Mój dzisiejszy dzień

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Mój dzisiejszy dzień

przez Freja 29 cze 2008, 12:31
kitty341, ja również z byle powodu myślę, że mam raka. Kilka miesięcy temu zanim dowiedziałam się, że mam nerwicę ubzdurałam sobie, że mam raka piersi. Nie wytrzymałam, poszłam prywatnie na USG. Okazało się, że nic mi nie jest i dolegliwości minęły praktycznie z minuty na minutę. Niestety od wczoraj wydaje mi się, że mam tętniaka, albo innego guza mózgu. Koszmarnie boli mnie głowa - tylko w jednym miejscu, kręci mi się w głowie praktycznie bez przerwy, dziś doszło potworne osłabienie i jest mi niedobrze. Nie mogę wstać z łóżka. Wczoraj poczytałamjakie są objawy tętniaka - dzisiaj prawie wszystkie je mam. I nie wiem teraz czy sobie je wmawiam czy naprawdę powinnam się martwić. Wiem co czujesz ale obie musimy być dobrej myśli mimo iż nie jest to łatwe :(

przez kitty341 29 cze 2008, 13:51
Freja, widze ze tez masz hipochondrie :mrgreen: nie martw sie o guza mozgu, na pewno go nie masz tylko Ci tak dziala psychika. Moge Cie pocieszyc jak w 1 fazie nerwicy myslalam ze mm raka pluc (co teraz totalnie mi przeszlo i wiem ze go nie mam:dziwne tak wyzdrowiec nie?;)) i czytalam wszystkie objawy raka pluc na necie, w ksiazkach (ale te na necie sa najgorsze-raz nawet wlazlam na forum raka, po tym naprawde myslalam ze wyjde z siebie), w kazdym razie widzialam u siebie coraz to nowe objawy, bylam w 100000% pewna ze rak pluc jest we mnie:/ jak to wspominam to sie smieje, bo juz nie mam zadnych objawow. a wtedy to: ciagle mdlosci, bol w klatce piersiowej, nie moglam oddychac glebiej, no wszystko, doslownie!
jeszcze nawet miesiac temu czytalam objawy wszystkich chorob, wszystko mi sie zmienialo, tak jak bylo napisane. guza mozgu tez przerabialam tak w ogole!! chyba wszytskie mozliwe raki oprcz tych zwiazanych z narzadem plciowym i piersi:D ale na to tez przyjdzie czas:D
no wiec moja rada dla Ciebie - prosze, nie czytaj tych objawow na necie, to jest najgorsze co mozna robic, mnie czasem korci ale wiem ze jakbym sprawdzila to by bylo 10000x gorze, wszystko by wrocilo, nowe objawy, nowe schizy, i na dodatek panika i straszliwy lek ze to mam.. tak naprawde to chlopak mi to wybil z glowy bo zauwazyl jak sie nakrecam jak to czytam.. wiec Tobie radze to samo!
i nie masz raka mozgu tak jak ja nie mam raka wezlow chlonnych(obym tylko nie miala!) buziaki Freja, , troche wyczerpujacy ten moj post :mrgreen:
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie".
Chcę czasem ulec niebu gwiaździstemu!

przez kajmanka 29 cze 2008, 13:54
Dziewczyny, niestety tak to działa.. boimy sie jakiś chorób, poczytamy o objawach i dopasowujemy je do siebie, a w ten sposób mozna kazda chorobe przypisać..

ja tez sie cholernie boje raka. tez nie raz myslalam, że juz mnie dopadło i tez sie nakrecam.. staram sobie wtedy wytłumaczyć, ze to tylko moja psychika stad objawy somatyczne sie pojawiaja.. a jak juz mam olbrzymiego stracha, to lece do lekarza, zeby mnie upewnil w tym ze jestem zdrowa..

codziennie czuje napiecie, obsesyjnie mysle o tym jak sie czuje..
w piatek wracalam po mile spedzonym czasie z nad morza.. nie wiadomo dlaczego dopadł mnie atak paniki, nie moglam sie ruszać, nie moglam gadac, serce łomotało.. oczywiscie znowu mam watpliwosci czy to tylko zaburzenia lękowe.. ?
Kasia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kajmanka 29 cze 2008, 14:00
ja sie własnie boje ze mam cos z plucami albo z sercem, bo caly czas mam wrazenie jakbym nie mogla swobodnie oddychac!!! :cry: i te zawroty glowy!! grrr
czy to tylko nerwcia??????????
Kasia

przez kitty341 29 cze 2008, 14:19
kajmanka, Tak, to tylko nerwica, przysiegam Ci, ze tez tak mialam:) poczekaj pol roku, pojawi sie cos nowego tak jak u mnie.. nerwica tez jest inteligentna i podstepna :twisted: (czyli na to wychodzi ze nasza psychika), ona wie ze gdybysmy naprawde mieli raka to po pol roku takich objawow juz bysmy nie zyli:).
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie".
Chcę czasem ulec niebu gwiaździstemu!

