Mój dzisiejszy dzień

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Mój dzisiejszy dzień

przez dogomaniaczka 18 lis 2011, 17:17
niech ten dzień się już skończy.... :why: :why:

Mój dzisiejszy dzień

przez jasaw 18 lis 2011, 17:26
Siasia, ludzie, albo nie wiedzą jak się zachować w obliczu problemów innych ludzi, lub się po prostu boją, nieznanego. Kiedy przed laty, wróciłam po rocznym zwolnieniu-choroba N- niektóre panie bały się ze mną przywitać, w obawie przed zarażeniem/ ????/, nie było to miłe, ale kolejne bolesne doświadczenia zaliczyłam.
Tak naprawdę jesteśmy sami w chorobie, rzadko się zdarza, że ktoś nas zrozumie, lub próbuje zrozumieć. Empatia to zdolność, niestety, niepowszechna.
Trzeba doceniać tych, którzy próbują... Dobra Przyjaciółka, szczególnie kobiecie, jest niezbędna jak tlen. Gdzie i jak Ją znaleźć????
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Mój dzisiejszy dzień

przez Siasia 18 lis 2011, 17:30
jasaw, mam wrażenie, że moja przyjaciółka nie wie, jak sie zachować. Ale chyba nie boli wysłanie wiadomości z pytaniem jak się czujesz, jak samopoczucie itp. Znamy sie 14 lat, a teraz chyba nie mogę już nazywać jej przyjaciółką.

Bała, że sie od Ciebie zarazi? Nerwicą? Widać, że w Polsce mamy ciemnogród, a jak ktoś już się leczy u psychiatry, to z pewnością świr. Ehh..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień

przez jasaw 18 lis 2011, 17:35
Siasia, ja chorowałam na nowotwór złośliwy...i wygrałam walkę z nią. Nerwica jest tą, z której jeszcze nie pokonałam...!!!!

Na pewno, takiej osoby przyjaciółką nazwać nie można, choć trzeba dać Jej trochę czasu, może przemyśli i odezwie się... :?:
Dobra Dusza Forum

Mój dzisiejszy dzień

przez Siasia 18 lis 2011, 17:38
jasaw, Ty to jesteś silna! Nerwicę pewnie też pokonasz.

O moich lekach wie od.. lipca. Potem na spotkaniach już raczej o nich nie wspominałam, nie chciałam jej męczyć. Napisałam do niej jakoś 2 tyg temu, miałam gorszy dzień, wyżaliłam się, a ona.. Eh.

Mój dzisiejszy dzień

przez Laima 18 lis 2011, 17:41
jasaw, nowotwór :( to się wymęczyłaś :(
wstyd mi teraz,że przejmuję się moją biegunką
Laima

Mój dzisiejszy dzień

przez jasaw 18 lis 2011, 17:45
Siasia, faktycznie trochę czasu minęło...ale..nadzieja...itd.
Myślę, że Mama powinna wiedzieć, co się z Tobą dzieje. Ja też mam dzieci i, może nawet za bardzo, interesuję się stanem psychicznym moich Synów.
Jeśli tylko dogadujecie się jako tako, usiądź z Nią i spokojnie porozmawiajcie..radzę Ci, tak od serca. Będzie Jej bardzo przykro, gdy okaże się w jakimś momencie,że nie miałaś do Niej zaufania.

-- 18 lis 2011, 17:48 --

Laima, żaden wstyd..każda choroba jest nieprzyjemna, nie można tego porównywać. Wszelkie dolegliwości psychiczne są najokropniejsze :!: :!: :!:
Dobra Dusza Forum

Mój dzisiejszy dzień

przez Siasia 18 lis 2011, 18:03
jasaw, powiem siostrze jak wróci, mam do niej więcej śmiałości, wiem, że lepiej doradzi.
Już wolałabym mieć jakąś chorobę fizyczną, wtedy nie musiałabym wymyślać na wszystko wymówek i zamykać sie w domu. A choroby psychicznej nikt nie rozumie, bo niby co ma mi być, skoro chodzę, żyję i dobrze się mam. Z resztą - nie rozpowiadam o tym na prawo i lewo, ludzie i tak nie zrozumieją.

