Narkotyki powinny być legalne czy nielegalne?Ankieta

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Czy narkotyki powinny byc legalne czy nielegalne?

1.Powinny być legalne
14
48%

2.Powinny być nielegalne
13
45%

3.Nie mam zdania
2
7%

Liczba głosów : 29

przez Ferdynand k 14 wrz 2013, 15:06
deader, zgodzę się
ale metylo silniej działa na dopaminę od koki ale jest mniej uzależniający dla ścisłości :brawo:
Naczelny Użyszkodnik

przez khaleesi 14 wrz 2013, 15:13
deader, nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że gdyby zalegalizować narkotyki i sprzedawać tak jak psychotropy mielibysmy więcej ćpunów. Ktoś rujnuje swoje zdrowie paląc papierosy, pijąc % a nawet zmywacze do paznokci. Przede wszystkim legalizacja to byłby cios w dilerów nie w narkomanów
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Siding Spring 14 wrz 2013, 15:13
Nope. Wystarczy jedna pokruszona tabletka 10 mg Medikinet'u o natychmiastowym uwalnianiu. Been there, done that.

No nie wiem nie wiem czy aby masz racje. :P. Nawet szybko uwalniany tabs bedzie znacznie dluzej w bani anizeli koka ktora dziala szybko i szybko jest uwalniania. Rozumiem ze skoro dany srodek o podobnym wychwycie dopaminy jest dluzej w mozgu to ten efekt jest rozłozony wczasie i nie będzie takiego bum jak w przypadku koki...

Sila wychwytu dop jest nawet silniejsza w przypadku metylo ale gdzies doszly mnie sluchy, że koka moze dzialac na wiekszy obszar mózgu. Te drugie to tylko moje przypuszczenie oparte tym co kiedys być moze słyszalem:D, ale jezeli chodzi o czas uwalniania to powyzsze słowa maja swoją racje...

Na mnie metylo dziala troche euforyzujaca...nie przylozylem sie specjalnie do analizy swoich odczuc podczas jej brania wiec ciezko coś wiecej napisac;). Bede musial poswiecic jej wiecej czasu:D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez deader 14 wrz 2013, 15:17
khaleesi napisał(a):deader, nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że gdyby zalegalizować narkotyki i sprzedawać tak jak psychotropy mielibysmy więcej ćpunów. Ktoś rujnuje swoje zdrowie paląc papierosy, pijąc % a nawet zmywacze do paznokci. Przede wszystkim legalizacja to byłby cios w dilerów nie w narkomanów

No cóż, a ja się nie zgodzę z twoim stwierdzeniem ;) Dowodem mojego rozumowania - krótki okres kiedy w Polsce legalne były smart shopy z designerskimi narkotykami. Liczba dzieciaków które sięgnęły po "sole do kąpieli" wzrosła wtedy skokowo.

Dodatkowo, dla mnie "cios w dilerów" nie jest też sensownym argumentem. To są jednostki nastawione na łatwy, szybki zysk. Gdyby zalegalizowano narkotyki, całe rzesze osiedlowych "płotek" przerzuciło by się na inny rodzaj działalności przestępczej - kradzieże, wymuszenia, porwania. Ten "cios w dilerów" byłby tak naprawdę ciosem w społeczeństwo. Przynajmniej takie są moje amatorsko-socjologiczne przemyślenia.

lubudubu napisał(a):
Nope. Wystarczy jedna pokruszona tabletka 10 mg Medikinet'u o natychmiastowym uwalnianiu. Been there, done that.

No nie wiem nie wiem czy aby masz racje. :P. Nawet szybko uwalniany tabs bedzie znacznie dluzej w bani anizeli koka ktora dziala szybko i szybko jest uwalniania. Rozumiem ze skoro dany srodek o podobnym wychwycie dopaminy jest dluzej w mozgu to ten efekt jest rozłozony wczasie i nie będzie takiego bum jak w przypadku koki...(...)

Na mnie metylo dziala troche euforyzujaca...nie przylozylem sie specjalnie do analizy swoich odczuc podczas jej brania wiec ciezko coś wiecej napisac;). Bede musial poswiecic jej wiecej czasu:D

Tutaj nie wiem czy można operować w obrębie "masz/nie masz racji" - opisuję swoje osobiste odczucia. Wciągałem i to i to i wrażenia i wnioski opisałem. Możliwe że na różne osoby metylo działa inaczej. Może mam organizm tak zryty przez lata ćpania spida ze metylo wydawało mi się słabsze od koki. Nie wiem. Tutaj muszę powołać się na to co mam poniżej w sygnaturze ;)

