Mój dzisiejszy dzień

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez depresyjny86 23 mar 2008, 00:20
a ja ku radości moich wszystkich wrogów z reala potwierdzam:tak jestem debilem!

Kurcze macie jakiś sposób na nie myślenie o przemijaniu i śmierci??bo mnie to dopadło/zresztą chyba jak zwykle w święta<sorry za ten smutny post ale dolek mam teraz straszny..
:)

przez Amy Lee 23 mar 2008, 00:30
człowiek nerwica napisał(a):Kurcze macie jakiś sposób na nie myślenie o przemijaniu i śmierci??

Nie, ale o śmierci można myśleć trochę lepiej. Śmierć nie jest kresem tylko obietnicą życia.

A zastanawianie się nad takimi rzeczami też może doprowadzić do jakichś mądrych wniosków, nie koniecznie do przygnębienia.

Proszę o uśmiech, święta są, wiosna, no!
Amy Lee

przez depresyjny86 23 mar 2008, 01:39
No w sumie masz racje z tą śmiercia,postaram się na to patrzeć jako na obietnice życia.Dzięki Amy .
Aha i uśmiecham się ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marcel79 23 mar 2008, 02:02
człowiek nerwica napisał(a):a ja ku radości moich wszystkich wrogów z reala potwierdzam:tak jestem debilem!

Cóż,zdolność samookreślenia to już pewien atut.
A dlaczego debilem? To ma coś wspólnego z myśleniem o śmierci,czy te dwie informacje (bycie debilem i myślenie o śmierci) znalazły się w poście przypadkiem?
Myślę,że debilem jest każdy nieświadomy przemijalności życia. Zatem odwrotnie.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:02 am ]
człowiek nerwica napisał(a):a ja ku radości moich wszystkich wrogów z reala potwierdzam:tak jestem debilem!

Cóż,zdolność samookreślenia to już pewien atut.
A dlaczego debilem? To ma coś wspólnego z myśleniem o śmierci,czy te dwie informacje (bycie debilem i myślenie o śmierci) znalazły się w poście przypadkiem?
Myślę,że debilem jest każdy nieświadomy przemijalności życia. Zatem odwrotnie.

przez depresyjny86 23 mar 2008, 02:12

znalazły się przypadkiem....aa po prostu nazwałem siebie debilem boczasami nadal myśle że inni sąlepsi ode mnie.....<lepiej wykorzystują życie,lepiej wyglądają>...no ale dość takiego myślenia...musze zacząć myśleć że jestem taki jak inni,nie ma lepszych ode mnie,wszyscy jesteśmy tacy sami a moje życie zmienie tak abym byl z tego życia zadowolony.

przez Gosiulka 23 mar 2008, 08:29
A ja znowu mam problem z tymi wirusami wczoraj usunęłam ponad 20 koni trojańskich a to dzięki Kasperskiemu (ściągnęłam go sobie)jest super ale znów mam problem. Otóż jak tylko włącze gg to mi zamyka system i nici z pisania na gadulcu i restartuje się komp i ja już nie wiem co ja tu mam :cry: A co do gier to ja tu zadnych nie mam (bo nie pozwalam dzieciom) Z laptopa korzystam tylko jak wchodzę na forum albo na pocztę i nic więcej no to skąd te konie???albo gram sobie w pasjansa :oops:
Przyjaciel forum

przez Amy Lee 23 mar 2008, 18:09
człowiek nerwica napisał(a): nadal myśle że inni sąlepsi ode mnie.....<lepiej wykorzystują życie,lepiej wyglądają>...

Poza tym są niewychowani, ordynarni i nie szanują drugiego człowieka. Chyba nie masz im czego zazdrościć :evil:

A ja postanowiłam sobie tak, że jutro jednak pojadę na ten obiad do cioci (bez rodziców niestety, bo się źle czują), zakładam, że pewnego młodego człowieka tam nie będzie, a potem już zabiorę się za pracę nad sobą oczywiście w miłym tego znaczeniu - witaminy, kosmetyki, mili ludzie i założenie, że lektury na literaturę nie są za karę :P
Amy Lee

przez offtopic 23 mar 2008, 20:50
Dzień ogólnie w miarę OK, tylko wstyd mi było juz kiedy wszyscy sie pytali czy zdałem prawko i odpowiadałem w końcu kłamiąc że tak, że mam już od dawna. No i jak to bywa kłamstwo ma krótki nogi, kiedyś jak byłem ostalić sobie kolejny egzamin spotkałęm koleżankę z dawnej klasy, i chyba plotka się niedługo rozejdzie o ile juz sie nie rozeszła.
Na dodatek dośc dobry kolega( chyba jedyny który mi został) zadzwonił do mnie z prośbą o odwiezienie go na imprezę... miałem dobrą wymówke więc mu odmówiłem, ale jak do niego też ta wiadomość dotrze że nie mam prawka to.... :evil:

