Kobiety które nigdy nie były w związku i dziewice. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Bonus 07 sie 2014, 19:55
Nie tylko wykształcenie jest ważne. Oczywiście jest ważne, że bez przesady. Ale, rzeczywiście, spora grupa kobiet ma wysokie wymagania co do facetów, i mało który facet potrafi spełnić takie wymagania.
I nie tylko chodzi tu o wykształcenie. Uważam to, trochę za głupotę, ponieważ to jest za duże wygodnictwo ze strony kobiet.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

przez zmęczona_wszystkim 07 sie 2014, 20:03
Bo nie byłabym taka pewna, czy tu o zmianę statusu chodzi. Z pewnością jest odsetek osób, które mają fioła na punkcie tytułów, ale ja bałabym się czegoś innego. Chociażby zbyt tradycyjnego myślenia. Znam pewne osoby mające gospodarstwa, w których facet wychowywany jest do przesady tradycyjnie, a w rodzinie panuje mentalność "kobiety do garów i sprzątania i mają słuchać męża". I takie poglądy mają też potencjalne teściowe, więc rozumiem kobiety, którym nie marzy się takie życie. Mam w rodzinie starszą kobietę, która wysmiewa się i obraża wszystkie trochę bardziej wykształcone kobiety mówiąc im przy każdej okazji, ze na co im wykształcenie, na co im ksiązki, skoro i tak mają być tylko kucharkami, więc po co czas tracą.
Z moich doświadczeń, bardzo dawno temu, w okresie prób i błędów i w czasach słusznie minionych spotykałam się przez pewien czas z pewnym X, który dał mi kiedyś jasno do zrozumienia, że moje czytanie książek to jakaś fanaberia, ale on jest taki wspaniały, że mi łaskawie tego wytykać nie będzie 8) W jego rodzinie była mentalność tradycyjna, a nacisk kładło się na kasę i ciuchy. Pracowitość też była wazna, bo ludzie ci byli zapobiegliwi i nie lenili się, ale wszystko, co wychodziło poza oglądanie banalnych rozrywkowych programów i grille w ogrodzie było fanaberią i kaprysem.

-- 07 sie 2014, 20:08 --

Bonus napisał(a):Ale, rzeczywiście, spora grupa kobiet ma wysokie wymagania co do facetów, i mało który facet potrafi spełnić takie wymagania.
I nie tylko chodzi tu o wykształcenie. Uważam to, trochę za głupotę, ponieważ to jest za duże wygodnictwo ze strony kobiet.

A co, mają brać byle kogo i męczyć się z takim do końca zycia? Jak ktoś nie chce kobiet z większymi wymaganiami, to nie musi z nimi być. Zresztą większe wymagania nie oznaczają wygodnictwa. Być może mylisz te dwa pojęcia. Wygodnictwo to cecha, która nie jest zbyt ciekawa i u kobiet, i u mężczyzn, ale niewiele ma wspólnego z większymi wymaganiami, a raczej ze zwykłymi roszczeniami.

przez ala1983 07 sie 2014, 20:13
carlosbueno napisał(a):Rozumiem że panna po UJ-cie, UW nie będzie chciała faceta z zawodowym czy średnim wykształceniem które się mocno zdewaluowało, ale przecież gro kobiet kończy jakieś pedagogiki, turystyki, marketingi na jakimś mało renomowanych uczelniach i czy one tez muszą mieć partnera z wyższym. Tym bardziej że np na wsiach i małych miasteczkach wykształcenie u facetów nie jest w ogóle skorelowane z zarobkami i taki kierowca, budowlaniec zarabia często więcej od nauczyciela, urzędnika abstrahując od tego że multum osób z wyższym pracuje fizycznie także nie idzie za tym zmiana statusu co jest ważne dla wielu kobiet.

