Wyraź siebie przez fikcyjną postać

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Vian 15 lip 2013, 01:35
Orka z "Uwolnić orkę" - bo płeć, temperament i figura.

Obrazek

Tyrion Lannister z "Pieśni lodu i ognia" - bo jest piękny inaczej, za to bystry i wyszczekany, ale i tak ktoś go co rusz robi w wała; lubi jeść, pić, uprawiać seks, dużo czyta, jest skłócony z większością rodziny przez swój styl bycia i inwestuje w niewłaściwe kobiety.

Obrazek
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez Ferdynand k 15 lip 2013, 11:41
Naczelny Użyszkodnik

przez deader 15 lip 2013, 12:28
wykończony napisał(a):http://www.google.pl/imgres?q=the+punisher+war+zone&um=1&sa=X&rlz=1W1ACEW_plPL387&hl=pl&biw=800&bih=443&tbm=isch&tbnid=t1yzq_PSkOJmxM:&imgrefurl=http://www.punisher.batcave.098.pl/index.php%3Fid%3Dtapety&docid=FYmeW9ZC_bGhIM&imgurl=http://www.punisher.batcave.098.pl/grafa/tapety/warzone_06.jpg&w=1600&h=1200&ei=dsLjUc34B8bmOtb8gYAK&zoom=1&iact=hc&vpx=95&vpy=130&dur=563&hovh=194&hovw=259&tx=153&ty=169&page=1&tbnh=137&tbnw=183&start=0&ndsp=10&ved=1t:429,r:1,s:0,i:82

Mój idol za dzieciaka :D
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez na_leśnik 15 lip 2013, 12:44
Mój też! A filmu do dziś nie widziałem, bo nie chcę sobie komiksowych wspomnień zasyfiać :) .
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."
Moderator / II Mister Forum

przez Śmiercionauta 17 lip 2013, 00:06
Lew Nikołajewicz Myszkin
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez MadGregor 17 lip 2013, 01:26
Tytułowy bohater "Tristana i Izoldy".

Imię z łaciny oznacza 'smutek'. Jestem typem romantyka i chwilami żyję jakby w innej epoce. Mam swój własny etos, który sobie cenię. Zasadniczo rezygnuję z własnych przyjemności dla "wyższego dobra".
"Nie jesteśmy żywi, więc nie możemy umrzeć.Ale nie jesteśmy też martwi.Za długo pożerało mnie pragnienie, którego nie można zaspokoić.Za długo głodowałem, czekając na śmierć i nie umierając.Niczego nie czuję.Wiatru na mej twarzy, ani rozpryskującej się bryzy, ani ciepła kobiecego ciała."

przez Schwarzi 07 wrz 2013, 02:58
Kurde, zabawa przednia : D
Przyłączę się.
Moje postacie będą głównie płci męskiej chociaż jestem kobietą XD

Severus Snape

Obrazek

Tego pana nie muszę chyba nikomu przedstawiać :)
Mam z nim wiele wspólnych cech. Brak okazywania uczuć (ale posiadanie ich), cynizm, zgorzknienie.
Przeżyłam również podobne doświadczenia do tego bohatera (prześladowanie przez osoby,które były powszechnie lubiane, samotność i nieszczęśliwa miłość).
Podobnie jak bohater,potrafię być lojalna ale bardzo ciężko jest mi zaufać.

Max Payne

Obrazek

Postać z dość znanej gry o tym samym tytule.
Max jest policjantem,któremu naćpani gangsterzy zabili żonę i dziecko. W konsekwencji podąża za ich tropem i przy okazji odkrywa niebezpieczny narkotyk Valkyrie.
Postać ma jakby dwa oblicza. Posiada zasady moralne, walczy ze złem i przede wszystkich chce pomścić najbliższych,nie może pogodzić się z ich śmiercią ale z drugiej strony,bardzo brutalnie traktuje przestępców,nie cacka się i nie wybacza wyrządzonych krzywd. Jest stanowcza,konsekwentna,twarda,nie boi się ryzykować w obronie ideałów (pomszczenie żony i córeczki). Te cechy przypisałabym również sobie. Mimo gruboskórności nie krzywdzę ludzi bez powodu, wielokrotnie stawałam w obronie słabszych,jednocześnie bez skrupułów porafię zranić każdego człowieka,który na moich oczach rani mnie i innych. Podobnie jak twórca tematu,jestem za karą śmierci i mam cichą nadzieję,że zostanie ona wprowadzona,oraz uważam,że ludzie źli (którzy niekoniecznie łamią prawo) także powinni ponosić surowe konsekwencje.