Ehhh...
Zmiany nadeszły, małe bo małe ale cieszą :)

przez zimbabwe 23 mar 2008, 21:55
Wspaniale. 2 dni jak dotąd nic nie było o tej sprawie! A o to się właśnie modliłam. Nie wiem czy to przypadek, czy Bóg mnie wysłuchał... Ale dobrze że nie było!
"Tatusiu, jaki jest sens życia?"
"Zaraz będą <<Fakty>> to się dowiesz!" :-D

przez Marcel79 23 mar 2008, 23:19
człowiek nerwica napisał(a):czasami nadal myśle że inni sąlepsi ode mnie.....<lepiej wykorzystują życie,lepiej wyglądają>...no ale dość takiego myślenia...musze zacząć myśleć że jestem taki jak inni,nie ma lepszych ode mnie,wszyscy jesteśmy tacy sami a moje życie zmienie tak abym byl z tego życia zadowolony.

B-z-d-u-r-a :D Oczywiście,że ludzie nie są tacy sami,a takie myślenie to największy idiotyzm pod słońcem. Są ludzie wysocy i niscy,garbaci i prości,neurotyczni i psychopatyczni,zadowoleni z siebie i nieszczęśliwi... Na tym polega piękno świata,by go akceptować takim,jaki jest. Jeśli ktoś zakłada,że wszyscy ludzie są tacy sami,to zaraz zacznie ich z sobą porównywać. A porównywanie siebie z innymi ludźmi prowadzić musi do:
a) pychy (jeśli uznamy się za lepszych)
b) rozpaczy (jeśli uznamy się za gorszych)
Obie opcje to grzech.

przez Amy Lee 24 mar 2008, 01:35
Marcel79 napisał(a):A porównywanie siebie z innymi ludźmi prowadzić musi do:

Dezyderaty ;) (w poemacie jest fragment brzmiący właśnie tak).

Ja właśnie zrobiłam kolejną reinstalację systemu, była to dla mnie mała lekcja cierpliwości i może się w końcu oduczę kombinować za bardzo i poddam się w końcu imperium Billa Gatesa ;)
Sterowniki Audio już na swoim miejscu i jakiś ładny death metal na dobranoc :smile:
Amy Lee

przez depresyjny86 24 mar 2008, 01:42
B-z-d-u-r-a Oczywiście,że ludzie nie są tacy sami,a takie myślenie to największy idiotyzm pod słońcem. Są ludzie wysocy i niscy,garbaci i prości,neurotyczni i psychopatyczni,zadowoleni z siebie i nieszczęśliwi... Na tym polega piękno świata,by go akceptować takim,jaki jest. Jeśli ktoś zakłada,że wszyscy ludzie są tacy sami,to zaraz zacznie ich z sobą porównywać. A porównywanie siebie z innymi ludźmi prowadzić musi do:
Obie opcje to grzech.

To ja już kompletnie nie wiem jak mam myśleć o ludziach......ostatnio mam taki mętlik w głowie że szok już sam nie wiem co myśleć o innych ludziach......mnie czasem po prostu wystarczy to że ktoś fajnie wygląda i już jest dla mnie lepszy...,albo że ktoś sie lepiej czuje wśród ludzi to już jest dla mnie lepszy.......to chyba nie jest dobre myślenie?

A dzisiaj pol dnia zmagalem się z kompem...a dokladnie z directxem 9.0c.
Jutro znowu zaczne walke od rana

przez Amy Lee 24 mar 2008, 01:53
człowiek nerwica napisał(a):To ja już kompletnie nie wiem jak mam myśleć o ludziach......ostatnio mam taki mętlik w głowie że szok już sam nie wiem co myśleć o innych ludziach......mnie czasem po prostu wystarczy to że ktoś fajnie wygląda i już jest dla mnie lepszy...,albo że ktoś sie lepiej czuje wśród ludzi to już jest dla mnie lepszy.......to chyba nie jest dobre myślenie?

Chyba nie. Z drugiej strony ja chyba nawet nie do końca świadomie uważam ludzi za trochę gorszych ode mnie i nijak pojąć nie mogę, czemu to mnie się nie udaje. To też chyba źle.

człowiek nerwica napisał(a):A dzisiaj pol dnia zmagalem się z kompem...a dokladnie z directxem 9.0c.
Jutro znowu zaczne walke od rana

Powodzenia!
Ja już nie będę psuć kompa w najbliższym czasie (dopiszę to do listy postanowień wielkanocnych ;) )!
Amy Lee

przez depresyjny86 24 mar 2008, 02:03
Chyba nie. Z drugiej strony ja chyba nawet nie do końca świadomie uważam ludzi za trochę gorszych ode mnie i nijak pojąć nie mogę, czemu to mnie się nie udaje. To też chyba źle.

No chyba też żle.

Powodzenia!
Ja już nie będę psuć kompa w najbliższym czasie (dopiszę to do listy postanowień wielkanocnych )!

Dzięki ;).Jak jutro naprawie kompa to też sobie to wpisze do postanowień ;)

Sortuj wg