Ja tam nigdy nie patrze na czlowieka pod kątem wyksztalcenia, mi by nie przeszkadzal ktos po zawodówce, a wręcz przeciwnie, nie przypominałby mi wtedy mojego ojca tyrana, człowieka na stanowisku, ciągle w garniturze.
Ostatnio poznalam jednego chlopaka i on sie po krotkim czasie pyta, czy nie przeszkadza mi, ze on ma srednie wyksztalcenie, albo co mysle o tym, kiedy kobieta wiecej zarabia od mezczyny?... dla mnie to są pytania z kosmosu, no ale teraz baby tak patrzą a że on już po takich doswiadczeniach, to od razu woli sie zapytać.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carlosbueno 07 sie 2014, 20:16
zmęczona_wszystkim, Na pewno dla części tych kobiet ten mniej wykształcony facet ma za ciasne horyzonty, konserwatywne poglądy i nie jest godnym partnerem do dyskusji tak myślę ale przecież to w druga stronę też występuje i nie koniecznie ma stricte powiązania z wykształceniem. Znam dziewczyny ze średnim wykształceniem inteligentne, oczytane jak i takie co mają problem ze skleceniem poprawnie zdania które to w życiu żadnej książki nie przeczytały. Także takie stwierdzenie że Polki są same bo faceci są niewykształceni to spora przesada.
Największy Forumowy Maruda

przez zmęczona_wszystkim 07 sie 2014, 20:19
Dlatego też myślę, że nie o wykształcenie chodzi, tylko o mentalność, a taka może być w każdej rodzinie, ale wieksza szansa na spotkanie się z takim podejściem w określonych grupach. Natomiast to, ze wykształcenie, a inteligencja i ciekawa osobowość to dwie zupełnie różne sprawy, to w to akurat nie wątpię :D

przez carlosbueno 07 sie 2014, 20:25
ala1983, Ja bym wolał żeby kobieta zarabiała więcej niż ja, zresztą przy mojej pensji prawie każda więcej zarabia. No ale tez się z tym spotkałem że facetom nie podobało się że ich obecne bądź potencjalne kobiety zarabiają więcej od nich( albo takim że w ogóle pracują). Jeden to przynajmniej oficjalnie rozstał się z narzeczona bo zarabiał 5 razy mniej niż ona.

przez ( Dean )^2 07 sie 2014, 20:27
carlosbueno napisał(a):Także takie stwierdzenie że Polki są same bo faceci są niewykształceni to spora przesada.

Bo Polki lubią ponarzekać,cecha narodowa.Tak samo nonstop czytam że faceci w Polsce są nie wysportowani,nie tak jak Włosi,Hiszpanie czy tam inni,a był ranking i okazało się że Polacy są trzecim narodem w Europie jeśli chodzi o ogólną sprawność fizyczną,częstotliwośc uprawiania sportu,otyłość itd.
Ogólnie tak coś odczuwam że Polki są strasznie niezadowolone z Polaków i niesamowicie idealizują mężczyzn z zagranicy.

No ale tez się z tym spotkałem że facetom nie podobało się że ich obecne bądź potencjalne kobiety zarabiają więcej od nich( albo takim że w ogóle pracują). Jeden to przynajmniej oficjalnie rozstał się z narzeczona bo zarabiał 5 razy mniej niż ona.

W sumie też bym nie chciał mieć żony co zarabia 5 razy więcej niż ja :bezradny:
Najgorszy jest wiatr.

przez carlosbueno 07 sie 2014, 20:34
Ogólnie tak coś odczuwam że Polki są strasznie niezadowolone z Polaków i niesamowicie idealizują mężczyzn z zagranicy.
Tu się zgodzę byle śniady, ciemnooki latynos i już maja mokro w majtkach :mrgreen: trochę przebywałem za granicą i tam Polki z tubylcami czy innymi obcokrajowcami to powszechność w druga stronę dużo rzadziej, no ale spora część tamtejszych Polaków to chlory i prymitywy, poza tym tubylcy więcej zarabiają, mają lepsza pozycję i ogólnie są tutejsi. :twisted:

przez Krzysiek85 07 sie 2014, 20:48
No ale tez się z tym spotkałem że facetom nie podobało się że ich obecne bądź potencjalne kobiety zarabiają więcej od nich( albo takim że w ogóle pracują). Jeden to przynajmniej oficjalnie rozstał się z narzeczona bo zarabiał 5 razy mniej niż ona.

