..to jak to sie mówi "po herbacie". Nie mogę wiedzieć czy jak bym coś zmieniła nie wyszłoby jeszcze gorzej...Mogłoby też wyjść lepiej...ale tego nie wie nikt. Zresztą - nawet jakby to było "życie od nowa" to robiłabym i tak to co uwazałabym że jest dla mnie dobre....tylko czasem wychodzi że to jednak nie dobre. Myslę że nie udałoby mi się uniknąć błędów. Nie ma czego żałowac..czy się coś zrobiło, czy się nie zrobiło. To tylko przeszłość której nie zmienię, mogę tylko wyciągnąć wnioski. Zawsze staram sie wierzyć ze wszystko co sie stało stało się "po coś"...choć mogę się nigdy nie dowiedziec po co. Nauczono mnie (na szczęście) mówic zamiast dołującego:"gdybym wtedy zrobiła........." - "następnym razem". I to mi sie przydaje. Niczego bym nie zmieniła...staram sie nie żałowac... choc czasem to trudne.
Ale wiem...nie pojachałabym do Irlandii...jedno co bym zmieniła ;/. W tym jednym nie potrafię sobie wytłumaczyć że nie nalezy niczego żałowac. :)
Pozdrawiam!
"I need a new version of me..."

przez paradoksy 24 lis 2009, 23:56
jak to zazwyczaj jest w życiu - doceniamy coś dopiero wtedy, gdy to stracimy
... więc okazywałabym bardziej mojej Mamie jak bardzo ją szanuję i podziwiam, bo samo moje myślenie o tym nic nie dało, a wsparcie jest ludziom potrzebne..

W ogóle to mój pierwszy post, gubię się trochę, ale witam.
paradoksy

przez Ampułek 01 gru 2009, 02:55
Chyba wszystko, nie tu i nie tak. Jakas porazka ? Chyba tak. W tej inklinacji, moze istnieja jakies lepsze. Muszą i tych szukam.
Jeśli przyjaciele Cię opuścili - nigdy nimi nie byli

Sortuj wg