Mój dzisiejszy dzień

przez Sabaidee 18 lis 2011, 18:12
Zabrałem się za malowanie przedpokoju. Wydawało się, że uporam się z zadaniem na zupełnym luzie w jedno popołudnie. Pomieszczenie nieduże, tynki równe, więc tylko zmyć i zachlapać farbą. Zmyłem, po czym spadło mi pół sufitu. Shit! Mam robotę na 3 dni.
Sabaidee

Mój dzisiejszy dzień

przez jasaw 18 lis 2011, 18:17
Siasia,Ty wiesz najlepiej z kim możesz porozmawiać. Siostra, do tego godna zaufania jest niezastąpiona, to dopiero może być Przyjaciółka :!:
Ja w młodości, chociaż miałam Mamę i Siostrę/mam do dziś/, nie znalazłam potrzebnego mi zrozumienia. Małżeństwo toksyczne trwające zbyt długo...to wszystko jeden wielki psychiczny ból, pożywka dla nerwicy. Dopiero "drugie życie", po chorobie, drugi, kochany MĄŻ i dorosłe już, wyrozumiałe dzieci, sprawiły, że chce mi żyć i walczyć.
Trzeba wierzyć, że w życiu "cuda" się zdarzają....
Dobra Dusza Forum

Mój dzisiejszy dzień

przez Siasia 18 lis 2011, 18:21
jasaw, Ty masz już na tyle uporządkowane życie, że możesz walczyć z nerwicą - wyjść, kiedy czujesz sie na siłach, robić coś lub nie.
A u mnie... Jestem dopiero na początku życia, przede mną studia, praca... Eh.

Sabaidee, w sumie masz jakieś zajęcie, lepsze to, niż siedzenie i rozmyślanie.

Mój dzisiejszy dzień

przez jasaw 18 lis 2011, 18:41
Siasia, własnie dlatego piszę to wszystko, byś nie traciła nadziei na lepsze życie.
Zanim uporządkowałam swoje wszystkie sprawy, zaangażowałam wszystkie swoje siły i możliwości. Kiedy zaczęłam zmiany, musiałam "rozliczyć się"z przeszłością bolesną. Osamotniona, bez zrozumienia i pomocy bliskich, nie licząc wówczas niedorosłych dzieci, walczyłam o swój spokój. Mimo silnych objawów nerwicy, parłam do przodu, po swoje być, albo nie być....
Bardzo pragnęłam, bardzo wierzyłam...naprawdę, to wiele znaczy...Chcieć :!:

Związek z moim Mężem był zwieńczeniem mojej ciężkiej pracy....

Siasia, jeśli masz choć trochę siły, nie rezygnuj ze swoich marzeń, poszukuj.....

Kluczem do pozytywnych zmian jest samoakceptacja
Dobra Dusza Forum

Mój dzisiejszy dzień

przez Siasia 18 lis 2011, 18:52
jasaw, ja się bardzo staram, wychodzę, staram się myśleć pozytywnie, łykam magnez, wierzę, dużo się modlę, ale najbardziej wkurza mnie to, że mimo tych moich starań nie jest lepiej, a gorzej. Jak tu nie wątpić?

Mój dzisiejszy dzień

przez jasaw 18 lis 2011, 19:09
Siasia, to jest długi proces. Usiłowanie zmiany w sobie przekonanie,że możemy, że damy radę, że to nasze prawna pewno wymaga czasu..
Podobno przede wszystkim brak wiary w siebie i brak poczucia bezpieczeństwa, z różnych powodów, ukształtowały naszą wątłą psychikę.
Skoro nam brak czegoś, poszukiwanie jest konieczne. Budowanie siebie, jakby od nowa będzie trwało....
W każdym z nas drzemią pokłady wielkiej siły...sztuką jest wydobycie jej.
Jeśli Ci się nie udaje..pomyśl...następnym razem będzie lepiej, wierzę w to :!: :!:

Siasia, Już dzisiaj nie będę Cię zamęczać, życzę Ci powodzenia...i wytrwałości.
Dobra Dusza Forum

Sortuj wg