Wyraź siebie przez fikcyjną postać

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez deader 12 lip 2013, 20:57
Są co najmniej dwa wątki, które kojarzę, z cyklu "Wyraź siebie..." - przez obrazek oraz przez piosenkę. Od kilku dni chodził mi po głowie pomysł na podobną zabawę i w końcu postanowiłem utworzyć nowy temat.

Założenia? Podobne co w wymienionych wątkach - wskazać fikcyjną postać z którą się identyfikujemy. "Pochodzenie" postaci - dowolne; może pochodzić zarówno z literatury, jak i filmu, gry, komiksu... Wrzucenie fotki jest rzeczą raczej oczywistą (jeśli jest możliwość - nie wszystkich bohaterów literatury spotkał zaszczyt sportretowania...), miłym dodatkiem będzie krótki opis dlaczego i czemu akurat z tą postacią czujemy "więź". Tak samo oczywistym wydaje się podać imię oraz pochodzenie naszych wybrańców.

No i tak jak za pomocą wielu obrazków czy piosenek da się siebie "wyrazić", tak samo tutaj zakładam że nie ma żadnych ograniczeń ilościowych. Można przecież identyfikować się z więcej niż jedna fikcyjną postacią, więcej niż jedna mogła zmienić nasz światopogląd, być wzorcem do naśladowania czy prawie że lustrzanym odbiciem naszej osobowości.

Pozwolę sobie rozpocząć swoimi faworytami :)

1. Gregory House - "House, M.D."

Obrazek

Z House'm identyfikuję się dość mocno. Czy to dobrze? Czasem mam wrażenie że bardzo źle :P Ale tak jak ów bezczelny doktorek miewam niskie mniemanie o ludzkości, jednocześnie wcale nie będąc złym człowiekiem - generalnie mającym na celu czynienie dobra, ale zgorzkniałym przez obojętność świata na moje starania. Mam tak jak on specyficzne poczucie humoru, dystans do swojej osoby i nie lubię jak ktoś próbuje mną "rządzić". Nie jest mi też obca charakterystyczna dla niego samotność oraz problem z zagłuszaniem bólu przeróżnymi substancjami.

2. Light Yagami, AKA Kira - "Death Note"

Obrazek

Młodzieniec który wszedłszy w posiadanie notatnika umożliwiającego uśmiercić dowolną osobę, postanawia użyć go do pozbycia się złych ludzi z naszej planety, stworzyć świat bez przestępstw, przemocy, zła. Jego utopijna wizja jest jednocześnie pociągająca jak i przerażająca - mogąc decydować o życiu lub śmierci każdego człowieka, wynosi się na prawie boski poziom, jednocześnie wywołując kontrowersyjne rozważania - czy zabijając złych ludzi pozostajemy dobrzy? Czy też stajemy się jednym z nich? Jako zwolennik kary śmierci, marzący o świecie podobnym temu który chciał stworzyć Yagami, bardzo chętnie stałbym się posiadaczem Notatnika Śmierci. Czy w moim przypadku skończyłoby się tak jak u niego..?

3. Pink - "The Wall" (na podstawie albumu Pink Floyd)

Obrazek

Bohater jednego z najbardziej uznanych albumów muzyki rockowej w kinowym wydaniu. Tak jak Pinkowi, nieobce mi doświadczenia z "biznesem muzycznym", poczucie wyobcowania, niezrozumienia ze strony bliskich, zdrada i wiele innych "cegieł" z których Pink zaczął budować swój własny, prywatny mur, odgradzający go od okrutnego świata czyhającego po drugiej stronie ściany. Pinkowi finalnie udało się ów mur zburzyć, zmierzyć ze swoimi strachami i wygrać. Ja swój mur, mam nadzieję, właśnie zaczynam skutecznie demolować...

Ciekaw jestem, czy temat się przyjmie, no i oczywiście - ciekawi mnie z kim WY się identyfikujecie? ;)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez monk.2000 12 lip 2013, 22:55
Podchwyciłem zabawę.

1. Mistrz Zakonu Magów Ognia - Pyrokar

Obrazek

Postać poznajemy w grach Gothic oraz Gothic 2. Są to gry typu dark fantasy. Opisywana postać to wielka szycha na wyspie Khorinis. Jedną z przyczyn jest to że magowie cieszą się nadzwyczajnym szacunkiem wśród obywateli. Mają specjalne przywileje, darzy ich się zaufaniem. To zobowiązuje, dlatego magowie starają się oprócz służenia bogowi Innosowi rozwijać tajemną sztukę magii ognia.

Dlaczego Pyrokar, to postać charakterystyczna, główny bohater nieraz musi prosić go o pomoc, ten natomiast nie tak łatwo daje się skłonić do współpracy. Jest już trochę podstarzałym człowiekiem, po wielu latach służby w zakonie, pełni dość spokojną rolę wykorzystując zdobytą wiedzę dla wspólnego dobra. Ma specyficzny charakter i czasem można go łatwo zdenerwować, ale mimo to jest postacią wrażliwą i oddaną sprawie.

