Mój dzisiejszy dzień

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Mój dzisiejszy dzień

przez Michał 1972 22 sty 2012, 23:08
jasaw, ja naduzywalem jakies 20 lat , i nie w jakis szczegolny sposob. Pilem poczatkowo tylko w weekendy, poniej jak mi sie poprawilo finansowo to codziennie , ale nie do nieprzytomnosci , roznie raz wiecej raz mniej ale codziennie. Dzisiaj minely 4 tygodnie jak przestalem calkowicie , problem w tym , ze przez te wszystkie lata dorobilem sie takiej nerwicy ze nie wiem czy z tego wyjde.
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

Mój dzisiejszy dzień

przez jasaw 23 sty 2012, 00:04
Michał 1972, u mojego Męża też to trwało ok.20lat, poznaliśmy się, gdy miał też 40 lat, i nie pił od roku.Widziałam, bo razem pracowaliśmy, jak walczył z okropnym samopoczuciem, jak źle wyglądał...zajął się, mocno zaangażował w wychowanie swojej córki, każdą wolną chwilę poświęcał swojej pasji - historia szeroko pojęta, był pod kontrolą lekarzy, ponieważ chorował na serce. Łykał mnóstwo, różnych środków uspokajających...i jakoś/????/ poradził sobie....
Od ponad 12 lat jesteśmy małżeństwem /po pierwszych nieudanych/, jedynie problemy zdrowotne troszkę nam nam przeszkadzają, ale poza tym żyjemy spokojnie, szczęśliwie, i wszystko co złe z tamtego okresu, jest tylko pouczającym wspomnieniem...
Uwierz w siebie, zajęty leczeniem nerwicy, oddalisz się - trzeba w to wierzyć, od przykrych doświadczeń alkoholowych...powodzenia i wytrwałości!!!!
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Mój dzisiejszy dzień

przez MARIAN1967 23 sty 2012, 00:31
Nie ma to jak bezpieczny nałóg........
nawet w pochmurny dzień człowiek czuje ,żyje :mrgreen:
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień

przez pisanka 23 sty 2012, 08:46
zaczynam od wizyty u lekarza i porannego ataku paniki :?

Mój dzisiejszy dzień

przez Tukaszwili 23 sty 2012, 11:07
To niedobrze, pewnie CI przejdzie jak zobaczysz lekarza, ja tak zawsze mam - panika -> widok lekarza (pozytywny bodziec) -> totalny spokój. ja zaraz jadę zrobić badanie tarczycy tak na wszelki wypadek.

Mój dzisiejszy dzień

przez Czapla 23 sty 2012, 12:30
Ja wczoraj miałam straszny atak lęku przed śmiercią, któremu oczywiście towarzyszył skok ciśnienia (dolnego) i tylko leki go obniżyły, ale nie leki na nadcisnienie tylko na uspokojenie..

Dzisiaj rano niby wszystko dobrze, ale podczas lektoratu poczułam znowu nagle straszny lęk i to typowe gotowanie się w mózgu, ucisk z tyłu głowy i bałam się, że stracę przytomność albo umrę. Wiedziałam już, że znowu mam skok ciśnienia.. Tego boję się najbardziej, bo skoki są przyczyną wylewów i zawałów, a zwłaszcza skok rozkurczowego :zonk: Wróciłam w przerwie między lektoratami do domu i ciśnieniomierz tylko potwierdził moje obawy. Łyknęłam hydroxyzynę, żeby nie zasnąć a tylko się trochę wyciszyć, bo czeka mnie dzisiaj pracowity dzień aż do 20.00.. Teraz pobolewa mnie głowa, jestem spocona koszmarnie pod pachami, a dłonie i stopy mam suche i lodowate. Też tak miewacie? Znowu biorę pod uwagę jakąś ciężką chorobę.. Na środę umówiłam się już z moim lekarzem :?

Mój dzisiejszy dzień

przez Tukaszwili 23 sty 2012, 13:31
czapla a badałaś kiedykolwiek tarczycę? bo sucha skóra na stopach i dłoniach może wskazywać na jakieś problemy z tarczycą. wtedy dostaniesz leki i wszystko przejdzie.