przez smutna48 29 cze 2008, 14:53
Mooni no tez załuje :( ale racja wakacje dopiero się zaczęły nawet jak same weekendy człowiek ma to moze je spędzić jakoś inaczej fajniej ;) Darek tez sie tak czuje ost napisałam wiad do 2 osob tzn ze 2 tyg temu i myślisz że uzyskalam odp? nie :( Moze ja się za bardzo przejmuje tym wszystkim ale czuje się odtrącona i dobrze znam to uczucie na tym moim spodkaniu i tak będzie Tylko On i jego siostry nikt nie odpowiedzial wiecej jak narazie i nikt pewnie nie przyjdzie wiecej kurcze jak glupio od razu widać że ja nie mam kompletnie nikogo obciach :( ale mam to gdzies nie bede sie przejmowac, całe zycie się przejmowalam takimi sytuacjami nie raz prepłakalam noc przez to, ludzie mnie ignorują odpychają traktuja jak osobę gorszej kategorii i ja nie rozumiem dlaczego :-|
"Myśl to energia. Możesz stworzyć bądź zniszczyć swój świat swoimi myślami."
Susan Taylor

przez Freja 29 cze 2008, 15:18
Pocieszyłyście mnie bardzo, za co ogromnie dziękuję. Ale i tak nie wiem co ze sobą zrobić. Teraz do tego wszystkiego drętwiały i ręce od palców aż po łokieć - obie. Mój mąż mówi, że panikuję. Kurcze mam już tego dość :( To niesamowite co mózg może robić z człowiekiem... Chciałam jechać na pogotowie, ale co jeśli faktycznie to sobie wmawiam? Jestem tego pewna na 80 %

przez mała defetystka 29 cze 2008, 15:48
"kur.wa mać" - najlepiej opisuje dzisiejszy dzień

przez integralny 29 cze 2008, 17:11
ja dzisiaij optymistycznie patrze na zycie
Zapraszam wszystkich na mój psychologiczny blog :)
http://www.psychika.net

przez Amy Lee 29 cze 2008, 17:38
No to ja mam wesołą historyjkę dla was do poczytania.

Plan dnia był taki: po mszy i porannej kawie mieliśmy odwieźć kuzynkę do domu i jechać do sklepu po aparat fotograficzny.

Co wyszło? No wszystko według planu tyle, że pan w sklepie przekonał mnie do innego modelu. Pojechaliśmy porównać ceny do sklepu nr. 2 (kawałek drogi), ale coś mnie nie przekonali, więc mieliśmy wracać. A tu na parkingu pierdyk, auto nie jedzie. Wzięliśmy taryfę do domu, zawieźli zakupy, wzięli kluczyki do auta nr. 2 i jedziemy taryfą do garażu (bo garaż jest daleko od domu). Auto nr. 2 nie jedzie. Ładujemy akumulator, pchamy, jedziemy do sklepu nr. 1. Kupiliśmy aparat no i wracamy, pchamy auto, pchamy, jedziemy.

Co ojciec zrobi z autem nr. 1 stojącym pod sklepem nr. 2 to ja nie wiem...

Uff, wykąpałam się, zjadłam obiad, obejrzałam aparat i zaraz idę z koleżanką na piweczko omawiać plany wakacyjne. Brzuch mnie troszkę boli z przyczyn obiektywnych, ale może samo przejdzie.

No nic, kurczę, trzymajcie się.
Amy Lee

przez kajmanka 29 cze 2008, 18:57
Freja, mi rece dretwiały jak sie baardzo zdenerwowałam i dostałam ataku histerii- dretwienie bylo przyczyna za duzej ilosci tlenu, co oczywiscie oznacza hiperwentylacje.. za pierwszym razem tak mnie to wystraszylo, ze faktycznie wezwalam pogotowie. jak nastepnym razem bedziesz miala taki atak, to oddychaj do torby papierowej, zeby zwiekszyc dwutlenek wegla w organizmie.
Kasia

przez smutna48 29 cze 2008, 21:27
a mi głowa pęka uzarła mnie osa weszłam na nią bo boso wyszłam do ogrodka boli mnie jak j chol.. i czuje sie jak bym miała gorączkę i chyba ją mam i nie wiem od czego to i boje sie i wogle panikowac zaczynam. Zaraz powinien się odezwac moj juz napewno wylądowal ale do mnie dojedzie w czwartek albo piątek dopiero buuu z jednej strony ale z 2 i tak nie moge się doczekac :)) ojjj łep mi peka :(
"Myśl to energia. Możesz stworzyć bądź zniszczyć swój świat swoimi myślami."
Susan Taylor

przez depresyjny86 29 cze 2008, 23:44
Trudno mi się o tym pisze ale....znowu zawiodłem.....a miałem szanse zmienić dzisiaj swoje życie na lepsze........jestem tchórzem........znowu strach wygrał......................nie nadaje się do życia!!!!!!!!!i chyba na nie nie zasługuje,bo z niego nie korzystam :(
:)

przez Misiek 29 cze 2008, 23:52
Nie pisz tak...

Przecież napewno będzie jeszcze nie jedna okazja... :)

Sortuj wg