Pyrokara polubiłem za jego groteskowość, jest to postać bardzo charakterystyczna w uniwersum. Dla mnie stanowi symbol tej gry, a jest to jeden z moich ulubionych tytułów. Wybrałem go, bo lubię zdobywać nową wiedzę i chciałbym się rozwijać. Interesuje mnie filozofia, poszukiwanie harmonii wobec sprzecznych sił.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez deader 12 lip 2013, 23:01
Pamiętam Gothic'a :) Pamiętam że była tam jakaś wioska gdzie wszyscy non-stop palili ziele ;D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wiejskifilozof 13 lip 2013, 08:36
Ja bym chciałbym być
-Joxer z Xeny.
-Bartkiem z Pierwszej Miłości.

przez Anna Maria 13 lip 2013, 21:16
Moim ideałem jest Ania z Zielonego Wzgórza. Na bank jestem taką Dziewczynką z zapałkami z baśni Andersena. Trochę dziecinnie :oops:
Anna Maria

przez Pieprz 13 lip 2013, 21:27
jabba the hutt, prawdziwy prezes
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez rotten soul 13 lip 2013, 21:49
deader
Mam nadzieję, że stosunkowo niewiele cech masz podobnych z koleżką z "Notatnika Śmierci"

Ja za kilka lat pewnie skończę jak ten oto osobnik. Sporo z jego cech już niestety posiadam. Jak nic nie zdołam zmienić tak będę żył :evil: Cech nie mam chyba co wymieniać, bo film jest bardzo znany i pewnie większość z Was go obejrzała, a jak nie to czas najwyższy.

Adaś Miauczyński - "Dzień Świra"
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
rotten soul

przez deader 14 lip 2013, 02:03
rotten soul napisał(a):deader
Mam nadzieję, że stosunkowo niewiele cech masz podobnych z koleżką z "Notatnika Śmierci"

Nie mam ojca w policji :P

przez Ferdynand k 14 lip 2013, 11:17
the Punisher -Frank Castle
(znam postać tylko z filmu)
bo też niektórym wymierzyłbym karę
House też mam ostry humor i nie cierpię gdy ktoś mi rozkazuje

-- 14 lip 2013, 11:43 --

John Rambo - bo przeżył traumę i mu to zryło psychikę jak mnie
Naczelny Użyszkodnik

przez Arhol 14 lip 2013, 11:47
Azuma Reiji z Phantom:requiem for phantom,głównie z powodu rozdarcia i dylematów..
Obrazek

Jonathan "Jonah" Mar z Jormungand - Wieczny milczek i samotnik,z jednej strony dojrzały, z drugiej czasem dziecinny,jednak targa nim sporo emocji.
Obrazek
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez anna.anakaia 14 lip 2013, 23:20
Czasami María Elena - Vicky Cristina Barcelona
Obrazek
A czasami Alicja - Alice madness returns
Obrazek
anna.anakaia

przez deader 14 lip 2013, 23:56
anna.anakaia napisał(a):czasami Alicja - Alice madness returns

Srogo! :D Jest jeden tylko możliwy komentarz: :twisted: :twisted: :twisted:

przez na_leśnik 15 lip 2013, 00:27
Mój idol i niedościgniony wzór sticyzmu "in motion" :smile:
Obrazek
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez inspirit 15 lip 2013, 00:45
Widząc zdjęcie Lighta pomyślałam, że jestem narwana jak Mello, poza tym uzależnienie od czekolady... :D
I o, Włóczykij, ideał mężczyzny wielu kobiet, przynajmniej w latach dziecięcych :D

co do mnie, identyfikuję się chyba tylko z postaciami z "Harry'ego Pottera", jako że te książki były i są ze mną odkąd pamiętam.
głównie Ron Weasley - ordynarny, nie umie wyrażać uczuć i myśli, zdarza mu się brak taktu i empatii, poczucie bycia gorszym, zazdroszczenie innym sukcesu/związków/pieniędzy; ale Ron to też osobnik, dla którego rodzina i przyjaciele są bardzo ważni, jest zabawnie-dziwaczny, potrafi się poświęcić.
Z Gryfonów to dodatkowo Neville Longbottom - bo w przeciwieństwie do Rona, moja odwaga jest raczej na poziomie Neville'a - czekam na przebudzenie w ostatecznej bitwie :)
i jeszcze Draco Malfoy - ofiara zgrywająca kata, strachliwy, nie odnajduje się w świecie, "nie chce, ale musi", nie umie sobie poradzić z obowiązkami, lubiany tylko przez nielicznych
~DRAMAtical kid~

Sortuj wg