Potrzelenie kota z wiatrówki

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Vian 06 sie 2013, 17:03
Ktoś dziś rano postrzelił mojego kota 10 /cenzura/ razy z wiatrówki, między innymi oberwał w oko. Jego stan jest ciężki i przebywa w szpitalu weterynaryjnym. Jak najlepiej postępować w tym przypadku? Mamy podejrzenie, kto to zrobił, tylko nie wiem, czy to się kwalifikuje na policję? Do towarzystwa opieki nad zwierzętami? Gdzie sensowniej? Ma ktoś doświadczenie w takich wypadkach?
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez monk.2000 06 sie 2013, 17:07
Vian, biedny kot. Biedny ja, który to czytam, po raz kolejny zawiedziony człowiekiem.

Na policję się kwalifikuje chyba, bo to jest traktowanie zwierząt z okrucieństwem. Była podobna sprawa niedawno w Koninie, różnica tylko środków. Ostatecznie facet dostał jakiś wyrok od Temidy.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Auman 06 sie 2013, 17:10
Vian, u mnie na osiedlu co chwilę takie numery są i to zgłaszają na policję. Też zgłoś.
Auman

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lukk79 06 sie 2013, 17:17
można zadzownić też do TOZ'u zapytać co zrobić, na policję powinno się kwalifikować jak najbardziej
Pierwszy Romantyk Forum

przez stakatella 06 sie 2013, 17:26
Na policje to sie kwalifikuje tylko czy masz tez swiadkow czy tylko podejrzenia? Policja pewnie potrzebuje dowodow

przez Vian 06 sie 2013, 17:27
lukk79 napisał(a):można zadzownić też do TOZ'u

Tię, dzwoniłam parę razy, niby dyżur jest, a nikt nie odbiera, tylko automatyczna sekretarka mi klepie, gdzie zgłosić interwencję. Dzięki za nic, warszawski oddziale TOZ.

Jak mówicie, że policja pasuje, to pójdę od razu tam. Problem w tym, że mama (mnie nie było w ogóle w domu) nie widziała samego strzelającego, a jedynie jak kot chodził sobie u nas spokojnie, potem przeszedł do sąsiadów i siedział u nich na drzewie i nagle spadł. Chwilę później dopadł go pies, myślałyśmy, że te rany są od psa (co nas zdziwiło, bo zawsze był bardzo łagodny), a u weterynarza okazało się, że ma w sobie aż 10 świezych śrucin, w tym w oku, koło serca, koło kręgosłupa. No sam siebie nie postrzelił, cała akcja rozegrała się "od podwórka", nikt z ulicy nie strzelił. Mama do własnego kota też nie strzeliła pomijając, że nie ma wiatrówki. Więc... Uda się policji dodać 2 do 2 czy myślicie, że nie bardzo?

Dodam, że leczenie kota JUŻ kosztowało mnie 380 zł, a ta kwota wzrośnie zapewne jeszcze kilkakrotnie.

PS.
Sąsiad jest... policjantem. Wprawdzie nie z tej komendy, ale za to na kierowniczym stanowisku.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez Anna Maria 06 sie 2013, 17:30
Vian, idź na policję.

Też mam sąsiada emerytowanego policjanta co zabił mi psiaka :evil:
Anna Maria

przez stakatella 06 sie 2013, 17:32
Obawiam sie ze policja moze nie pomoc ale nie ma co gdybac-dzwon na policje i zapytaj

przez monk.2000 06 sie 2013, 17:36
I mówią, że gry komputerowe to źródło przemocy. Niech zrobią grę Cat Shooter: Massacre on the Backyard i może ofiar by było mniej.

No nic, 70 lat względnego pokoju w Europie i ludziom odbija. Są rządni ofiar. Taki kot to dobry materiał na ofiarę.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Anna Maria 06 sie 2013, 17:40
Kot jest bezbronny i dlatego pada łatwym łupem.
Anna Maria

przez Ferdynand k 06 sie 2013, 17:40
Vian zgłoś tam i tam

co za h..uj j...ebany
a żeby sam się postrzelił w oko i zabił ku....rwiarz :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Naczelny Użyszkodnik

przez Vian 06 sie 2013, 17:43
Nie dorabiajcie teorii, strzelanie z wiatrówek do małych zwierząt - psów, kotów, gołębi, to żadna nowość. Chodzi mi tylko o to, co w takiej sytuacji najlepiej zrobić, bo nie chciałabym, żeby winny olał to sikiem prostym i za parę dni walił do następnego zwierzaka.
Lisbeth Salander

przez lukk79 06 sie 2013, 17:45
niech się rząd nadal zastanawia czy znowelizować Ustawę o ochronie zwierząt, której projekt leży tam od roku, banda frajerów, zawsze mają ważniejsze rzeczy.
Pierwszy Romantyk Forum

przez Ferdynand k 06 sie 2013, 17:46
Vian zgłoś do obu instytucji
Naczelny Użyszkodnik

Sortuj wg