Jakie cechy osobowości kobiety są dla Was najważniejsze?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

5 NAJBARDZEJ POŻĄDANYCH PRZEZ CIEBIE CECH OSOBOWOŚCI KOBIETY:

Otwartość
4
4%

Inteligencja
20
19%

Uczuciowość
7
7%

Uległość
0
Brak głosów

Władczość
0
Brak głosów

Poczucie humoru
18
17%

Wrażliwość
11
10%

Kreatywność
4
4%

Prawdomówność
8
7%

Zmysłowość/Temperament seks.
2
2%

Pewność siebie
0
Brak głosów

Upartość
0
Brak głosów

Ugodowość
2
2%

Niezależność/Ambitność
2
2%

Komunikatywność
3
3%

Dojrzałość
8
7%

Rodzinność
1
1%

Cnotliwość
3
3%

Bezpruderyjność
0
Brak głosów

Impulsywność
1
1%

Stateczność
1
1%

Pragmatyzm
0
Brak głosów

Marzycielstwo
2
2%

Wyrozumiałość
9
8%

Żywość
1
1%

Liczba głosów : 107

przez buka 31 lip 2013, 23:26
Ja dziś poznałem fajną dziewczyne.Pierwsza minuta wystarczyła żeby stwierdzić że jest...fajna:]
Potem sobie pojeździliśmy na rowerach i tak dobrze się gadało-nie wiem jakie miała cechy z tych ankietowych ale to dla mnie nie było ważne.
Dowiedziałem się oczywiście że ma faceta(choć nie pytałem,wyszło w rozmowie) ale zastanawiam się czy warto wprowadzac tego typu założenia,skoro wystarczy chwila by stwierdzić że nadaje się na tej samej częstotliwości i wszystko inne schodzi na dalszy plan.

Jeśli już jednak miałbym coś zaznaczać to:

-wrażliwość/uczuciowość

Chyba oczywiste,przynajmniej dla kogoś kto nigdy z nikim nie zbudował żadenej bliskiej relacji.Nie wyobrażam sobie żeby tej cechy zabrakło u mojej potencjalnej partnerki,już wolałbym żeby zabrakło jej zębów:P

-marzycielstwo

Nie chodzi mi o bujanie w obłokach.Raczej o coś co możnaby inaczej nazwać wolną duszą,nie uwikłaną zbytnio w społeczne normy,ja wiem,taki artystyczny anarchizm:P Jak byłem mały to podobał mi się Włóczykij z Muminków:P

-kreatywność

Powiązane też z poprzedną cechą,chodź trudno trafnie zdefiniowac co to właściwie oznacza-jeśli ktoś nie jest malarzem czy specem od reklamy.

-ugodowość/otwartość

Jestem tolerancyjny,ale mało rzeczy mi się tak niepodoba jak upór i zawziętość-na wstępie odpada.Jako dzieciak zawsze wyciągałem pierwszy ręke na zgode-chociaż wtedy bardzej chyba z uległości.W tym kontekscie człowiek ugodowy to nie mięka faja który pozwala sobie wchodzić na głowe(co niestety trochę się mnie tyczy),ale osoba umiejąca rozwiązywać konflikty,otwarta na kontakty z innymi ludźmi

-niezależność

Nie szukam drugiej połówki,szukam bratniej duszy,przyjaciela a nie kogoś z kim mam podpisywać kontrakt zwany małżeństwem.Chciałbym być z partnerką najbliżej jak się da ale tez żeby obie strony zachowały w tym pewną autonomie i samodzielność-choć to chyba trudne będąc naprawde blisko ze sobą.

-prorodzinność

Nie myśle o dzieciach,ale jeśli jakims fartem znalazłbym odpowiedną dziewczyne,to chciałbym założyć rodzine i też nie chciałbym być tym który na to nalega.

i jeszcze odemnie jedna cecha-rudość :D bo to nie tylko kolor włosów,to stan umysłu.Btw,gdzieś w jakimś głupim kobiecym pisemku czytałem że najlepszymi kochankami i największy ogień to jest jak on jest brunet,a ona ruda :twisted:

Wiem że jeśli wpadnie mi poważne w oko jakaś, prawdopodobnie będzie posiadać te cechy,choć ja nie będe o tym wiedział-na początku znajomości.

Nie rozumiem tej popularności intelektu i poczucia humoru-atrybuty fajne,ale raczej nie przydatne w budowaniu trwałej,poważnej relacji.
Przykładowo mój staruszek posiada te dwie cechy,jednak jeśli chodzi o relacje międzyludzkie jest kaleką.

przez rotten soul 01 sie 2013, 00:06
buka,
Dowiedziałem się oczywiście że ma faceta

Widzę, że masz zezowate szczęście tak jak ja ;) 100% zapoznanych ze mną tak ma.

