Oszczędzanie

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Oszczędzanie

przez Artemizja 04 sie 2013, 08:34
Mam takie pytanie- potraficie oszczędzać? :D U mnie z tym różnie. Kiedy widzę, że mam nadmiar gotówki( to się rzadko zdarza :P ), to go wydaję. Owszem, potrafię zaoszczędzić, ale muszę wiedzieć na co. A Wy?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Oszczędzanie

przez axs 04 sie 2013, 09:58
Ja oszczędzam jak mam mało pieniedzy a jak gotowki w nadmiarze hulaj dusza piekła nie ma:) kiedys oszczedzalam odlozylam sobie fajna sumke na koncie .. no , ale co z tego jak zaraz tego nie bylo oczywiscie wydalam na pierdoly ;)
"Gromadzić w sobie miłość oznacza szczęście, gromadzić nienawiść to klęska"

- Paulo Coelho
axs

Oszczędzanie

przez Michuj 04 sie 2013, 10:32
ja żyję na bieżąco. Nigdy nie potrafiłem oszczędzać :(
Loża szyderców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Oszczędzanie

przez idle 04 sie 2013, 10:36
Moje pieniądze opuszczają portfel tak szybko, że ten prawie płonie :P Umiem oszczędzić tylko na bieżące sprawy typu opłaty, każdy nadmiar jest bezwzględnie wydawany od razu :lol:
watch me disintegrate

Oszczędzanie

przez Paweł Gaweł 04 sie 2013, 10:38
Ja umiem bo jestem raczej dusigroszem.Lubię zbierać i potem przeliczać kasę :)

Oszczędzanie

przez Hans 04 sie 2013, 14:00
Paweł Gaweł napisał(a):Ja umiem bo jestem raczej dusigroszem.Lubię zbierać i potem przeliczać kasę :)

Mam takie samo podejście. Od małego takie miałem, zanim wprowadzili kompy to liczyłem na kartkach ile wydałem, ile mam, ile wycyganiłem od dziadków, ile za sprzedany złom itd. :D
Feed your head
Feed your head

Oszczędzanie

przez Ferdynand k 04 sie 2013, 14:04
Ja umiem oszczędzać i myślę co kupuję
tanio ale nie wyrzekam się przyjemności :yeah:
Naczelny Użyszkodnik

Oszczędzanie

przez Rebelia 04 sie 2013, 14:48
U mnie jest ciężko. Kiedy udaje się już coś oszczędzić, to na ogół pojawiają się jakieś perfidne niezapowiedziane wydatki, np. awaria sprzętu.Taka ironia losu :P

Oszczędzanie

przez libertynka 04 sie 2013, 14:56
ja wydaję dopóki się kasa w portfelu nie skończy, nie liczę, jak jest to można wydać, jak nie ma to się zaciska pasa
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

Oszczędzanie

przez stakatella 04 sie 2013, 14:59
Lubie i potrafie oszczedzac

Oszczędzanie

przez deader 04 sie 2013, 15:01
Kiepsko. Nie mam posady dyrektorskiej, więc z mojej pensji to się kokosów nie zaoszczędzi, zwłaszcza jak człowiek musi wydawać oprócz bieżących opłat także psycha, leki, swoje nałogi itd... Ale staram się mieć zawsze tak ze 2-3 tysiące odłożone "na czarną godzinę" gdyby pojawił się jakiś konieczny a niespodziewany wydatek. A tak to lubię sobie po matki boskiej pieniężnej powydawać kasę na głupotki, najgorsze że ciężko mi przez to kupić coś droższego, bo wydaję kilka mniejszych kwot i wizja droższej rzeczy się odsuwa. Ot, chcę kupić sobie gitarę nową i wzmacniacz, ale jak tu zaoszczędzić tysiąc złotych z hakiem, jak kusi nowa płyta zespołu X, jak na Zlot trzeba kasę wysupłać, jak fajne trampy zobaczę w Biedrze...
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Oszczędzanie

przez carlosbueno 04 sie 2013, 15:01
Ja byłem oszczędny do pewnego wydarzenia w życiu w wyniku którego straciłem ponad roczne oszczędności z pracy za granicą, od tego momentu uznałem że nie opłaca mi się oszczędzać skoro mogę wszystko stracić i zacząłem szastać pieniędzmi na prawo i lewo. Teraz jestem oszczędny, gdy nie mam pieniędzy lub mam ich mało. Poza tym wisi nademną ryzyko tego że mogą mi zabrać całe oszczędności także wole ich nie mieć, dlatego tak radośnie oddaje się bezrobociu. ;)
Największy Forumowy Maruda

Oszczędzanie

przez rotten soul 04 sie 2013, 16:00
Uczę się tej sztuki od niedawna. Nigdy wcześniej nie potrafiłem oszczędzać. Nie dość, że wydawałem błyskawicznie całą pensję to pożyczałem, od rodziny i od kolegów, albo (lub też) jechałem na debecie w banku. Od mniej więcej roku zacząłem to bardzie ogarniać. Wszystkie stare długi spłaciłem, pokupowałem sobie kilka rzeczy, które powinienem nabyć już od dawna i powolutku jakoś wychodzę na prostą.
Szczerze mówiąc dla mnie wygodniejsza od oszczędzania jest pożyczka na jakiś konkretny cel, a później jej spłacanie. Po pierwsze mam od razu daną rzecz i mogę z niej korzystać, a po drugie trzyma mnie zobowiązanie spłaty pożyczki, a wtedy nie ma szans, żebym wydał te pieniądze na jakieś pierdoły, bo bardzo staram się dotrzymywać danego słowa.
Z naszymi kiepskimi pensjami (większość z nas chyba zarabia niespecjalnie) musimy się nauczyć oszczędności czy nam się to podoba czy nie, i nawet jeśli to jest jakaś niewielka kwota w skali miesiąca to warto ją zachomikować. Nigdy nie wiadomo kiedy bieda zajrzy człowiekowi w oczy.
rotten soul

Oszczędzanie

przez slow motion 04 sie 2013, 16:05
carlosbueno, czyżby amber gold? :mrgreen:

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Sortuj wg