Mój dzisiejszy dzień

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Mój dzisiejszy dzień

przez imo 02 kwi 2013, 15:14
Byłem u psychiatry, dostałem Seronil 10, dziś wziąłem pierwszą tabletkę, i juz mam sucho w ustach, podwyższone ciśnienie i jazdy o zespole serotoninowym, masakra... jak nie objawy to lęk przed lekami .... :hide:
imo

Mój dzisiejszy dzień

przez jasaw 02 kwi 2013, 15:18
Ariana30, ja podeszłam do problemu nerwicy podobnie. Nie zażywam leków, bo po nich czułam się źle. Teraz już jestem po terapii, co nie znaczy, że wszystkie moje problemy zniknęły. Nadal "walczę"z nerwicą, jednak z inną świadomością i jest mi dużo lepiej. Oczywiście czasem bywa bardzo trudno, wówczas wspomagam się ziołowymi środkami, które może i są placebo, ale mi pomagają.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Mój dzisiejszy dzień

przez Ariana30 02 kwi 2013, 16:37
Imo to na pewno nie jest zespół serotoninowy a skutki uboczne. Ja po połowie Citabaxu20, czyli 10mg miałam suchość w ustach, nudności itd, ja wzięłam całą to takiego lęku dostałam jak nigdy. Po tej akcji powiedziałam dość, żebym ja miała się męczyć jeszcze gorzej biorąc leki, czekając aż zaczną działać to ja dziękuję. Lekarz kazał mi brać na lęki wywołane SSRI ( rzekomo nie wywołują) benzodiazepiny i koło się zamyka. Jak zgłębiłam wiedzę nt tychże środków dałam sobie spokój. Było źle, nie wstawałam z łóżka, bałam się kąpać,jeść, robić cokolwiek bo serce mi waliło. A jak się okazuje tak mnie załatwiły psychotropy, najpierw zakamuflowały lęki, było super, odstawiłam powoli i nerwica wróciła z całą mocą po 3-4 miesiącach.
Jasaw ja mam w apteczce neospasminę, waleriana działa bardzo dobrze i nie jest to efekt placebo, uspokaja układ krążenia, tym samym serce, rozluźnia mięśnie, układ pokarmowy. Nie uzależnia.
W momencie gdy było ze mną kiepsko myślałam o powrocie do leków, bo miałam dość ale coś we mnie się zaklinowało i uwolnił się strach przed jakimikolwiek lekami, teraz dziękuję za ten lęk bo nauczył mnie, że można z tym walczyć naturalnie.
Jest ciężko, owszem są dni gorsze ale jest coraz więcej tych lepszych.
Mam nadzieję, że wrócę do pracy szybko i wygram sama ze sobą.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień

przez Cassidy 02 kwi 2013, 18:12
Byłam u ginekologa. To nic poważnego. A już na pewno nie rak...
„Życie jest cieniem ruchomym jedynie, nędznym aktorem, który przez godzinę pyszni się i miota po scenie aby umilknąć potem na zawsze. Jest bajką opowiedzianą przez głupca pełnego furii i wrzasków, które nic nie znaczą”

Mój dzisiejszy dzień

przez omeeena 02 kwi 2013, 19:12
Dobry. Lepszy niż wczoraj i przedwczoraj
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

Mój dzisiejszy dzień

przez Anna Maria 02 kwi 2013, 19:19
omeeena, to fajnie

Jutro jedziemy z Pętelsią na ściągnięcie szwów.Autobusem.Trochę się boję.
Anna Maria

Mój dzisiejszy dzień

przez amelia83 02 kwi 2013, 19:22
Cassidy, super, cieszę się, kamień z serca, co? ;)
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Mój dzisiejszy dzień

przez Cassidy 02 kwi 2013, 19:25
amelia83, Tak, ale jakiś tam lęk nadal został.
„Życie jest cieniem ruchomym jedynie, nędznym aktorem, który przez godzinę pyszni się i miota po scenie aby umilknąć potem na zawsze. Jest bajką opowiedzianą przez głupca pełnego furii i wrzasków, które nic nie znaczą”

Mój dzisiejszy dzień

przez jasaw 02 kwi 2013, 19:25
Cassidy, lżej na duszy...
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Mój dzisiejszy dzień

przez disassociative 02 kwi 2013, 20:27
Witam wszystkich, wróciłem dzisiaj z psychoterapii z ciekawa wiedza. Doszedłem przy pomocy psychoterapeutki do wniosku ze za bardzo koncentruje swoją uwagę na innych osobach, na ich uczuciach, na ich opinii, i wogole nie dbam o swoje dobro. W skrócie za bardzo się wszystkim i wszystkimi dookoła przejmuję. Troche ogólnie to ująłem ale myślę ze to podstawa mojego zaburzenia, bo jak powiedziała psychoterapeutka, mój organizm domaga się poprzez te objawy by się na nim koncentrować:) Trochę mnie to podbudowało, i zaraz wypróbowałem to w praktyce. Fakt, nie było łatwo dawać sobie to czego chce, bo zamiast wyjść z kimś na spacer wolałem siedzieć w domu, ale przemogłem się i było naprawde przyjemnie. Dodam ze to wszystko dzieje się mimo efektów ubocznych zmiany leku na nowy (Paxtin 20mg) takich jak obniżony nastrój i lęki. Myślicie ze pracując nad tym swoim przyzwyczajeniem uda się to pokonać raz na zawsze? Jak długo może trwać pozbywanie się objawów somatycznych znając przyczynę i pracując nad nią?

Mój dzisiejszy dzień

przez Abbey 02 kwi 2013, 20:32
Nieźle. Wyszłam dziś z domu dwa razy z własnej, nieprzymuszonej woli :smile: Nie pamiętam kiedy ostatnio to się zdarzyło. Załatwiłam co miałam załatwić, na początku dnia było mi strasznie samotnie, ale po południu wróciłam do pisania ze starą v-przyjaciółką, z którą dawno nie miałam kontaktu. Do tego wymieniłam kilka krótkich, ale zawsze ładujących me akumulatorki, wiadomości z dziewczyną rok młodszą, o tych samych zainteresowaniach :D Bo trzeba trzymać kontakt z rówieśnikami, prawda? ;) Nawet jeśli tylko wirtualny.
Natomiast BARDZO obawiam się dnia jutrzejszego, bo to powrót do szkoły po prawie tygodniowej przerwie. Mój organizm jest bardzo zmęczony i zestresowany, cały dzień dzisiaj jem, ale to reakcja obronna na stres.
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Mój dzisiejszy dzień

przez Pieprz 02 kwi 2013, 20:49
spoko, ale ta zima mnie wykończy :cry:
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Mój dzisiejszy dzień

przez Cassidy 02 kwi 2013, 21:13
Kinky Kylie, tego jedzenia zazdroszczę. Ja trzeci dzień praktycznie nie jem - pół jajka i kanapka... Natomiast piję non stop...

Mój dzisiejszy dzień

przez Abbey 02 kwi 2013, 21:30
Cassidy, a ja często zazdroszczę tym, którzy nie jedzą.. Jakby nie mogło być zdrowej równowagi wśród wszystkich :?
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Sortuj wg