Narkotyki powinny być legalne czy nielegalne?Ankieta

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Czy narkotyki powinny byc legalne czy nielegalne?

1.Powinny być legalne
14
48%

2.Powinny być nielegalne
13
45%

3.Nie mam zdania
2
7%

Liczba głosów : 29

przez Ferdynand k 19 wrz 2013, 19:25
Hans, kontrola powinna być edukacja tym bardziej :o
Naczelny Użyszkodnik

przez Autodestrukcja 19 wrz 2013, 19:32
Takie pomysły już były, zaprowadzano totalną kontrolę i większość tych systemów padła jak muchy, zazwyczaj z ogromnym hukiem, a reszta ledwo zipie i kontrolowani wieją stamtąd którędy mogą. Przykładowo taki monitoring (nie postuluję, żeby go usunąć) wychowuje pokolenie, które nie rozróżnia dobra od zła, a dzieli świat na czyny w kominiarce i bez. Kontrola bez edukacji jest prostądrogą do degeneracji społeczeństw.

Tak.

-- Cz wrz 19, 2013 6:32 pm --

I jeszcze raz tak.
Autodestrukcja

przez NieznanySprawca 19 wrz 2013, 19:38
wykończony, tzn? Jak ma wygladac ta edukacja? Moglby byc taki nowy przedmiot: "narkomatyka", albo "wychowanie do zycia na fazie"(WZF), mozna by to zaczac od przedszkola wprowadzac, a w podstawowce np:
____________________________________________________________________________________
Pani: Dzieciaczki, dzis porozmawiamy o zazywaniu amfetaminy. Czy ktos wie, jak dziala amfetamina? :blabla:
Jasio:Wypierdala!!! :great:
Pani: Dobrze Jasiu, piątka.
____________________________________________________________________________________
Dobrze rozumiem? :pirate:
Ostatnio edytowano 19 wrz 2013, 19:46 przez NieznanySprawca, łącznie edytowano 2 razy
NieznanySprawca

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Autodestrukcja 19 wrz 2013, 19:45
NieznanySprawca, a na następnych zajęciach doświadczenia, dobierzcie się w grupy, każda dostanie inne narkotyki :)

deader a moze coś w stylu mechanicznej pomarańczy. kontrola systemu nagrody ? :)
Autodestrukcja

przez Ferdynand k 19 wrz 2013, 19:48
NieznanySprawca, na biologi jak działają i jakie skutki uboczne są
Naczelny Użyszkodnik

przez Arhol 19 wrz 2013, 20:02
NieznanySprawca, na biologi jak działają i jakie skutki uboczne są

Hmm,uczyliby czegoś POŻYTECZNEGO w polskich szkołach?
Obrazek
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez deader 19 wrz 2013, 20:40
Autodestrukcja napisał(a):granice wolnosci sie ustanawia majac jakies doswiadczenia. zlinczujesz mnie za to zdanie.

Nie, nie zlinczuję, uznaję je jako podstawę do tego żebyś może załapała o co mi chodzi ;) Mam doświadczenia z narkotykami, ergo = mogę się wypowiadać w kwestiach ich zalegalizowania bądź nie w większym stopniu niż osoba o mniejszym w tym temacie doświadczeniu, zwłaszcza empirycznym. To tak samo jak z aborcją - moim zdaniem nie powinny się na ten temat wypowiadać osoby które nie zaliczyły gwałtu lub kilkunastodniowego "dygu" pod tytułem "jestem w ciąży czy nie" w niesprzyjających porodowi okolicznościach. Ja taki "dyg" raz przeżyłem - mogę się wypowiadać. Poseł Grodzka która nigdy nie będzie miała z tym nic wspólnego - nie może. Prosta zależność ;) Tak wiec moim zdaniem, jeśli nie miałaś w życiu epizodu z uzależnieniem, jeżeli nikt bliski nie umarł ci z przedawkowania narkotyków, to twoje zdanie na ten temat jest w moich oczach dużo mniej sensowne. Ja się nie wypowiadam na przykład na temat, powiedzmy, Katynia - nikt z mojej rodziny tam nie zginął, uważam że dyskutować na ten temat mogą ci którzy bezpośrednio doświadczyli tej sprawy.

