Miłość, zakochanie, zauroczenie... i te tematy :)

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Miłość, zakochanie, zauroczenie... i te tematy :)

przez IceMan 13 lis 2006, 23:01
Szukam rady u bardziej doświadczonych. Jak to jest z tą miłością. Czy powinienem wierzyć w 'miłość od pierwszego wejrzenia', czy ludzie prędzej zakochują się w sobie gdy się bardziej poznają? Jak odróżnić zakochanie od zauroczenia? No w ogóle jak to z tym jest... serdecznie zapraszam do dyskusji :D
Przyjaciel forum

przez monietta 13 lis 2006, 23:31
moze nie jestem starsza,ale juz zdazyłam przekonac sie o tym,że nie ma co zaprzatac sobie glowy miloscia,tylko sie przez nia cierpi!ja przypłaciłam ja nerwica lekowa i depresja...wystarczy.....

przez ewa125 13 lis 2006, 23:48
kiedys myslalam ze bylam zakochana kilka razy, ze kochalam ale teraz wiem ze nie kochalam. to byly tylko zauroczenia. teraz kocham kogos naprawde i to nie za to ze jest przystojny czy ma fajna gadke albo mozna sie z nim posmiac, chociaz ma te wszystkie cechy ale... on naprawde mnie kocha i naprawde chce poznac wszystkie te ciemne strony mojej osobowosci, naprawde sie o mnie troszczy i jest czlowiekiem o zlotym sercu, chce zebym zadreczala go swoimi depresjami i wogole nigdy nie myslalam ze czlowiek moze byc dla drugiej osoby taki dobry. wiem ze moge sie kiedys zawiesc ale mysle ze warto zaryzykowac, w koncu zyje sie raz, a jezeli sie nie zawiode...zycie moze byc wtedy takie piekne

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez gusia 14 lis 2006, 01:26
Malcolm napisał(a):Nie chcę tu ględzić ale czy możecie sobie dać spokój z takimi tematami? Niektórych to obrzydza ...

Malcolm, przepraszam ,ale wydaje mi się czytając niektóre Twoje posty że przezyłeś wielki zawód miłosny,tak myslę.Wielkie rozczarowanie.
Nie będę Ci współczuła ,bo napewno tego nie chcesz,ale jeśli tak bedziesz do tego podchodził(z obrzydzeniem)...nigdy myslę nie uwierzysz w prawdziwe uczucie.
Nie odpisuj na ten post ,bo wiem co napiszesz,tylko własnie ostatnio zauważyłam w tym co piszesz o sprawach uczuc itp...że jest w Tobie jakaś wielka "złośc",a jednak pod prawie każdym nazwijmy to "miłosnym"tematem Ciebie można "spotkac"Przeciwko czemuś jednak się buntujesz.
Przepraszam za szczerośc,mam nadzieję że Cię niczym nie uraziłam(a napewno nie miałam zamiaru).
A ludzie jeśli chcą rozmawiac o miłości,niech sobie rozmawiają.
Pozdrawiam.gusia
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez Lusi 14 lis 2006, 14:40
Malcolm jeśli Cię to obrzydza to po co czytasz takie tematy? Z całym szacunkiem ale mnie obrzydza jak czytam Twoje posty. Jeśli się za siebie nie weźmiesz, to mam wrażenie, że nie wyjdzie Ci to na dobre.

PS. Przepraszam, że nie na temat ale nie mogłam się powstrzymać
ExModerator

przez ewa125 14 lis 2006, 14:47
malcolm powiedz mi miales kiedys dziewczyne/ lub podobal ci sie ktos kiedykolwiek?

przez Lusi 14 lis 2006, 14:50
Ewa125
"Kochaj bliźniego swego jak siebie samego"
Postawa Malcolma wyraźnie świadczy o tym, że on siebie nienawidzi.
ExModerator

przez ewa125 14 lis 2006, 15:00
lusi to bardzo mozliwe. znam nawet taki przyklad z zycia. oczywiscie malcolm to nie odnosi sie do ciebie wiec sie nie obraz. kazdy jest inny ale chce tu przy okazji podac pewien przyklad. znam faceta ktory cale zycie byl nieczuly na innych, draznilo go wszystko co zwiazane z miloscia, nie lubil o tym gadac, nie lubil filmow o milosci. mial dziewczyne ale nie calowal jej, nie przytulal, jezeli juz to tak jak "kolega przytuli kumpla".poza tym brak mu bylo wspolczucia dla cierpienia innych, czasami nawet lubil wbijac ostatnia szpile. niezrozumiale bylo tylko to ze naprawde mu dobrze z oczu patrzylo i czasami potrafil byc przemily i wydawalo sie - miec serce. dlaczego taki byl? byl gejem. ukrywal to cale swoje zycie ale taka byla prawda. nie potrafil byc blisko z kobieta, pokochac jej. jednoczesnie nie potrafil sie ujawnic.nienawidzil siebie i tego jaki jest, a moze nienawidzil swiata za to jakiego go stworzyl..

przez Lusi 14 lis 2006, 15:03
Wiesz Ewa już jakiś czas temu przyszło mi coś takiego do głowy. I myśl ta była związana z Malcolmem.
ExModerator

przez korres1 14 lis 2006, 17:27
Ale się porobiło... Nie wypowiadam się nt. przyczyn rozghoryczenia kolegi M., ale myślę, że Gusia ma rację. W tym co piszę również nie ma złośliwości. Malcolm, a może byś się odezwał, bo Cię tu wszyscy rozbietrają i analizują bezkarnie.
Wracając do tematu tego subforum: Piotrek nie wiem ile masz lat, ale tak naprawdę, to o tym czy to miłość czy nie przekonasz się na własnej skórze. TRudno o rady (zwłaszcza dobre) w tym temacie. Może tylko taka: nie bój się kochać, bo le[piej żałować czegoś, co się zrobiło niż tego, że się czegoś nie zrobiło. Pzdr.

przez Lusi 14 lis 2006, 17:56
Malcolm, jakby Cię to nie interesowało to byś nic nie napisał.
Tobie jest potrzebna pomoc i to szybko.
ExModerator

Sortuj wg