Romantyzm

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Romantyzm

przez SzybkiMateo 19 sie 2013, 15:33
każdy jest w pewnym stopniu romantyczny, jedni bardziej, drudzy mniej... dużo zależy od poczucia swobody z daną osobą

Romantyzm

przez bittersweet 19 sie 2013, 18:41
Ja kompletnie nie jestem romantyczna, raczej przyziemna. Mimo tego wbudzam romantyczne uniesienia /byłam nawet muzą dla kilku utworów poetyckich :mrgreen: /
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Romantyzm

przez monk.2000 19 sie 2013, 19:02
Nie wiem czy jestem romantyczny, na pewno nie dzisiaj. Z okresów literackich wolę pozytywizm od romantyzmu. Te wszystkie "Dziady", wywoływanie duchów czy "Świtezianki" mi średnio pasują. Ale np. muzyką typu New Romantic już nie pogardzę, lubię takie kolorowe utwory o miłości w stylu my gramy, a fanki nas kochają.

Jestem nostalgiczny, interesuję się starymi rzeczami, historią. Do tego np. traktuje książki z szacunkiem i staram się, żeby się nie pouszkadzały. Taki współczesny odpowiednik kultu chleba.

Na pewno nie jestem 100% praktyczny. Niektórzy racjonalizm mylą z praktycznością. Do tego czasem lubię napisać wiersz, do potencjalnej ukochanej zwracałbym się wyrafinowany sposób, pragnąć użytymi słowami podbudować atmosferę.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Romantyzm

przez Candy14 19 sie 2013, 20:01
SzybkiMateo, a skad ten wniosek?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Romantyzm

przez deader 19 sie 2013, 21:44
Temat dość ciekawy, także przez zakamuflowaną w nim podstępnie zagwostkę: czym jest romantyzm?!

Nefertari napisał(a):Jestem ciekawa, ilu spośród Nas ma w sobie duszę romantyka? Ja uwielbiam patrzeć nocą w gwiazdy, urządzać kolacje przy świecach, romantyczne kąpiele z olejkami, świeczkami i płatkami róż...

Świeczki sobie palę w domu codziennie, ale nie wiem czy to się liczy bo to bardziej po to żeby w domu nie śmierdziało wyłącznie fajkami ;) Ja na przykład mam zupełnie inny pogląd na romantyzm. To co wymieniasz, jest dla mnie takim trochę "powierzchownym" romantyzmem. Ja bym to podczepił bardziej pod zmysł estetyki jakoś.

Dla mnie romantyzm to np. utrzymanie zobowiązania "chcę być zawsze z tobą" zamiast zrywania kiedy tylko pojawi się jakiś problem ("radź sobie sam"); szukanie partnera/ki który oprócz usatysfakcjonowania popędu seksualnego zapewni intelektualną rozrywkę, więź; wiara w to że w świecie pozornie wypełnionym plastikiem gdzieś czai się diament; umiejętność znoszenia gorszych nastrojów drugiej połówki wiedząc że to nie ona robi coś co mi nie odpowiada/krzywdzi, tylko jej zaburzony chwilowo organizm...

Generalnie więc ja w "swojej" kategorii mogę zadeklarować że owszem, jestem romantykiem. Ale jeśli chodzi o to o czym pisze Nefertati to ciut mniej - jak idę pod prysznic z kimś kogo kocham, to pozytywne wibracje odczuwam z faktu bycia koło tej osoby, tego że wpuszcza mnie do tak intymnej strefy, a nie z tego że łazienka wygląda jak sypialnia w "Desperado" :P Oczywiście, fajne jest zadbanie o takie estetyczne "okoliczności" ale jak jem z ukochaną kolację to najbardziej romantyczne jest dla mnie w tym momencie nie to że porozstawiałem wszędzie lampiony, ale to że ktoś ma ochotę na wspólne jedzenie...
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Sortuj wg