Randle Patrick McMurphy

Obrazek

Postać też bardzo dobrze znana. Chyba ze wszystkich postaci jest najbardziej zgodna z moim charakterem :)
Randle to typowy przykład awanturnika. Lubi panienki, dobrze wypić, powdawać się w konflikty, przy czym zachowuje honor i okazuje się być ludzki, bardziej ludzki niż osoby,których praca rzekomo związana jest z pomocą drugiemu człowiekowi.
Cechy bohatera,które mnie określają to na pewno buntowniczość i podporządkowywanie się tylko tym nakazom,które uznam za słuszne,łatwość nawiązywania kontaktów i powierzchownie w miarę dobry kontakt z ludźmi, zamiłowanie do ryzyka, lekkie traktowanie prawa (uważam,że prawo można,a nawet w niektórych sytuacjach powinno się łamać), nienawiść do nudy i sztywności, częste bywanie w centrum uwagi, wdawanie się w różne konflikty,które często prędzej czy później kończą się zgodą obu stron (moje konflikty zazwyczaj są sytuacyjne i tak naprawdę nie zależy mi na zranieniu drugiego człowieka,chyba,że ten wcześniej to zrobił), stawanie w obronie słabszych, lekka nadpobudliwość i niedojrzałość,lecz mimo to-umiejętność postawienia granicy,gdy wymaga od tego sytuacja. I co najważniejsze-uznawanie wolności jako głównej wartości człowieka.

Spirit

Obrazek

Wprawdzie zwierze ale co tam.
Spirit to koń z filmu animowanego pod tytułem "Mustang z dzikiej doliny".
W skrócie-jest to koń,który nikomu nie dał się złamać.
Ceni sobie wolność i nie daje się zniewolić.
To co łączy mnie z tym cudownym koniem,to przede wzystkim nieuleganie presji, niepoddawanie się, bycie sobą,mimo wielu niepowodzeń. Bywały momenty w życiu,kiedy nawet niewielka zmiana tak charakteru jak i wyglądu zapewne ułatwiłaby mi funkcjonowanie w otoczeniu. Mimo to,postanowiłam być sobą i nie zmieniać ani centymetra swojej osoby dla potrzeb społeczeństwa.

Christian

Obrazek

Christian to bohater filmu "W lepszym świecie". Jest zbuntowanym chłopcem,który gardzi słabością i tchórzostwem.
Kiedy przeprowadza się do nowego miasta spotyka Eliasa- chłopca,nad którym pastwią się koledzy szkolni. Christian postanawia stanąć w jego obornie i nie waha się użyć noża podczas bójki z głównym prześladowcą. Jest on osobą głęboko wierzącą w ideały i sprawiedliwość. Nienawidzi znęcania się nad słabszymi,a jeszcze bardziej gardzi pozwalaniem sobie na takie zachowanie i godzenie się z nim.

Campion

Obrazek

Campion to bohater książki,filmu i serialu pod tytułem "Wodnikowe wzgórze". Jak widać jest królikiem.
Bohater walczy po stronie zła ale zły nie jest. Jest to paradoks,który łatwo wytłumaczyć. Campion jest bowiem niezwykle lojalny wobec swojego wodza i królikarni. Jest drugim kapitanem Ausli (taka królicza armia) i perfekcyjnie wykonuje swoje obowiązki. Jest bardzo szanowany,nawet pzez wrogów. Jest odważny, rozsądny ale jednocześnie nie jest niepotrzebnie agresywny i brutalny. Wykonuje tylko swoje rozkazy,nie wykorzystuje swojej pozycji w celu znęcania się nad innymi.

To główne postaci,z którymi się utożsamiam.
Sami mężczyźni jak widać ale niestety-moje cechy też nie są zbytnio kobiece.

przez anna.anakaia 07 wrz 2013, 03:12
Ja niedawno zostałam porównana do...:
Obrazek
:mrgreen:

Może słusznie, może trochę mnie "wyraża" ta postać, którą inne postaci tolerują ale właściwie na chvj znalazła się w tej bajce :D No i też jestem upierdliwa i mam wredne oczka :twisted:
anna.anakaia

przez Hans 07 wrz 2013, 03:16
"Watership Down" dobra książka.