A generalnie po powrocie od mojej psych wściekłość mi opadła i zaczynam mieć w sumie wyjebane na to co ty o tej sprawie myślisz, ja wiem swoje, ty swoje, to jak dyskusja katolika z ateistą - nie przekonamy się ;) Nie ma wiec co siać siary, w sumie nikt z nas żadnego wpływu na legalizację miec nie będzie, faktycznie nie mam się co spinać i was przekonywać, mam swoje zdanie, nie zmienię go, na szczęście dla mnie rządzący mają podobną opinię i o ile w innych kwestiach ich działalność mnie irytuje to polityka narkotykowa w naszym kraju mi specjalnie nie przeszkadza... Idę coś zjeść zamiast żółć wylewać :P
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Autodestrukcja 19 wrz 2013, 20:48
nie do końca dobrze zinterpretowałeś tamto zdanie ktore przytoczyłeś. ale ok. nieważne. jeśli uważasz że nie warto rozmawiać z osobami które jednak nie weszły w to tak jak Ty w to wszedłeś to ok.
Autodestrukcja

przez deader 19 wrz 2013, 20:58
Nie mówię że nie warto rozmawiać - warto, żeby je uświadomić o rzeczach o których w tym temacie nie mają pojęcia bo sami nie przeżyli tego na sobie. Nie wiedzę jednak zbytniego sensu w rozmowie z taką osobą która nie jest otwarta na przyswojenie tej wiedzy :)

przez Autodestrukcja 19 wrz 2013, 21:10
spoko, jesli Ci z tym lepiej to ok. Ty rozumiesz wszystko, ja nic :)

p.s. a ktoś bliski umierał w cierpieniach przez fajki ( papierosy powodują raka i choroby serca )
fajki sa legalne, też czasem z głupoty je palę, ale myslę, że kiedy będę umierać na raka płuc ( jestem obciążona ryzykiem ) nie zacznę wszystkich przekonywać o tym że papierosy powinny być nielegalne. powiesz ze to niesprawiedliwe i tak dalej bo narkotyki są cięższe, uzależniony bardziej cierpi, i umieranie od papierosów to nic w porównaniu z Twoimi przezyciami ,zdaje sobie z tego sprawę ( sama nie podejmę się licytacji ).

nie ma co dalej tego męczyć.
pozdro.
Autodestrukcja

przez deader 19 wrz 2013, 21:14
Autodestrukcja napisał(a):ale myslę, że kiedy będę umierać na raka płuc ( jestem obciążona ryzykiem ) nie zacznę wszystkich przekonywać o tym że papierosy powinny być nielegalne

Hehe, a wiesz skąd się wzięły te wszystkie ostrzeżenia o szkodliwości palenia na paczkach? :P

przez Autodestrukcja 19 wrz 2013, 21:17
zrozumiałeś. narkotyk z czerwoną lampką ostrzegawczą - legalny.
Autodestrukcja

przez deader 19 wrz 2013, 21:27
Nie całkiem o to mi chodziło :P Ostrzeżenia pojawiły się po masowych procesach wytoczonych koncernom tytoniowym przez ludzi którzy zachorowali na raka "nieświadomi zagrożenia". Ci ludzie więc umierając na raka zaczęli w pewien sposób przekonywać innych że palenie jest niedobre.

przez Autodestrukcja 19 wrz 2013, 21:37
no widzisz. dokladnie to co pisałam, nie bede tego powtarzać. uswiadamiac ( legalizacja etc to marginalna sprawa w tym momencie). nakrec 4 godzinny dokument np ,, 4 godziny z życia heroinisty" . bardziej zadziala niz delegalizacja. przez jakis czas.

p.s. z pelnym uznaniem faktu ze przezyles więcej niz ja

pozdro
Autodestrukcja

Sortuj wg