Jakie macie autorytety i dlaczego?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Anna Maria 31 lip 2013, 17:31
Pozwolę sobie założyć temat bo wyszukiwarka nic podobnego nie znalazła a myślę, że to ważne.

Moim autorytetem jest Dalaj Lama ze znanych postaci, a z nie znanych mój wuj bo do końca życia się uczył, był chłonny wiedzy, pomocny, uczynny, nie przeszedł obojętnie obok żadnego żebraka.

A Wy? Na kim czerpiecie wzorce?
Anna Maria

przez Candy14 31 lip 2013, 17:37
Moj facet w pewnych dziedzinach w ktorych ja jestem zupelnie zielona jest dla mnie autorytetem
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Hans 31 lip 2013, 17:39
Ja w swoim życiu cierpię na brak męskiego wzorca w dzieciństwie i w okresie dorastania.
Feed your head
Feed your head

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna Maria 31 lip 2013, 17:39
Candy14, to piękne że partner może być również autorytetem :105:
Anna Maria

przez rotten soul 31 lip 2013, 17:45
Obecnie nie mam takowych. Kiedyś uważałem za wzór godny naśladowania Stanisława Grzesiuka, ale nie wszystko w jego postępowaniu mi się podobało, choć pewne jego cechy charakteru chciałbym bardzo mieć. Mam własny system wartości "wypracowany" na przestrzeni kilkunastu lat i staram się, żyć według niego. Nigdy jakoś inni obcy ludzie nie działali na mnie na tyle mocno by mi imponować, i by naśladować ich postępowanie. W rodzinie ani w środowisku, którym żyję autorytetów nie mam, wręcz przeciwnie, widzę w nim mnóstwo "wzorców", którymi gardzę.
rotten soul

przez linka 31 lip 2013, 17:50
rotten soul, mam tak samo, masa ludzi dzięki którym wiem jaka nie chcę być i staram się być najlepsza jak potrafię :)

Wzorce, autorytety .... chyba nie mam, choć uważam, że moja siostra - jeśli chodzi o dzieci, dom, rodzinę, organizację czasu - jest geniuszem i chciałabym kiedyś osiągnąć taki level jak ona :D
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez carlosbueno 31 lip 2013, 17:52
Jako prawdziwy Polak powinienem powiedzieć Jan Paweł II ale nim nie jestem, nigdy nie miałem autorytetów a ojciec w wielu dziedzinach był raczej antyautorytetem imponowali mi bardziej koledzy z klasy choć to były właściwie strasznie głupie rzeczy typu picie, bicie i bezuczuciowy seks. Czyli autorytetów brak. :twisted:
Największy Forumowy Maruda

przez deader 31 lip 2013, 17:53
Tomek Beksiński był kiedyś moim guru, ale nie chciałbym skończyć tak jak on :/ A niestety, im jestem starszy, tym jego przemyślenia są mi bliższe i bliższe...

Jak chcecie to poczytajcie: http://www.beksa.ovh.org/Opowiesci%20z% ... index.html

I obejrzyjcie:

When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez anonus 31 lip 2013, 17:56
Czy musi to byc autorytet z zycia prawdziwego? Czy tez moze byc fikcyjny?
anonus

przez Anna Maria 31 lip 2013, 17:58
anonus, myślę, że z fikcyjnych też. Moim fikcyjnym to Ania z Zielonego Wzgórza :oops:
Anna Maria

przez Candy14 31 lip 2013, 18:19
rotten soul, zaskoczyles mnie Grzesiukiem :D Myslalam ze tylko takie dinozaury jak ja wiedza kto to
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez anonus 31 lip 2013, 18:28
W takim razie moim autorytetem jest Naruto. Od lat niemowlecych bez rodzicow, odtracony przez spoleczenstwo, potraktowany jak odrzutek, niedoceniony, uwazany za slabeusza przez kazdego. Mial odwage, by sie przeciwstawic temu calemu ciezarowi psychicznemu, ktory lezal na jego barkach (i nie zlapal zadnego psychicznego syfu przez niego :P ). Walczyl zawsze o to, by kazdy w jego wiosce go docenil. Okazywal swoja niezlomna postawe na kazdym kroku. W koncu ludzie zaczeli go coraz bardziej doceniac, zyskal przyjaciol, a przeciez wczesniej wszyscy uwazali go za bezuzytecznego smiecia i gnojka. Pewnego dnia zostal nawet bohaterem. Powiecie, ze smieszne jest to, ze postac z jakiegos marnego anime/mangi jest moim autorytetem, ale coz, on mi ukazal to, czego mi brak. Tej niezlomnosci, tego wytrwania psychicznego, tego czegos, co pozwoliloby mi sie wyzbyc moich kompleksow, niesmialosci, nerwicy, podwyzszyc moja samoocene.

Kilka cytatow od Naruto:
"Failing doesn't give you a reason to give up as long as you believe."
"While you're alive, you need a reason for your existence. Being unable to find one is the same as being dead."
"I won't run away anymore... I won't go back on my word... That is my ninja way!"
"If the father's responsibility is to protect the child... then my responsibility is to exceed the father."
anonus

przez na_leśnik 31 lip 2013, 19:08
Jeśli chodzi o poglądy społeczno-polityczno-filozoficzne to zdecydowanie moim autorytetem był - i chyba w jakimś stopniu dalej jest - Jacek Kaczmarski.
Autorytetów "ogólnych", kogoś kogo można naśladować i uczyć się od niego stosunku do szarej codzienności nie miałem i nie mam, choć zdecydowanie bardzo bym chciał. Dla mężczyzny powinien to być ojciec, jednak mój nim nigdy nie był. Pozostaje samotnie szukać swojej drogi i miejsca w "juniwersie" :smile: .
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez rotten soul 31 lip 2013, 19:28
Candy14,
No patrz, rzadko kogoś zaskakuje pozytywnie. :D. "Boso, ale w ostrogach", "5 lat kacetu" i "Na marginesie życia" to przeczytałem po tyle razy, że niektóre fragmenty to znam na pamięć. :D Twardy zawodnik i dobrzy człowiek z niego był. Marzy mi się autobiograficzny film, albo nawet serial o Nim, bo jego historia jest naprawdę warta ekranizacji.
rotten soul

Sortuj wg