Co do drugiej części - jest jeszcze kwestia tego czy jesteś jednostką "zdrową" i metylo bierzesz rekreacyjnie, czy też leczniczo. Bo osoby z ADHD (dla których ten lek jest przeznaczony) zupełnie inaczej reagują na ten lek niż osoby "zdrowe".
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez khaleesi 14 wrz 2013, 15:24
deader, ale ja mówię o takiej dostępności jak leki na recepte ;) W aptekach. Z przepisu lekarza. (Nie oszukujmy się najarać się można byle czym) Czyli dostępność utrudniona i w cenach przystępnych. Zlikwidowałoby to dilerów bo by im sie zwyczajnie nie opłacało. Nie sprzedaliby również trefnego towaru.
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez deader 14 wrz 2013, 15:28
khaleesi napisał(a):deader, ale ja mówię o takiej dostępności jak leki na recepte ;) W aptekach. Z przepisu lekarza. (Nie oszukujmy się najarać się można byle czym) Czyli dostępność utrudniona i w cenach przystępnych. Zlikwidowałoby to dilerów bo by im sie zwyczajnie nie opłacało. Nie sprzedaliby również trefnego towaru.

Hmm. OK. Tu bym przyklasnął. Ale w gruncie rzeczy to nie wpisuje się w termin "pełna legalizacja" :) Pełną legalizację rozumiem tak, jak funkcjonuje w przypadku alkoholu i tytoniu - sprzedawane w sklepach każdemu powyżej określonego wieku. Bo to co "postulujesz" to przecież funkcjonuje - na receptę można dostać i metylofenidat, i kodeinę, i morfinę, i fentanyl i masę innych substancji narkotycznych. Czyli - w pewnym sensie - wcale nie popierasz legalizacji w moim rozumieniu ;)

khaleesi napisał(a):(Nie oszukujmy się najarać się można byle czym)

Lecę zrobić skręta z herbaty i majeranku :D

wykończony napisał(a):deader, zgodzę się
ale metylo silniej działa na dopaminę od koki ale jest mniej uzależniający dla ścisłości :brawo:

Cytat z hyperreal: http://talk.hyperreal.info/metylofenida ... 5-160.html

"moja dziewczyna przyszła do mnie z pytaniem czy mam jeszcze meta, nie przyszła po metkacie, benzo, ani kodeinie a przylazła po meta :nuts: Po nim jest tak, weźmiesz i 10 minut życie wydaje się fajne, po 15 zrujnowane i tak w kółko. Ryzyko występowania chorób pscyicznych zwiększone"
Ostatnio edytowano 14 wrz 2013, 15:31 przez deader, łącznie edytowano 1 raz

przez khaleesi 14 wrz 2013, 15:29
deader, dla mnie to legalizacja z głową. ;)
Mistrz Avatara

przez Siding Spring 14 wrz 2013, 15:33
~deader

Spoko. Relacje ludzi sa własnie różne. Ja mialem kiedyś w dzieciństwie podejrzenie ADHD aczkolwiek metylo załatwiłem sobie na takie problemy jak anhedonia,stępienie emocjonalne/zjebany afekt, brak motywacji i marazm życiowy. Po częsci to zaleczenie skutkow ubocznych po ssri ale też moje naturalne problemy. Nie wiem jednakże czy w ogole jest cokolwiek co by rzeczywiscie dzialaja pod kątem tych rzeczy. Nawet tak silny dri jak metylo.

przez ladywind 14 wrz 2013, 15:41
deader, nie słyszałam o tym by za pomocą lsd przygotowywano ludzi do śmierci wiec w tej kwestii się niewypowiem , natomiast z powodzeniem leczy się choroby jak i zaburzenia psychiczne więc niekoniecznie są tym leczone tylko ciężkie przypadki . Wiem też że wiele ludzi z innych krajów przyjeżdża do SZszwajcarii bo leki psychotropowe nie zadziałały w ich przypadku . Leczenie tym środkiem , który jest pozyskiwany naturalnie z grzybkow halucynogennych opisał szwajcarski psychiatra w książce pt LSD moje trudne dziecko , która można ściągnąć z netu . Polecam .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez mark123 14 wrz 2013, 15:44
Lżejsze mogą być legalne; cięższe powinny być nielegalne.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Siding Spring 14 wrz 2013, 15:45
Nie zebym sie czepial ale LSD a grzybki to dwie różne rzeczy:P

przez NieznanySprawca 14 wrz 2013, 15:46
ladywind, rowniez czytalem kiedys : ) a zanim przeczytalem zezarlem 50 grzybkow z urokliwej, polskiej polanki (bedac juz nerwusem), kolejnych paru godzin nie da sie opisac zwyczajnym jezykiem :mrgreen: chociaz bylo to przerazajace, to przez kolejne 2-3 tygodnie mialem swietny humor i glebokie poczucie "sensu" hah, ale absolutnie nie polecam nikomu, bo to zbyt potezna zabawka, ktos ujal to jako "operacje na otwartej swiadomosci" ;)

lubudubu, substancje pokrewne, tolerancja krzyzowa, dzialanie podobne ;)
NieznanySprawca

przez deader 14 wrz 2013, 15:49
khaleesi napisał(a):deader, dla mnie to legalizacja z głową. ;)

No niby tak, ale zastanówmy się - czy taka legalizacja faktycznie uderzyłaby w dilerów tak jak piszesz? Jaki lekarz przepisałby człowiekowi powiedzmy heroinę gdyby ten przyszedł do niego z tekstem "a, mam ochotę odlecieć"? Albo marychę licealiście ze szkoły plastycznej który "potrzebuje trawy do weny twórczej"? Przepisywanie narkotyków rekreacyjnie kłóciłoby się z mottem lekarzy "primum - non nocere" - "przede wszystkim - nie szkodzić". Żaden lekarz nie mógłby w zgodzie z sumieniem i przysięgą lekarską przepisać komuś heroiny do celów rekreacyjnych.

W USA w Kalifornii jest legalna "medyczna" marihuana i tam jest to przedmiotem debaty, ponieważ dochodzi właśnie do takich nadużyć. Widziałem reportaż gdzie dziennikarz przyszedł do lekarza mającego gabinet specjalizujący się w leczeniu marychą. Oprócz przypadków zrozumiałych - przepisywania jej ludziom chorym na raka, aby złagodzić uboki chemioterapii - zapytał go właśnie o to: "Czy gdyby przyszedł do pana muzyk cz malarz i powiedział że potrzebuje zioła dla "inspiracji" to czy pan by mu je przepisał?". Lekarz długo odpowiada okrężnie, niedomówieniami, tak że odpowiedź brzmiała w gruncie rzeczy "tak" ale nie była podana w tak bezpośredniej formie.

Na Florydzie jest bardzo liberalne prawo odnośnie opiatowych środków przeciwbólowych. Ludzie zjeżdżają z sąsiednich stanów, żeby zaopatrzyć się w oxycontin i inne silne środki przeciwbólowe. Śmierć w wyniku przedawkowania/zatrucia tymi lekami to obecnie gówna przyczyna zgonów na Florydzie. Obecnie trwa walka z tą "plagą" bo wystarczy przyjść do "Pain menagement clinic" z rentgenem pokazującym choćby minimalne np. skrzywienie kręgosłupa i już można kupić tabletki. Oxycontin trafia w ten sposób z Florydy na terytorium całych Stanów, osiągając ceny dziesięciokrotnie większe na ulicy niż w klinice w której go kupiono.

Tak więc nawet jakby zrobiono taką legalizację jak proponujesz, to dilerzy zmieniliby tylko taktykę - zaczęliby uprawiać tzw. "doctor shopping" i dragi i tak lądowałyby na ulicy po zawyżonej cenie.

ladywind napisał(a):deader, nie słyszałam o tym by za pomocą lsd przygotowywano ludzi do śmierci wiec w tej kwestii się niewypowiem , natomiast z powodzeniem leczy się choroby jak i zaburzenia psychiczne więc niekoniecznie są tym leczone tylko ciężkie przypadki . Wiem też że wiele ludzi z innych krajów przyjeżdża do SZszwajcarii bo leki psychotropowe nie zadziałały w ich przypadku . Leczenie tym środkiem , który jest pozyskiwany naturalnie z grzybkow halucynogennych opisał szwajcarski psychiatra w książce pt LSD moje trudne dziecko , która można ściągnąć z netu . Polecam .

Tu jako ciekawostkę dopowiem o znanym mi medycznym zastosowaniu grzybów psylocybinowych. Mianowicie są jedynym skutecznym środkiem na tzw. "cluster headakes" (w wolnym tłumaczeniu - "rozwalający ból głowy) - migreny ciągnące się całymi dniami. Widziałem dokument o kolesiu z Texasu który miał dylemat bo cierpiał na takie właśnie bóle, jedynym lekarstwem są grzyby, a są one tam nielegalne. Tak więc facet hoduje u siebie grzyby, żeby się leczyć, jednocześnie popełniając przestępstwo .To dopiero ciekawostka medyczno - prawna :)
Ostatnio edytowano 14 wrz 2013, 15:53 przez deader, łącznie edytowano 1 raz

przez wiejskifilozof 14 wrz 2013, 15:50
Ja, chcą niech biorą.Warunek,musi być pełnoletni,nie może popełnić przestępstwa, na prochy musi zarobić własną pracą.

Sortuj wg