Nie wyobrażam sobie żeby tej cechy zabrakło u mojej potencjalnej partnerki,już wolałbym żeby zabrakło jej zębów:P

Wrażliwa czy szczerbata - oto jest pytanie? :D Już chyba bym wolał w pełni uzębiony sopel lodu ;) Po namyśle, odrzuciłbym obydwie. :D
Nie rozumiem tej popularności intelektu i poczucia humoru-atrybuty fajne,ale raczej nie przydatne w budowaniu trwałej,poważnej relacji.

:shock: :silence: :bezradny: No comment.
rotten soul

przez buka 01 sie 2013, 02:21
Kod: Zaznacz cały

Noo,jakbym poznawał co tydzień jedną dziewczyne i każda byłaby zajęta to mógłbym coś tam mówić że mam pecha.Jak się zawązuje kontakty raz na ruski rok to się wypada cieszyć że poznało się kogoś fajnego-inna sprawa że ja nie szukam,chociaż od niedawna stosując metode wychodzenia do ludzi-nie chcem,ale muszem-w ciągu tego miesiąca poznałem chyba więcej osóbw niż w ciągu całego roku :shock:

Po namyśle, odrzuciłbym obydwie. :D

Jakby ta szczerbata charakterem mi przypadła do gustu i pozatym byłaby atrakcyjna to mysle-choć napoczątku by mnie to strasznie śmieszyło-żebym ją taka zaakceptował:]
Co do intelektu to ja sam uważam siebie za osobe nie wyróżniającą się a w pewnych aspektach(bystrości umysłu)nawet poniżej normy i nie czuje że wysokie IQ jest mi potrzebne do szczęścia.Inna sprawa że trudno zdefiniowac co to tak naprawde jest intelekt.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rotten soul 01 sie 2013, 02:31
buka,

nna sprawa że ja nie szukam

chociaż od niedawna stosując metode wychodzenia do ludzi-nie chcem,ale muszem

To po stosujesz to metodę skoro nie szukasz żadnej?

apoczątku by mnie to strasznie śmieszyło-żebym ją taka zaakceptował:]

No to fajnie w sumie dobrze że Cie takie rzeczy nie zniechęcają. Prędzej byś znalazł jakąś gdybyś oczywiście chciał.

i nie czuje że wysokie IQ jest mi potrzebne

Wysokie IQ nie oddaje według mnie wielkości inteligencji. To tylko specyficzny teścik sprawdzający zdolności matematyczne i spostrzegawczość i pewnego rodzaju logoczine myślenie. Nie zawracałbym sobie tym głowy.
rotten soul

przez silence_sadness 01 sie 2013, 02:31
Jedyny, który pomyślał o kreatywności.. :P
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

przez buka 01 sie 2013, 02:42
To po stosujesz to metodę skoro nie szukasz żadnej?

U mnie to są takie fazy/nastroje że raz mi się chce a raz nie chce:P
Teraz znudziło mi się kwaszenie we własnym mózgu i chce wyjść do ludzi,jednocześnie jeśli chodzi o dziewczyny to naprawde mało która zwraca moja uwagę,a ja też nie bardzo już wierzę że znajdę taką coś trochę do mnie podobną.

Wysokie IQ nie oddaje według mnie wielkości inteligencji.

No więc czymże jest ta inteligencja? Umiejętnością ładnego formułowania swoich myśli w zdania,wszechstronnością zainteresowań,dociekliwością?
No naprzykład taki JKM,super inteligentny gość(w sensie sprawności umysłowej) a z drugiej strony czasem wali takimi sucharami że aż czuc kapcia w gębie.

przez rotten soul 01 sie 2013, 11:22
buka,
Rozumiem - huśtawka nastrojów, też to mam.
No więc czymże jest ta inteligencja?

Dla mnie tym mniej więcej. Na pewno nie liczbą w tendencyjnym teście.
rotten soul

przez ladywind 01 sie 2013, 11:32
buka napisał(a):
Kod: Zaznacz cały

Noo,jakbym poznawał co tydzień jedną dziewczyne i każda byłaby zajęta to mógłbym coś tam mówić że mam pecha.Jak się zawązuje kontakty raz na ruski rok to się wypada cieszyć że poznało się kogoś fajnego-inna sprawa że ja nie szukam,chociaż od niedawna stosując metode wychodzenia do ludzi-nie chcem,ale muszem-w ciągu tego miesiąca poznałem chyba więcej osóbw niż w ciągu całego roku :shock:

Po namyśle, odrzuciłbym obydwie. :D

Jakby ta szczerbata charakterem mi przypadła do gustu i pozatym byłaby atrakcyjna to mysle-choć napoczątku by mnie to strasznie śmieszyło-żebym ją taka zaakceptował:]
Co do intelektu to ja sam uważam siebie za osobe nie wyróżniającą się a w pewnych aspektach(bystrości umysłu)nawet poniżej normy i nie czuje że wysokie IQ jest mi potrzebne do szczęścia.Inna sprawa że trudno zdefiniowac co to tak naprawde jest intelekt.

