Mój dzisiejszy dzień

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Mój dzisiejszy dzień

przez jasaw 30 sty 2013, 17:46
Problem z bezsennością się nasila i nie byłoby to aż tak wielkim problemem, gdyby nie fakt, że muszę wstawać o określonej godzinie, bo cukrzyca wymaga systematyczności w zażywaniu leków i posiłków.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Mój dzisiejszy dzień

przez perla86 30 sty 2013, 17:51
jasaw a jakie mialas objawy cukrzycy ostatnio robilam cukier we wrzesniu na czczo mialam 115 z tym ze żułam gume mietowa ktora zawiera cukier ale napewno nie miala takiego wpływu i teraz bede powtarzała

Mój dzisiejszy dzień

przez jasaw 30 sty 2013, 17:54
perla86, w kilku badaniach miałam poziom glukozy ponad normę, ale przede wszystkim po chemioterapii miałam zalecone dokładane przebadanie pod tym kątem, po to podobno /w moim przypadku/ efekt stosowania sterydów w leczeniu nowotworu /oj...poważnie się zrobiło - przepraszam/
Dobra Dusza Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień

przez perla86 30 sty 2013, 18:00
Acha rozumiem a pamietasz normy jakie mialas ja tak w tamtym roku 106 99 115 w roznych odstepach i teraz znowu robie mam nadzieje ze bedzie niskie bo dodatkowe leki brac masakra

Mój dzisiejszy dzień

przez freya 30 sty 2013, 18:22
Wyjątkowo udany. ;)
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

Mój dzisiejszy dzień

przez comatom 30 sty 2013, 18:24
zastanawiam sie czy ludzie bardzo bogaci tez maja takie problemy jak nerwica lekowa?lęk przed zwariowaniem czy depresja-
comatom

Mój dzisiejszy dzień

przez freya 30 sty 2013, 18:25
comatom, zaburzenia psychiczne dotykają wszystkich bez względu na status majątkowy.
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

Mój dzisiejszy dzień

przez jasaw 30 sty 2013, 18:29
perla86, to nie są złe wyniki. Mogę dać Ci radę...otóż w dniu poprzedzającym badanie zjedz ostatni posiłek 12 godz. przed pobraniem krwi, a także staraj się nie jeść smażonych potraw ani zbyt dużo słodyczy. Jeśli poprzedniego dnia najesz się parówek, kotletów, hamburgerów itp potraw, wiadomo, że wynik będzie gorszy, co jeszcze nie znaczy, że masz cukrzycę. Jakkolwiek zdrowa trzustka powinna sobie i z tym poradzić.
Warto jednak pilnować tego, bo to okropna choroba, podstępna, ograniczająca, wyniszczająca. Ja wprawdzie już się przyzwyczaiłam do niej, ale czasem łamię zasady diety diabetyka :oops:
Daj znać, gdy będziesz miała wynik...
Ostatnio edytowano 30 sty 2013, 18:30 przez jasaw, łącznie edytowano 1 raz
Dobra Dusza Forum

Mój dzisiejszy dzień

przez comatom 30 sty 2013, 18:30
pewnie masz racje-ale wsrod ludzi ktorych znam nie widze...

-- 30 sty 2013, 19:24 --

ciesze się ze tu jestem-dzieki wam nie czuje ze jestem ze swoimi lękami-wraca mi nadzieja ze to minie kiedys minie...
comatom

Mój dzisiejszy dzień

przez freda 30 sty 2013, 20:01
kamilosw92 napisał(a):Bylem w maju a lekarzy ale zaden nie wiedzial co mi jest . A mozna zrobic jakies badania w kierunku wykrycia nerwicy ??

-- 30 sty 2013, 15:48 --

A wql jestem ciagle zestresowany i nie moge przestac sie denerwowac :(

najpierw wyklucz inne choroby,bo z nerwicą to jest różnie,ja nigdy nie miałam żadnych testów,nawet nie wiem,czy takowe są.ja najpierw leczyłam się na żołądek bo bolał i mnie mdliłó,aż do wymiotów włącznie,potem badania na serce,tarczyce i nic,to poszłam do psychiatry ,a po 3 tygodniach przyjmowania lekow było już dobrze
A już myślałam,że ją pokonałam...

Mój dzisiejszy dzień

przez _wovacuum_ 30 sty 2013, 20:07
perla86 napisał(a):Lek ma 5 mg a ja biore 1/4 czyli cwiartke tego ale nie wzielam na wieczor i nie wiem czy to od tego ale spac mi sie chce chodze ospała cały czas tylko tam pisze obnizenie cisnienia a ja cisnienie mam dobre w domu wiec jak mi obnizy jeszcze je bardziej?wogle jak mozna po jednym cisnieniu co bylam zestresowana stwierdzic cze ma nadcisnie nie

-- 30 sty 2013, 16:36 --

wzielam mialo byc sorki :)

-- 30 sty 2013, 16:39 --

Mam sprawdzic hormony itc i do kardiologa na skierowaniu pilne ze kołatania i nadcisnienie troche mnie to przerazilo ale dalej zostało mi to ciezkie oddychanie i teraz pytanie czy to od serca czy nie no i to meczenie sie szybkie :(

-- 30 sty 2013, 16:42 --

I pytanie w chwili kidy jestem spokojna i puls mam dobry i wezme beta bloker czy on jszcze nie obnizy bardziej

I Ty do tego wszystkiego jeszcze dziecko chcesz mieć(przeczytałam w innym dziale),no przecież to się w głowie nie mieści ,jak można byc tak bardzo nieodpowiedzialnym w tym momencie :bezradny:

Mój dzisiejszy dzień

przez perla86 30 sty 2013, 20:50
jasaw dam znac :) ja ogolnie ograniczyłam słodycze rowniez nie slodze no zobaczymy moze sie cos poprawiło :) ogolnie ja przyty lam na parogenie moze to przytycie mial wplyw na wynik teraz nie biore go wiec waga zleciala

_wovacuum_ a co ludzie z nerwica nie moga miec dzieci po pierwse po drugie ja juz byłam w ciazy i czułam sie dobrze byłam bez leków dopiero po usunieciu jej po jakims miesiacu sie zaczeło jakby pojawiac wszystko od nowa dla mnie było motywacja to zeby dac rade dla dziecka

Mój dzisiejszy dzień

przez _wovacuum_ 30 sty 2013, 21:03
perla86, wyraznie napisałaś,że przestałaś brać lek w momencie odczytania pozytywnego testu,czyli lek już brałas..ciąża obumarła po 8 tygodniu,miałas zabieg.Czy to nie daje Ci do myślenia,żeby coś zmienić??Że moze najpierw dobrze by było iśc na terapię pod tym względem? Bo kolejny antydepresant nie jest wyjściem z tej sytuacji,do ciaży należy sie przygotowac,kilka miesięcy przed zacząć brać kwas foliowy,zerwać nałogi(jeśli takowe są). Jaki spokój chcesz temu dziecku zaoferować bedąc w takiej rozsypce emocjonalnej??

Mój dzisiejszy dzień

przez jasaw 30 sty 2013, 21:05
perla86, największy wpływ na poziom glukozy, wg.moich obserwacji, mają potrawy smażone, nawet bardziej niż słodycze.

Beta blokery mają za zadanie wyrównanie krążenia, oczywiście, że zdarza się, iż znacznie obniżą ciśnienie, ja musiałam się do tego przyzwyczaić. Zawsze lepsze jest ciśnienie niskie niż za wysokie. Niskie powoduje jedynie dyskomfort, natomiast wysokie - wiadomo.
Jednak te leki trzeba zażywać regularnie, zgodnie z zaleceniem lekarza.
Zlecone Ci badanie hormonów ma zapewne wyeliminowanie innych powodów zaburzeń ciśnienia i tętna, jak np. nadczynność tarczycy.

Ja też urodziłam dwoje dzieci, zmagając się z nerwicą, mając problemy z ciśnieniem, na tle nerwowym własnie.

-- 30 sty 2013, 20:07 --

perla86, czy stosowałaś kiedykolwiek relaksacje??? Mnie bardzo pomagają w uspokojeniu podwyższonego tętna, czy też silniejszych przeżyć...jeśli Cię to interesuje, podam Ci linki na pw.
Dobra Dusza Forum

Sortuj wg