Mój dzisiejszy dzień

przez pisanka 23 sty 2012, 21:45
poszłam rano do lekarza i dostałam ataku w poczekalni i u niego w gabinecie. od razu mnie zbadał, zmierzył ciśnienie, kazał brać dalej elicee, i przepisał mi betabloker na serce, bo wyszło, że mam tachykardię. dostałam też potas z magnezem i ma pomóc na ataki :) zobaczymy :) dzisiaj czuję się dobrze od rana :) (oprócz ataku u lekarza). kontrola za 3 tyg.

Mój dzisiejszy dzień

przez Tukaszwili 23 sty 2012, 22:31
A to ciekawe, że u lekarza dostałaś ataku. Mnie totalnie uspokaja biały fartuch. Dziś zrobiłem sobie TSH i wynik w normie, zatem moja przypadłość to nie tarczyca, a na 200% nerwica. Choć i tak już wcześniej to wiedziałem. Dodatkowo, będąc już w spółdzielni, uznałem, że trzeba zrobić trzecie w przeciągu dwóch i pół miesiąca EKG. Opis mam dopiero w czwartek ale już po krzywej EKG wnioskuję, że wszystko jest ok, bo wygląda tak samo jak dwie poprzednie...i bądź tu człowieku mądry.

Mój dzisiejszy dzień

przez maciejb 23 sty 2012, 23:48
Tukaszwili, widzę że jesteś z Gdyni.
Powiedz mi gdzie robiłeś EKG?

Ja "przeleciałem" kilka ośrodków (głównie prywatnych) i mogę Ci ew doradzić gdzie nalepiej wykonać jakies badania.

Mój dzisiejszy dzień

przez pisanka 23 sty 2012, 23:52
ja robiłam TSH tydzień temu i wynik wyszedł powyżej normy, ale dzisiaj lekarz powiedział, że nadwyżka jest nieznaczna i mimo, że jest powyżej normy to jest w granicach tolerancji, więc nie mam co się przejmować póki co, ale za miesiąc mam powtórzyć badania, żeby zobaczyć czy coś się zmieniło. mam brać blokery na tachykardię i potas z magnezem (btw. magnez pomaga przy nerwicach i depresjach, więc uzupełniajcie go :)) no i leki na nerwice i podobno ma to pomóc. a co do porannego ataku, to dostałam go z dwóch powodów: przede wszystkim wpadłam w panikę, bo do lekarza miał iść ze mną mój narzeczony, ale poszliśmy późno spać, i rano kompletnie nie mogłam go dobudzić, wkurzyłam się i poszłam sama do lekarza, a z racji, że przy nim czuję się bezpiecznie i komfortowo i przede wszystkim spokojnie, jak nagle byłam sama to spanikowałam. jak weszłam do szpitala gdzie było dużo osób to całe szczęście, że nie było kolejki do lekarza, bo gdybym miała siedzieć w poczekalni to bym pewnie dostała zawału :P jak weszłam do gabinetu to zaczęłam się uspokajać, bo mój lekarz sam kiedyś przechodzić nerwicę lękową, więc mam do niego podwójne zaufanie. z drugiej strony mój narzeczony trochę mnie uratował tym, że zaspał, bo tak to pewnie nie dostałabym ataku i nie wyszła by tak szybko tachykardia i nie dostałabym blokerów, więc dalej bym się męczyła z sercem w czasie napadów :) tak czy siak wyszło dobrze, ale w normalnej sytuacji do ataku pewnie by nie doszło :) po prostu nie nastawiłam się, że będę musiała iść sama, a nie miałam sumienia zrywać go na siłę z łóżka, zwłaszcza, że poszliśmy późno spać przeze mnie, bo wymyśliłam sobie jakąś wycieczkę do teatru ;)

Mój dzisiejszy dzień

przez Tukaszwili 23 sty 2012, 23:59
maciejb, robiłem dwa razy w Evimedzie na Świętojańskiej oraz na pogotowiu koło restauracji Luna, to jest Władysława VI, do tego ECHO serca w Gdańsku u dr Alaszewicz. Już mi nic polecać nie musisz, bo sam łażę po tych lekarzach jak szalony :D ale dzięki za dobre chęci ;P

Mój dzisiejszy dzień

przez petra 24 sty 2012, 00:06
ostatnim dniem urlopu, załozne cele zrealizowane, kolejne grzechy popełnione, czas na sen
petra

Mój dzisiejszy dzień

przez *Wiola* 24 sty 2012, 01:42
petruszka30, :great: :*
Moderator

Sortuj wg