Po namyśle też bym przymknęła oko jakby mój wybranek miałbyć szczerbaty, a miał te cechy charakteru, których poządam :D

buka Ty widze podobnie jak ja poznajesz ludzi w krótkim czasie hurtem, a potem dupa na lata świetlne :lol:
U mnie jeszcze jest perze jest problem tego typu, że jak już wpadne w swój marazm, to wszystkie znajomości zrywam :?

Intelekt to bystrość umysłu, bycie "tu i teraz", umiejętność podejmowania szybkich a zarazem trafnych decyzji, zaradność życiowa. Bo wiedze to może mieć każdy na przeróżne tematy.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Ramanujan 01 sie 2013, 11:34
Jestem jedynym, który zaznaczył kreatywność. :lol:
Ramanujan

przez ladywind 01 sie 2013, 11:35
rotten soul, w tym opisie jaki umieściłeś wychodzi na to, że inteligentna nie jestem ;)
Gdybym umiała podejmowac słuszne decyzje i przewidywała pewne sytuacje byłabym teraz nie tu gdzie aktualnie jestem. :bezradny:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez rotten soul 01 sie 2013, 12:02
ladywind,
Podejrzewam jednak, że wiedziałaś jakie decyzje będą słuszne i co może się zdarzyć w przyszłości na podstawienie pewnych przemyśleń, lecz nie zrobiłaś tego (zupełnie z resztą jak ja) z powodów zaburzeń i cech swojego charakteru, a także innych czynników, o których nie mam pojęcia. Większość moich błędów mogłem uniknąć, popełniłem je nie dlatego, że miałem mylne pojęcie o konsekwencjach w przyszłości, tylko dlatego, że przez wiele działałem na swoją szkodę z premedytacją. Niszczyłem siebie ile tylko wlezie. Ktoś powie, że człowiek inteligentny by tego nie zrobił, a ja odpowiem, że nawet wybitnie mądra osoba, będzie robiła źle, jeśli jej psychika nie będzie funkcjonowała prawidłowo jak u zdrowego, dobrze ukształtowanego człowieka. Nie da rady, zaburzenia (tym bardziej podlewane dragami jak w moim przypadku) wezmą zawsze górę nad inteligencją, tym bardziej jeśli człowiek nie widzi już nadziei na poprawę i nie ma motywacji.

Po za tym chyba wiesz, że uważam Cię za bardzo inteligentną osobę. Nie przyjmuj się moimi teoriami o intelekcie. W końcu bańkę mam odpowiednio przeoraną, więc do moich "rewelacji" należy podchodzić z dystansem.
rotten soul

przez ladywind 01 sie 2013, 12:12
rotten soul napisał(a):ladywind,
Podejrzewam jednak, że wiedziałaś jakie decyzje będą słuszne i co może się zdarzyć w przyszłości na podstawienie pewnych przemyśleń, lecz nie zrobiłaś tego (zupełnie z resztą jak ja) z powodów zaburzeń i cech swojego charakteru, a także innych czynników, o których nie mam pojęcia. Większość moich błędów mogłem uniknąć, popełniłem je nie dlatego, że miałem mylne pojęcie o konsekwencjach w przyszłości, tylko dlatego, że przez wiele działałem na swoją szkodę z premedytacją. Niszczyłem siebie ile tylko wlezie. Ktoś powie, że człowiek inteligentny by tego nie zrobił, a ja odpowiem, że nawet wybitnie mądra osoba, będzie robiła źle, jeśli jej psychika nie będzie funkcjonowała prawidłowo jak u zdrowego, dobrze ukształtowanego człowieka. Nie da rady, zaburzenia (tym bardziej podlewane dragami jak w moim przypadku) wezmą zawsze górę nad inteligencją, tym bardziej jeśli człowiek nie widzi już nadziei na poprawę i nie ma motywacji.

Po za tym chyba wiesz, że uważam Cię za bardzo inteligentną osobę. Nie przyjmuj się moimi teoriami o intelekcie. W końcu bańkę mam odpowiednio przeoraną, więc do moich "rewelacji" należy podchodzić z dystansem.

Zgadza się, moje zaburzenia niestety wpłynęły i dalej wpływaja na to, jak sobie układam życie, czyli tak, że ciągle stoję w miejscu :?

przez rotten soul 01 sie 2013, 12:24
ladywind,
czyli tak, że ciągle stoję w miejscu :?

To jak ty stoisz, to ciekawe co ja mam powiedzieć :( Chyba, że tkwię w bagnie po szyję :?
rotten soul

przez khaleesi 01 sie 2013, 12:25
rotten soul, ja też ciekawe co mam powiedzieć. Każdy dzień taki sam już nawet dni tygodnia nie rozpoznaje taki marazm
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg