Mój dzisiejszy dzień

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Mój dzisiejszy dzień

przez perla86 31 sty 2013, 16:12
jasaw jeszcze nie jestem w ciazy ale przy najblizszej okazji spytam se acard to mi zlecił
ginekolog chciałam tylko wiedziec czy mozna go brac jesli bierze sie ten beta bloker :) ja brałam jedna tabletke ta najmniejsza dawke

-- 31 sty 2013, 15:15 --

Bo w ulotce acardu pisze ze trzeba informowac jak bierze sie leki na cukrzyce obnizajace cisnie nie krwi

-- 31 sty 2013, 15:27 --

Normalnie boje sie brac te beta blokery bo ja ogolnie puls mam dobry jesli nie mam stresów zdenerwowania ani lęków i czemu odrazu go dostałam to nie wiem

-- 31 sty 2013, 15:48 --

Doczytałam jakie leki wchodza w interakcje z blokerami i nie ma tam acardu

Mój dzisiejszy dzień

przez Nika81 31 sty 2013, 17:20
omeeena napisał(a):Nika81, ja zupełnie poważnie!
Od małego człowiekowi wpajają: siedź ładnie, bo co pani powie!
Włóż tę sukieneczkę, bo babuni będzie przykro!
Zjedz ten szpinak za mamusię i słoninę za tatusia!
Odwal robotę za 3 koleżanki, bo szef patrzy!
Daj zerżnąć prace domową, bo się koledzy obrażą!
Nie przeklinaj, bo co powie sąsiadka!
Nie rozstawaj się z mężem pijakiem, bo rodzina się odwróci!
Wchodź w dupę wszystkim naokoło, bo Cię na języki wezmą....itd....itd....

A własna dupa się zastanawia: kiedy ku*wa o mnie ktoś pomyśli?

Ja też zupełnie poważnie! podoba mi się to co piszesz i jak piszesz, serio :)
"Czyż życie nie jest snem, który się śni we śnie"? E.A. Poe

Mój dzisiejszy dzień

przez fatuma03 31 sty 2013, 17:42
Cały dzień było w miare a teraz zaczyna sie robic coraz gorzej. Cała sztywna ze strachu jestem a nic złego sie niedzieje. Dlaczego?

-- 31 sty 2013, 16:50 --

Cały dzień było w miare a teraz zaczyna sie robic coraz gorzej. Cała sztywna ze strachu jestem a nic złego sie niedzieje. Dlaczego?
Pewnego dnia zrozumiałam że ja nie umiem nic.....
Arketis20mg
Clonazepenum6mg
Hydroksyzinum25mg
Vetira 2000mg propranolol30mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień

przez freya 31 sty 2013, 18:07
Przespany. ;)
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

Mój dzisiejszy dzień

przez Ledoux 31 sty 2013, 18:32
kasiątko :) raczej ogólny niepokój, tylko zbiegło się jeszcze kilka lękogennych spraw i już nie wiedziałam co ze sobą zrobić.
Ledoux

Mój dzisiejszy dzień

przez lindai 31 sty 2013, 19:32
omeeena napisał(a):Nika81, ja zupełnie poważnie!
Od małego człowiekowi wpajają: siedź ładnie, bo co pani powie!
Włóż tę sukieneczkę, bo babuni będzie przykro!
Zjedz ten szpinak za mamusię i słoninę za tatusia!
Odwal robotę za 3 koleżanki, bo szef patrzy!
Daj zerżnąć prace domową, bo się koledzy obrażą!
Nie przeklinaj, bo co powie sąsiadka!
Nie rozstawaj się z mężem pijakiem, bo rodzina się odwróci!
Wchodź w dupę wszystkim naokoło, bo Cię na języki wezmą....itd....itd....

A własna dupa się zastanawia: kiedy ku*wa o mnie ktoś pomyśli?

wow!!! dobry tekst samo zycie,nawet nie wiemy kiedy sie tak obracamy w okol czyjegos palca,jak nami zakreca tak tanczymy...
powodzenia
nie mozesz zatrzymac zadnego dnia,ale mozesz go nie stracic...

Mój dzisiejszy dzień

przez Mightman 31 sty 2013, 19:34
perla86 napisał(a):Doczytałam jakie leki wchodza w interakcje z blokerami i nie ma tam acardu

Ogarnij się kobieto!
1. Nie wiem gdzie te bzdury naczytałaś się że ktoś od bb umiera. Owszem ludzie umierają na serce, bb dostaje się także w niewydolności serca żeby serce miało lepszą skurczliwość i "lepiej" pracowało ale są to przypadki pewnie bardzooo trudne do leczenia z zaawansowanymi chorobami układu krążenia.
2. BB nie trzeba brać całe życie. Mojej mamy koleżanka brała przez n lat (bardzo długo) wzięła się za siebie - duzoooo schudła z 20-30 kg. Do tego je zdrowo, aktywnie spędza czas i co? Żadnych leków na serce teraz nie bierze a jest to kobieta około 50 lat.
3. Bierz BB mimo że puls masz dobry. Mi też puls tylko skakał przy nerwach itp. Jeżeli zauważysz zmożoną senność, puls w spoczynku poniżej 50 uderzeń na minutę, chwiejny chód, niemożność wstania z rana z łóżka, drętwienie kończyn w nocy to są to sympotymy do zmiejszenia dawki lub zmiany lub odstawienia leku ale sprawdź najpierw jak na Ciebie będzie działał. U mnie efekty działania tego leku zaczęły się po około 4-5 dniach.
4. Sam biorę BB ConcorCor 1,25mg czyli taką samą dawkę jak Ty i powiem Ci że czuję się świetnie. Wkońcu zero szarpania, zero kołatań, zero uczucia pracy serca jest tak jak kiedyś i wiem że jak zacznę na wiosnę uprawiać sport i dalej schudne do zamierzonego celu i będę zdrowo jadł to mi mój kardiolog odstawi ten lek.
5. Nie wiem w jakie interakcje wchodza BB. Poczytaj na ulotce na pewno masz ja w opakowaniu.

I głowa do góry! Nie mamy po 80 lat i to serce jeszcze popracuje!

Mój dzisiejszy dzień

przez perla86 31 sty 2013, 19:47
Mightman tylko takie objawy to ja mialam poza braniem leku nie wszystkie ale taka ospałosc. I ciezko bedzie mi skojaryc czy to wina leku czy tez niee.No ale tutaj bede patrzyla na puls. Ten lek co biore jest trzeciej generacji ja sie na tym i tak nie znam ale złych opiń nie przeczytałam na jego temat.
W sumie biore tez taka mała dawke ze chyba az tak zle nie powinna dac skutków bo to chyba najmniejsza dawka jaka moze byc.
Ja własnie duzo teaz schudłam ale niestety siedze w domu cały czas.
Co do interakcji nie pisałi nic na temat acardu.
U mnie jak przychodzi lęk czy niepokoj wtedy pojawiaja sie te objawy.

-- 31 sty 2013, 18:48 --

http://www.marfanforum.pl/o-beta-bloker ... 564,30.htm
Tutaj poczytałam troche na ogolny temat beta blokerów.
Długo juz bierzesz ten lek? Moja kolezanka ale ona ma strasznie niskie cisnienie 70/60 np mowie jej moze cos za duzo bierze albo lek jej nie sluzy

Mój dzisiejszy dzień

przez black swan 31 sty 2013, 19:56
W mój dzisiejszy dzień jestem chora, katar, gardło, kichanie, itp... Chyba obejrzę jakiś głupi film z łóżka.
No risk - no fun, no pain - no gain.

Mój dzisiejszy dzień

przez perla86 31 sty 2013, 20:08
Poczytałam ulotke Ebivol i pisze ze nie powinno sie stosowac z lekami np jak paroksetyna fluonksetyna i jakimis cukrzycowymi. Z acardem jest podobnie tez nie powinno sie paroksetyny i acard ciekawe czemu

Mój dzisiejszy dzień

przez Mightman 31 sty 2013, 20:20
perla86, na mnie działa betabloker rewelka bo objawy somatyczne zniknęły. Owszem pojawi się sporadycznie szarpnięcie ale tak to spokój. Biorę już ten lek dokładnie zaczynam 5 miesiąc.
Mój wujek który jest ordynatorem, laryngologiem i ratownikiem medycznym jeżdżacym w karetce też bierze BetaaBloker ale nie wiem który ale oparty na tym samym składniku co wszystkie tj. Bisoprololi więc raczej nie jest to jakąs trucizną na ludzi hę? :roll:
A jak masz takie dolegliwości to sprawdź sobie 3x dziennie ciśnienie przez okres najbliższych 2 tygodni o stałych porach po przebudzeniu, w środku dnia i np z godzine przed zaśnięciem. Jak ciśnienie i puls będzie okej to znaczy że jest wporządku.
Tak owszem bierzemy najmniejszą dawkę leku i czasami jak mi się zapomni wziąść leku to spokojnie nic się nie dzieje.

Mój dzisiejszy dzień

przez perla86 31 sty 2013, 20:24
Mightman tylko u mnie nie tylko to było objawami somatycznymi strasznie mnie miesnie nog bola nie raz nudnosci brzuch boli nieraz sie trzesłam przy lęku...kiedys te objawy od strony serca były sporadyczne ratuje sie nieraz xanaxem on mnie nigdy nie uzaleznil potrafilam go brac 3 miesiace i przestałam i było dobrze...dlatego teraz nie wiem jak odroznie czy te objawy od leku czy somatyka ale czytałam i lekarka mi mowila ze one dziala te moje dopoiero 1-2 tygodniach

-- 31 sty 2013, 19:28 --

Ja juz bierze cisnienie od pazdziernika i ogolnie takie skoski powyzej 140/80 to moze mialam dwa albo 3 i mierzyłam 3 razy dziennie badz 2 teraz ostatnio raz dziennie moj lek ma składnik Nebivololum.

-- 31 sty 2013, 19:29 --

Przed braniem leku zdarzały mi sie te objawy wiec nie wiem czy tak wiazac z tym lekiem bo wzielam zaledwie 2 dni

-- 31 sty 2013, 19:30 --

A wogole slyszales zeby ktos po takiej dawce sie zle czuł?

Mój dzisiejszy dzień

przez Mightman 31 sty 2013, 20:35
perla86, Myślałaś nad pscyhoterapią? Albo byłaś w niej i z jakim skutkiem?
Ja odkąd chodzę to objawy somatyczne skurczyły się do naprawdę kilku a było ich bilion. Robiłem nawet usg całego brzucha bo myślałem że coś z żołądkiem czy wątrobą :roll:

Mój dzisiejszy dzień

przez fatuma03 31 sty 2013, 20:35
Dzień nieciekawy. Jeden atak paniki który ustąpił po tabletce a poza tym przygnębienie i doły . Nie zrobiłam nic z tego co sobie zaplanowałam.bez sił psychicznie i fizycznie
Pewnego dnia zrozumiałam że ja nie umiem nic.....
Arketis20mg
Clonazepenum6mg
Hydroksyzinum25mg
Vetira 2000mg propranolol30mg

Sortuj wg