( Dean )^2 W sumie też bym nie chciał mieć żony co zarabia 5 razy więcej niż ja :bezradny:[/quote]

Uhuhu to ja muszę się schować, moja kobieta zarabia ok 7razy więcej niż ja i jakoś mi to nie przeszkadza.Nie wiem czy kiedykolwiek zrozumiem człowieka, który reprezentuje taki zaścianek jak "ona zarabia więcej, bad very bad"

przez 520m.n.p.m. 07 sie 2014, 21:01
carlosbueno napisał(a):Tu się zgodzę byle śniady, ciemnooki latynos i już maja mokro w majtkach :mrgreen: trochę przebywałem za granicą i tam Polki z tubylcami czy innymi obcokrajowcami to powszechność w druga stronę dużo rzadziej, no ale spora część tamtejszych Polaków to chlory i prymitywy, poza tym tubylcy więcej zarabiają, mają lepsza pozycję i ogólnie są tutejsi. :twisted:

Dlatego myślę, że Polacy powinni się zastanowić nad sobą, bo coś tu jest nie tak, może powinni bardziej ewoluować w swym rozwoju, np. zacząć traktować kobiety jako partnerki, a nie jak niewolnice, gorsze, głupsze, słabsze.
W dobre dni warto wierzyć. Daruj mi, pozwól przeżyć Choćby w snach, pozwól przeżyć dobre dni. Nie ma lepszych dni od dobrych razem z Tobą.
Czerwone Gitary - Mam dobry dzień

przez ( Dean )^2 07 sie 2014, 21:05
520m.n.p.m. napisał(a): zacząć traktować kobiety jako partnerki, a nie jak niewolnice, gorsze, głupsze, słabsze.

Taa......... :roll:

Bo latynosi i araby to traktują kobiet jak partnerki.....Jest całkiem odwrotnie,na pewno w Polsce szanuje się kobiety dużo bardziej niż w krajach typu Hiszpania,Portugalia,Włochy,o krajach arabskich to już nawet nie wspominam.Chodzi o typ urody,egzotyczność,coś nowego,kojarzącego się z luksusem a nie o szacunek...
Najgorszy jest wiatr.

przez 520m.n.p.m. 07 sie 2014, 21:21
( Dean )^2 napisał(a): w Polsce szanuje się kobiety dużo bardziej niż w krajach typu Hiszpania,Portugalia,Włochy,o krajach arabskich to już nawet nie wspominam.Chodzi o typ urody,egzotyczność,coś nowego,kojarzącego się z luksusem a nie o szacunek...

Widocznie wciąż za mało i to, że kobiety lecą na typ urody,egzotyczność,coś nowego,kojarzącego się z luksusem, świadczy o twoim podejściu do kobiet jako materialistek.
W dobre dni warto wierzyć. Daruj mi, pozwól przeżyć Choćby w snach, pozwól przeżyć dobre dni. Nie ma lepszych dni od dobrych razem z Tobą.

przez ( Dean )^2 07 sie 2014, 22:12
Raczej widać że nie tędy droga..nie tego szukają kobiety w Polsce.

To co napisałem w żaden sposób nie oznacza że kobiety to materialistki,dziwna ta twoja logika..
Najgorszy jest wiatr.

przez 520m.n.p.m. 07 sie 2014, 22:17
( Dean )^2 napisał(a):Raczej widać że nie tędy droga..nie tego szukają kobiety w Polsce.

To czego twoim zdaniem szukają?

Sortuj wg