Co pomaga w masturbacji.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Co pomaga w masturbacji.

przez striker85 01 paź 2013, 16:01
deader napisał(a):
striker85 napisał(a):"Wiecie że poziom dopaminy jest niski po orgazmie przez 2 tygodnie?"
Teraz powstaje pytanie dla intelektualistów :D -> biorąc pod uwagę powyższy fakt, jakie zaburzenia psychiczne mogą zostać wywołane po częstych masturbacjach:depresja, choroba dwubiegunowa, nerwica lękowa?

Bullshit detected. Ludzie którzy mają się z kim przespać są generalnie szczęśliwsi i zdrowsi psychicznie niż ci którzy są skazani na Palmellę Handerson. Gdyby było tak jak twierdzisz, to ludzkość by dawno wymarła - skoro seks według tej tezy rodzi depresję, a depresja prowadzi do zaniku ochoty na seks.

Jak widać chyba nie można tego porównywać.Może tu chodzi o wiek młodzieńczy, kiedy jest większa podatność na zaburzenia psychiczne.

Co pomaga w masturbacji.

przez Sayace 06 paź 2013, 18:24
No i po temacie, a był taki interesujący :roll:.

Obrazek
´Cause it's always raining in my head,
forget all the things I should have said.

~ Staind - Epiphany

Co pomaga w masturbacji.

przez refren 06 paź 2013, 18:55
bluesprint napisał(a):Dzisiaj po raz pierwszy w życiu się masturbowałem. Podczas orgazmu, zalała mnie fala żaru spłukując wszelkie poczucie winy,ból i smutek..

Na pewno już wiesz, że takie lekarstwo na smutek działa tylko na chwilę. Szczęścia nie osiąga się tak łatwo, jak orgazmu, bo wszystko co dobre, wymaga wysiłku. Prawdziwa nagroda to zdobyć coś, co wymaga jakichś starań. Szczęście to miłość, dobro, dawanie, wybaczanie, relacja, pokonywanie własnych słabości w dążeniu do obranego celu. Czasem też wyrzeczenie - to jeden z paradoksów.

Twój opis jest poetycki, ale mnie razi, w moich zamierzchłych, przedpotopowych czasach tak się pisało o namiętności do żywej osoby, a nie do... no właśnie, czego?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Co pomaga w masturbacji.

przez striker85 07 paź 2013, 20:05
Dużo na temat masturbacji opisane jest w czasopiśmie Miłujcie się

Co pomaga w masturbacji.

przez Marek1977 07 paź 2013, 20:13
Kpicie sobie co niektórzy a sprawa moze byc dla niektórych wazna i chcieliby ci-oni przeczytac cos konstruktywnego-po orgazmie spada poziom DA na kilka do kilkunastu dni-rośnie zas poziom prolaktyny i to są fakty naukowe,ponadto częsty orgazm zaburza wydzielanie DA jak i 5HT oraz acetylocholiny.Więc jesli pamięć szwankuje nałogowemu onaniście to juz wie dlaczego.
Conscientia est, necesse est

Co pomaga w masturbacji.

przez refren 07 paź 2013, 20:33
Marek1977 napisał(a):Kpicie sobie co niektórzy a sprawa moze byc dla niektórych wazna i chcieliby ci-oni przeczytac cos konstruktywnego-po orgazmie spada poziom DA na kilka do kilkunastu dni-rośnie zas poziom prolaktyny i to są fakty naukowe,ponadto częsty orgazm zaburza wydzielanie DA jak i 5HT oraz acetylocholiny.Więc jesli pamięć szwankuje nałogowemu onaniście to juz wie dlaczego.

No ale co z tego, że coś spada, a coś rośnie? Chyba nie wyliczysz sobie, co ile dni można mieć orgazm, żeby utrzymać odpowiedni poziom hormonów i neuroprzekaźników? Ludzie, mam dla Was dobrą nowinę: nie jesteście robotami !
Nałóg jest zły, jak to każdy nałóg. Nadużywanie wszystkiego jest złe.

Co pomaga w masturbacji.

przez Marek1977 07 paź 2013, 20:35
refren pisze o nałogowcach,czym grozi przesadna ilość orgazmów,pisze orgazmów a nie masturbacji bo to one indukują zmiany chemiczne w mózgu;

Co pomaga w masturbacji.

przez Reiben 07 paź 2013, 20:38
To pewnie dlatego każą wszędzie ćwiczyć Kegla, a wielu nawet nie wie gdzie im ten Kegiel siedzi. :P
Reiben

Co pomaga w masturbacji.

przez kupmitrumne 07 paź 2013, 20:41
Reiben, :yeah: Ja ćwicze kilka razy dziennie nanana

Cholera to juz wiem od czego te zaniki pamięciowe :bezradny:
Ostatnio edytowano 07 paź 2013, 20:43 przez kupmitrumne, łącznie edytowano 1 raz

Co pomaga w masturbacji.

przez striker85 07 paź 2013, 20:42
Marek1977 to jakie są wg Ciebie wnioski, do czego moze doprowadzić kilkuletnia masturbacja, jakich zaburzeń psychicznych?

Co pomaga w masturbacji.

przez refren 07 paź 2013, 20:43
Marek1977, pewnie natura ma jakieś swoje regulacje, życie sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem zawsze się odbija na człowieku. Każdy nałóg i nadużycia zaburzają równowagę psychofizyczną.
Tylko, że z takiej wiedzy na temat zmian chemicznych w mózgu moim zdaniem nic nie wynika dla czyjegoś życia, męczy mnie mechanistyczne podejście do człowieka, jakaś iluzja, że można zapanować nad procesami biologicznymi. Dla mnie to myślenie od... (autocenzura) nie tej strony.

Co pomaga w masturbacji.

przez Marek1977 07 paź 2013, 20:48
striker85-zaburzenia pamięci,nerwowość,depresja,apatia,brak energii,anhedonia to główne skutki długoletniej nałogowej masturbacji.
refren-to nie mechanistyczne lecz zwyczajnie biologiczne podejście do tego zagadnienia,wiadomym jest jednak że podejście to nie wyczerpuje całego repertuaru przyczyn tego nałogu,jego przebiegu i skutków.

Co pomaga w masturbacji.

przez striker85 07 paź 2013, 20:50
Jakie najlepiej zastosować leczenie, bo wiesz że żadne doktory się tym nie zajmą

Co pomaga w masturbacji.

przez NieznanySprawca 07 paź 2013, 20:51
hmm, mi sie to myslenie bardzo, podoba, bo pokazuje (chociaz w uproszczonym modelu) caly proces, zyski/straty, mechanizm dzialania, wiadomo, co, skad, wiec swiadomym tego mozna myslec o ksztaltowaniu tej kwestii wedlug wlasnego interesu.
NieznanySprawca

Sortuj wg