Benjamin L. Willard
Obrazek

Bo pomimo postrzegania braku sensu istnienia jakoś sobie tam pcha ten wózek. Podchodzi do życia bez entuzjazmu, lubi się odurzać. Sprawia wrażenie, jakby znalazł się na tym świecie trochę przypadkiem.

A chciałbym móc wyrażać siebie poprzez postać Józefa Szwejka.
Obrazek

Tzn. być dobrodusznym, nieskomplikowanym człowieczkiem, który ma wszystko w dupie, po którym wszystko spływa jak po kaczce, który potrafi wyjść cało z każdej opresji i nigdy nie traci pogody ducha. Ale przy tym zawsze potrafi doskonale zadbać o swoje interesy. :)
Feed your head
Feed your head

Poza tym uważam, że Ukrainę należy zniszczyć.

przez Schwarzi 07 wrz 2013, 03:48
Hans

Książki nie czytałam jeszcze ale mam zamiar w najbliższym czasie ją zakupić.

przez Powietrzny Kowal 07 wrz 2013, 19:19
Kot Behemot :D
Coś o ludziach, dzieciach i kobietach... bez spięć... - https://www.youtube.com/watch?v=zyyTJ1TUW2M

przez Ophelia 07 wrz 2013, 19:27
Obrazek
Ophelia

przez Ferdynand k 07 wrz 2013, 19:33
deader napisał(a):
wykończony napisał(a):http://www.google.pl/imgres?q=the+punisher+war+zone&um=1&sa=X&rlz=1W1ACEW_plPL387&hl=pl&biw=800&bih=443&tbm=isch&tbnid=t1yzq_PSkOJmxM:&imgrefurl=http://www.punisher.batcave.098.pl/index.php%3Fid%3Dtapety&docid=FYmeW9ZC_bGhIM&imgurl=http://www.punisher.batcave.098.pl/grafa/tapety/warzone_06.jpg&w=1600&h=1200&ei=dsLjUc34B8bmOtb8gYAK&zoom=1&iact=hc&vpx=95&vpy=130&dur=563&hovh=194&hovw=259&tx=153&ty=169&page=1&tbnh=137&tbnw=183&start=0&ndsp=10&ved=1t:429,r:1,s:0,i:82

Mój idol za dzieciaka :D

z filmu jeden cytat mi się podobał ksiądz"Bóg z tobą Frank"
Punisher "Czasami chciałbym dopaść i jego."
nawet mi się podoba mimo że jestem ateistą
:mrgreen:
gdyby istniał też chciałbym go dorwać :twisted:
Naczelny Użyszkodnik

przez monk.2000 07 wrz 2013, 20:54
Duke Nukem

Ta postać trochę żartem, tym bardziej z moimi mnisimi zwyczajami, typu wstrzemięźliwość od nadmiaru bodźców, niechęć do odurzania się i przemocy.

Ale jakiś czas temu, dokładnie dwa lata, inspirowała mnie do tworzenia szaty graficznej bloga. Duke to atomowy książę. Nie jest jakimś wymoczkiem z Marvella. To 100% postać z pikseli, stworzony na bazie systemu MS-DOS w 1996 roku, Duke w 3d to gra,
którą pamiętam z dzieciństwa. Cała otoczka budziła wokół mnie atmosferę grozy. Potwory, mroczna muzyka w MIDI. Co mogę u niego lubić? Chyba wysokie ego. Teksty typu: "Damn I'm looking good", gdy spojrzy się w lustro. Niezachwiana pewność siebie.
Czasem inteligentne teksty (kontrowersyjna sprawa), wszyscy wrogowie się go boją. Jego bazooki, shotguny stanowią zagrożenie dla nawet największego twardziela. Wybrałem Duka dlatego, że życie wydaje mi się pełne niebezpieczeństw, zagrożeń, nawet
wrogów. Wiem, że przemoc niczego nie rozwiązuje, ale czasem chciałbym żeby to wszystko tak po mnie spływało, jak plazma po muskularnej piersi "radioaktywnego".

Obrazek
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Sortuj wg