Wspomagane samobójstwo w krajach Beneluksu

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Czy chorzy psychicznie powinni mieć prawo do wspomaganego samobójstwa w krajach Beneluksu

Tak
7
70%

Nie
3
30%

Liczba głosów : 10

przez pawel81245 17 wrz 2013, 14:33
Nortt napisał(a):Sformalizować śmierć? Jesteście zajebiści... pierdolenie, jak ktoś cierpi i chce się zabić, to nie będzie na pewno godzinami o pierdolił czy załatwiał sobie na to pozwoleń. Humanitarna śmierć, bez zwracania na siebie uwagi? Powieś się w zaciszu, nic nie poczujesz. Dla mnie ten temat to show.

Łatwo się mówi, lecz trudno robi. Na pięćdziesiąt prób samobójczych jedna jest skuteczna. Powiesić się też tak łatwo nie jest. Gdyby nembutal był sprzedawany bez recepty też no problem, ale tak łatwo się zabić nie jest, inaczej większość użytkowników tego forum dawno byłoby po drugiej stronie życia.
Zresztą tak jak w temacie. Nie chodzi tu o Polskę, tylko o Szwajcarię. W Polsce nie ma i nigdy nie będzie eutanazji. Po drugie ryzyko, że jest się odratowanym zawsze istnieje, a potem należy jeszcze w dupsko całować lekarzy za odratowanie.
Chodzi tu ponadto o równouprawnienie, jeśli osoba chora jest somatycznie ma prawo do wspomaganego samobójstwa np. w Szwajcarii jeśli jest chora psychicznie nie ważne jak mocno to takiej osobie już nie przysługuje wspomagane samobójstwo, mimo iż przez jakiś czas praktykowano wspomaganego samobójstwa dla chorych psychicznie.
Nie chodzi tu o humanitarną śmierć, ani załatwianie pozwoleń - tylko o spokojną pewną śmierć, bez odratuwujących lekarzy itp.

przez carlosbueno 17 wrz 2013, 14:51
Jestem za, moja następna podróż do Holandii będzie chyba w tym celu. :mrgreen:
Największy Forumowy Maruda

przez ladywind 17 wrz 2013, 15:13
carlosbueno napisał(a):Jestem za, moja następna podróż do Holandii będzie chyba w tym celu. :mrgreen:

hehe juz to widzę :lol:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anna.anakaia 17 wrz 2013, 20:22
rotten soul,
Odnosiłam się do tego mówiąc o zakwalifikowaniu do eutanazji:
Ja uważam, że chorzy po przebadaniu przez psychiatrę, czy ich decyzja jest dokonana na obiektywnych przesłankach powinni mieć dostęp do wpomaganego samobójstwa

Poza tym "wspomagane samobójstwo" wg mnie jest zrzucaniem części odpowiedzialności na osobę trzecią. Eutanazja nie polega na zwykłym strzeleniu sobie w łeb, ale na tym żeby ktoś nas ukatrupił na naszą prośbę, nie?
Ja mówię za siebie, nie wiem jak inni na to patrzą, ale jeśli będzie mi na tyle ciężko, że nie będę chciała żyć to sama się zabiję. Nie widzę żadnego racjonalnego wytłumaczenia dlaczego miałabym oczekiwać, że ktoś mi to ułatwi. Tym bardziej, że wyskakując z okna przez myśl mi nie przeszło, żeby kogoś w to w jakikolwiek sposób angażować :shock: Wyobrażam sobie ludzi czekających na swoją kolej do eutanazji, makabra. I wyobrażam sobie do jakich nadużyć mogłoby w takim systemie dochodzić.
Normalnie autoakcja T4.
anna.anakaia

przez rotten soul 17 wrz 2013, 20:33
anna.anakaia,
Odnosiłam się do tego mówiąc o zakwalifikowaniu do eutanazji:

No, ale psychiatra miałby tylko dać jakieś orzeczenie czy się nadajesz, a decyzja nadal by należała do Ciebie, a z tego co wcześniej napisałaś wynikałoby, że on by o tym decydował czy idziesz do piachu czy nie.

Odnośnie osób trzecich.
Po prostu powrócił by do łask zawód kata. Tylko, że ten by robił zastrzyki, albo podawał proszki jakieś.
rotten soul

przez anna.anakaia 17 wrz 2013, 20:45
rotten soul,
Dając orzeczenie to on decyduje czy można cię ukatrupić. I tu - oczekując orzeczenia od osoby trzeciej czy możesz się zabijać, jest też angażowaniem jej w ten proces.
Dla mnie to po prostu segregacja - ty masz powód żeby się zabić, ty nie masz.
anna.anakaia

przez pawel81245 17 wrz 2013, 21:00
No i masz segregację w krajach Beneluksu, niektóre choroby są akceptowane inne nie. Zresztą we wspomaganym samobójstwie nie zawsze uczestniczy druga osoba, w większości przypadków sam musisz wypić truciznę. A osoby obecne tylko są w pobliżu żeby stwierdzić zgon.
A co do skakania z 10 piętra znam typka, który spadł na krzaczory i ... przeżył. Oczywiście sparaliżowany od pasa w dół.
We wspomaganym samobójstwie liczy się przede wszystkim jedno - pewność. Nikt ciebie na siłę nie ratuje, nie próbuje cię uratować.
Wg powyższego uważam, że brak pozwolenia na samobójstwo wspomagane jest dyskryminacją osób chorych psychicznie. Przecież nikt nikogo nie zmusza do samobójstwa.

-- 20 wrz 2013, 20:29 --

Obejrzyjcie sobie film Jack jakiego nie znacie - o Jacku Kevorkianie. Co do eutanazji chorych psychicznie to nie rozumiem dlaczego mieliby być dyskryminowani. To choroba, na którą cierpi się całe życie - z kilkoma zaledwie remisjami. Pozwala rozwalić życie dużo bardziej niż niejedna choroba somatyczna.

Sortuj wg