Mój dzisiejszy dzień

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Mój dzisiejszy dzień

przez carlosbueno 20 sie 2011, 22:01
Ka_Po Częstochowa takie święte miasto a takie typki się zdarzają może to potomkowie Szwedów :D
Największy Forumowy Maruda

Mój dzisiejszy dzień

przez *Wiola* 20 sie 2011, 22:20
carlosbueno, Jeszcze gorsze się zdarzają :twisted:
Moderator

Mój dzisiejszy dzień

przez Peti159 21 sie 2011, 00:19
Witam ponownie.
Trochę mnie tu nie było. Postanowiłam zrobić coś dla siebie i wyjechałam do cioci na Mazury, żeby jej pomóc w pensjonacie. Choć za dużo pewnie pożytku ze mnie nie mieli, bo ciągle wyganiali mnie na spacer. Piękne widoki! Z daleka od tego miastowego gwaru, tylko ja i sama natura. Tam czułam, że żyję. Niestety, dopadały mnie złe chwilę, nie tak często jak w domu, ale były. Raz nawet poszłam do lasu, kiedy poczułam zbliżający się lęk i zaczęłam krzyczeć. Chciałam wykrzyczeć z siebie ten strach, który rujnuje mi życie. I wiecie, że czułam się lżej? Niestety, nadszedł czas powrotu do domu.

Jestem tu dopiero od środy a już się zastanawiam po co ja tu wróciłam, dla kogo.. Rodzice jak zwykle wylewają swoje żale, każdy z osobna, do mnie (terapeutka na pełnym etacie jestem), jak im jest źle. Mój chłopak potrafi cały dzień rozprawiać jak ciężka jest sytuacja finansowa w kraju i wyliczać co ile kosztuje, co ile podrożało. Pieniądze.. tylko takie tematy ich interesują.

No i podjęłam decyzję. Wybrałam studia. Złożyłam podanie. Zaoczne. W poniedziałek mam rozmowę w spawie pracy. Boję się jak cholera. W dodatku z każdej strony słyszę, że i tak zrezygnuję, bo przecież raz już to zrobiłam. Tylko moja babcia we mnie wierzy. Dzisiaj mi powiedziała, żebym próbowała wszystkiego, aż znajdę swoje miejsce, w końcu na tym polega życie, na szukaniu siebie.

Zauważyłam też, że alkohol redukuje mój strach. Moja ciotka jest z tych, którzy wieczorami zasiadają z piwem na werandzie. Ale przecież nie mogę codziennie chodzić narąbana ;)
"Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień

przez element 21 sie 2011, 12:14
Ejjj ilez mozna?? Ile jeszcze to gowno bedzie trwalo, ile jeszcze bede tak zyl? Ile jeszcze sie tak bede czul matko boska juz mnie szlak jasny trafia.... Tyle czasu w dolku w blednym kole caly czas zle.... Bylo juz lepiej cieszylem sie z efektow psychoterapi wypilem 4 piwa wszystko prysnelo.... Czy to mozliwe?? Napewno nie przez piwo ale przez moje pie..... wyrzuty sumienia.... zapale fajke skanuje srafil wyie ze cala terapie szlak trafil wypije piwo skanuje sie ze cala terapie szlak trafil...... Matko boska jakby bylo jakies magiczne lekarstwo..... Lyk i wszystko dobrze chce ZYC!!! mam 21 lat!!!!!!!!!!!! A nie lezec w lozku i wszystkiego sie bac.... Boje sie nawet bąka w pokoju puscic <lol2> no paranoja jakas.....
"Boże, daj Mi pokOrę, bym pogodził się z tym, czego nie mogę zmienić,
daj mi odwagę, by zmienić To, co powinno zosTać zmienione,
i daj mi mądrość, bym umiał odróżnić jedno od drugiegO."

