Mój dzisiejszy dzień

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Mój dzisiejszy dzień

przez Alienated 04 sie 2012, 19:36
jasaw, robisz przecież... Piszesz na forum ;)
A tak już bardziej poważnie, jeśli towarzyszy Ci poczucie, że non stop jesteś z czymś do tyłu, potrafię zrozumieć towarzyszącą mu frustrację... Czasami po prostu z niektórych rzeczy trzeba zrezygnować, dać sobie więcej luzu... Ale rozumiem też, że nie każdy ma takie możliwości. To często kwestia ceny, jaką płacimy za podejmowane w życiu wybory :bezradny:
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

Mój dzisiejszy dzień

przez jasaw 04 sie 2012, 19:44
Alienated, aktualnie, od ponad 13 lat, mam w domu pełne zrozumienie, wsparcie.
To pozostałość z przeszłości, kiedy to niezbyt miły ex po prostu stosował wobec mnie różne formy manipulacji psychicznej. Jest dużo lepiej, ale czasem coś jeszcze odzywa się, szczególnie teraz, gdy na psychoterapii poruszamy te tematy.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Mój dzisiejszy dzień

przez roxaneczka37 04 sie 2012, 19:54
myśle o mojej miłości, tęsknię za nim.
To silniejsze, ale patrzę na to jako na cząstkę, której brak, a która odzyskam.
Wiecie, wierzę w coś takiego jak historia dwojga ludzi. My swoją mieliśmy, przynajmniej ja tak to widzę..
Wierzę, przede wszystkim wierzę!
Trzeba walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innym ścieżkami.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień

przez Alienated 04 sie 2012, 20:24
jasaw, jeśli coś siedzi w nas tak głęboko zakorzenione, trudno tak definitywnie się tego z głowy pozbyć... Czasami zastanawiam się nad sensem wałkowania takich zadawnionych problemów w trakcie terapii :? Może jest po prostu tak, że ludzie tylko niepotrzebnie się znów nakręcają... Emocje przecież, teoretycznie przynajmniej, powinny zacząć opadać samoistnie wraz z upływem kolejnych miesięcy, lat... Są jednak w życiu momenty, po których nic już nie jest takie samo jak przedtem... :bezradny:

Mój dzisiejszy dzień

przez roxaneczka37 04 sie 2012, 20:51
no nic juz nie bedzie takie samo. Te momenty, które sprawiają ból, były zarazem najlepszymi w zyciu. Czasami chcialabym zapomnieć, ale z drugiej strony to bez tych wszystkich wspomnień nie byłabym dziś tym kim jestem :)
Miłość jest pochrzaniona, ale nie ma nic lepszego co mogłoby nas spotkać..
Trzeba walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innym ścieżkami.

Mój dzisiejszy dzień

przez be_strong 04 sie 2012, 21:52
bo prawdziwa miłość to nie uczucie.. to cnota...
Urodzilam sie Aniolem, ale kiedy zycie polamalo mi skrzydla , zaczelam latac na miotle..

gg, dzięki uprzejmości Powietrznego Kowala ;) : 44247052

Mój dzisiejszy dzień

przez jasaw 04 sie 2012, 22:11
Alienated, też często o tym myślę i odnoszę wrażenie, że te złe emocje są jakby zakodowane w naszym mózgu i dlatego trzeba znaleźć sposób na zneutralizowanie tego dziadostwa/????/...a to, co robimy na terapii, jest jednym ze sposobów, próbą
pozbycia się.
Dobra Dusza Forum

Mój dzisiejszy dzień

przez kafka 04 sie 2012, 22:17
Monar, sama tańczyłam, najbardziej lubię tańczyć sama, jak nikt nie widzi, choć z moim chłopakiem też lubię;)
kafka

Mój dzisiejszy dzień

przez Alienated 04 sie 2012, 22:39
jasaw, każdy ma jakieś swoje sprawdzone metody, tudzież mieć powinien ;) Osobiście przerabiam w trakcie terapii wiele z najbardziej bolesnych dla mnie wydarzeń ostatnich miesięcy, ale tym co sobie biorę z niej przede wszystkim jest chyba coś zupełnie innego :? W sumie nie uważam, że to akurat źle... Ktoś mi ostatnio napisał, że terapeuta jest od wkurzania, prowokowania etc... Ja tam z reguły wychodzę z takiej sesji bardzo pozytywnie nastawiony do świata... Później już tylko staram się pracować nad tym, aby ten "napęd" utrzymać w sobie jak najdłużej...
Chyba za daleko odbijamy od wątku głównego ;)

Mój dzisiejszy dzień

przez jasaw 05 sie 2012, 02:04
Alienated, trochę tak, ale czasem tak się rozwinie temat nie na temat... :D :D
Terapia daje mi nadzieję i także pozytywnie nastraja, choć czasem odżywają demony przeszłości... :hide: :hide: :hide:
Dobra Dusza Forum

Mój dzisiejszy dzień

przez roxaneczka37 05 sie 2012, 10:30
ochłodzenie i juz mi sie chce robic wiecej niz wczoraj...;)

Mój dzisiejszy dzień

przez Alienated 05 sie 2012, 11:05
jasaw napisał(a):Alienated, trochę tak, ale czasem tak się rozwinie temat nie na temat... :D :D
Terapia daje mi nadzieję i także pozytywnie nastraja, choć czasem odżywają demony przeszłości... :hide: :hide: :hide:

jasaw, tematy nie na temat są moim zdaniem zupełnie w porządku ;) Przecież bez nich zrobiłoby się tutaj chyba trochę zbyt drętwo już ;)
Co się tyczy nadziei wypływającej z faktu uczestnictwa w terapii, mnie największą nadzieję daje... osoba terapeutki :oops: :hide: :hide: :hide: ;)

Mój dzisiejszy dzień

przez roxaneczka37 05 sie 2012, 12:20
moją terapia jest praca, praca nas soba, podnoszenie poprzeczek, stawanie się silniejszą, bo tak po prostu chcę.
Kiedys stanę przed nim, bd już gotowa i spytam raz jeszcze, czy dalej uważa,ze nie jestem ta na którą czeka..

Potrafię sb sama pomóc, bo chyba juz poznalam siłe umysły, woli, nadziei..Nie płakałam juz wiele dni, bo zrozumiałam także wiele spraw. Wierzę, że to co się dzieje, dzieje się z jakiegoś powodu.

determinacja.

Mój dzisiejszy dzień

przez jasaw 05 sie 2012, 12:54
Alienated, interesujące :mhm: :mhm:
Moja tez jest super, bardzo ładna, subtelna i taka serdeczna, w granicach swoich kompetencji. Gdybym była mężczyzną zainteresowałaby mnie jako kobieta, na pewno.
Dobra Dusza Forum

Sortuj wg