Mój dzisiejszy dzień

przez Peti159 21 sie 2011, 13:59
element, jakże ja Cię dobrze rozumiem. Są chwile, kiedy człowieka dopada tak ogromna panika, że to już się nigdy nie skończy, że tak będzie zawsze.. W nocy nie mogłam spać i zastanawiałam się, po kiego grzyba to wszystko ciągnąć? Czuję dzisiaj ogromną tęsknotę za dzieciństwem, za czasami kiedy mieszkałam u Babci a rodziców widywałam tylko w weekendy..

Może skonstruujemy cofacz czasu?
"Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie..."

Mój dzisiejszy dzień

przez lukasollo 21 sie 2011, 22:45
Ja też już prawie nie mam nadziei, że to kiedykolwiek się skończy... non stop ten lęk, w niemal każdej sytuacji. Chorobę fizyczną to albo się da wyleczyć i się ją leczy albo nie... przynajmniej człowiek wie co go czeka. A tutaj to nigdy nie wiadomo. Najgorsze są objawy somatyczne bo bez nich człowiek jeszcze by sobie jakoś poradził.
Nauczyłem się umierać w sobie, nauczyłem się ukrywać cały strach...

Mój dzisiejszy dzień

przez Alex1963 22 sie 2011, 08:42
Dziś pierwszy dzień bez seroxatu... po roku przyjmowania. Ciekawe jak wrócę do rzeczywistości... Seroxat dawał jednak efekt szyby.
Alex

Mój dzisiejszy dzień

przez element 22 sie 2011, 10:58
Peti159 napisał(a):element
Może skonstruujemy cofacz czasu?

Bardzo chetnie peti nawet nie wiesz ile bym dal zeby takie urzadzenie istnialo ;)
"Boże, daj Mi pokOrę, bym pogodził się z tym, czego nie mogę zmienić,
daj mi odwagę, by zmienić To, co powinno zosTać zmienione,
i daj mi mądrość, bym umiał odróżnić jedno od drugiegO."

Mój dzisiejszy dzień

przez polakita 23 sie 2011, 21:52
Moje koleżanki z nowej pracy muszę zapoznać z forum "nerwica" myślę że odnalazłyby się tutaj.

Mój dzisiejszy dzień

przez Artemizja 24 sie 2011, 04:51
Nie był wcale taki zły jak poprzedni.Był nawet dość spokojny.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Mój dzisiejszy dzień

przez Peti159 24 sie 2011, 12:12
element tylko, kurde, od czego by tu zacząć..

Zadzwonili do mnie z pracy, jutro mam przyjść aby się dogadać od kiedy mogę zacząć itd. Pokój mi zawirował, spocone dłonie, tysiące myśli i powtarzanie mojej mantry "dasz radę!". Mam ochotę zwymiotować.

polakita, no to zapoznaj.

Mój dzisiejszy dzień

przez M18 24 sie 2011, 18:17
Ale ze mnie debil :/
Już powoli wychodziłem na prostą, nie miałem już prawie uczucia lęku, derealka zniknęła, nadzieja powracała i ....
Wróciłem do palenia marihuany, paliłem przez 6 tygodni bo byłem w pracy w holandii i gdy wróciłem do polski teraz wróciły lęki i derealka :( :bezradny:
M18

Mój dzisiejszy dzień

przez tahela 24 sie 2011, 18:29
M18 napisał(a):Ale ze mnie debil :/
Już powoli wychodziłem na prostą, nie miałem już prawie uczucia lęku, derealka zniknęła, nadzieja powracała i ....
Wróciłem do palenia marihuany, paliłem przez 6 tygodni bo byłem w pracy w holandii i gdy wróciłem do polski teraz wróciły lęki i derealka :(

To po co paliłes, ja tez kiedys bylam w pracy w Holandii, dłuzej niz 6 tygodni i nie paliłam
Ostatnio edytowano 24 sie 2011, 18:33 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiono cytowanie ;)
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Mój dzisiejszy dzień

przez *Monika* 24 sie 2011, 18:30
M18, polecam post naszego forumowego experta ekspert abcZdrowie :szukam: post631265.html#p631265
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg