Mój dzisiejszy dzień

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez faiter 04 lip 2007, 19:18
Zorki napisał(a):I oczekujesz od innych, że Cię zaakceptują. I od tego uzależniasz swoje poczucie wartości. Sorry, facet, ale poczucia własnej wartości się nie wyżebrze u nikogo.
Do nas też masz takie podejście. Użalasz się nad sobą, bo my Cię będziemy głaskać i zapewniać, że tak naprawdę to fajny facet jesteś. A Ty dalej będziesz robił to samo. Halo! Tak sobie nic nie ułożysz. Ja już na przykład mam coraz bardziej dość Twoich zawsze takich samych postów. Co ja mam do napisania? Przecież niezależnie, czy Cię pocieszę, czy Ci dosram i tak będziesz się czuł źle. Ale ja Ci nie doram, bo obiecałem sobie nie robić tego na forum. Jestem teraz ostry, ale wierzę, że kiedyś mi podziękujesz.
Darek, koniec uzależniania się od tego, co myślą inni. Czy uważają Cię za idiotę, czy biednego człowieka nerwicę, którego trzeba utulić - nie ważne. Ważne jest wyobrażenie, które Ty kreujesz. Ty masz coś dla siebie robić. Siedzenie w domu z weekendowymi przerwami na studia nie wystarczy. Idź zapisz się na karate, ping-ponga, kółko fotograficzne, czy co tam chcesz. Ale zrób coś sam, z własnej decyzji, własnymi rękami, dla własnej satysfakcji. Zobacz, że potrafisz coś osiągnąć, a przy okazji wyjść do ludzi.
Będzie ciężko na początku? Pewnie, że tak! Wiesz, jak ja się stresowałem niedawno zaczynając pracę po 3 latach pieszczenia się z nerwicą? Ale udało mi się, bo to nie jest nic trudnego. Bo Ty, Darek, nie masz robić niczego niezwykłego, masz robić rzeczy, które robi każdy człowiek.
Powodzenia, jeśli spróbujesz. Jeśli nie spróbujesz, to więcej Ci nie odpisuję, bo kopać Cię nie chcę, ale uczestniczyć pielęgnowaniu Twojej bezradności nie chcę tym bardziej.

Kurcze, Zorki - ŚWIETNY POST!
Zgadzam się z Tobą w 200%!
Wiem, że równie dobrze ja mógłbym być adresatem tej wiadomości. Przez lata wyrobiłem sobie nawyk użalania się nad sobą (co często widać na forum ;)) - jaki jest tego cel? Skupienie uwagi na swojej osobie, no i oczywiście potwierdzenie, niepewnego poczucia własnej wartości (skoro ja mam niską samoocenę to może forumowicze mi ją podniosą? - jakie to miłe, jak dobrze się wtedy czuję...)
Myślę, że taki "kubełek" zimnej wody z Twojej strony wyjdzie tylko na dobre - pewnie nie zaszkodziłoby gdyby miał większą pojemność ;)
Uważam też, że najlepszym sposobem na wyjście z "transu" cierpiennika i ofiary jest właśnie jakiś delikatny "wstrząsik", który pozwoli wrócić delikwentowi (np. mnie) na ziemię...
DZIĘKI!

A poza tym - dziś po raz pierwszy zarejestrowałem się u psychiatry; mam dość tej wieloletniej, samotnej, nierównej walki...

przez IceMan 04 lip 2007, 19:35
Ha! Bo to niestety łatwo się pogrążyć w takim stanie. Ja też nie raz szukałem w oczach innych potwierdzenia że jest ok itp. ale raczej go nie znajdowałem - i dobrze - bo inaczej bym się pogrążył w błogiej ale jakże zdradzieckiej nieświadomości - zabójcza sprawa.
Przyjaciel forum

przez depresyjny86 04 lip 2007, 20:08
Kurcze macie racje....musze,chce zmienić moje życie!!!!
Będzie trudno ale ddam rade<trudno mi sie to pisze>
Jutro do psychologa ide....
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez IceMan 04 lip 2007, 20:25
Darek... apropo twojej rzekomej brzydoty - dam tutaj fragment swojej rozmowy ze znajomą - potraktuj jako anegdotkę i wyciągnij wnioski:
x 20:01:13
az takie miales problemy ze musiales do dermatologa?
Piotrek 20:01:18
nom
Piotrek 20:01:51
trądzik
x 20:02:05
na fotkach nie widac
x 20:02:18
a wyslij mi fotki jakies fajne
x 20:02:22
moze z rodzicami>?
Piotrek 20:02:24
dam Ci linka
Piotrek 20:03:15
http://picasaweb.google.pl/piotrekpmj/M ... 1MNlciI2Bk
Piotrek 20:03:34
a z rodzicami poszukam i na maila prześlę coś
Piotrek 20:03:44
bo tam gdzie linka dałem tylko sam jestem
x 20:06:49
fajne
x 20:06:57
gdzie ty masz tradziK?
x 20:07:09
obrobiles fotki picasa?
Piotrek 20:07:40
nie obrabiałem
Piotrek 20:07:50
tylko tą dowodową mam w fotograficznym obrobioną
Piotrek 20:07:57
no może jak zwykle przesadzam
x 20:08:03
hihi chyba
Piotrek 20:08:07
ale całkiem 'czystej' cery nie mam
x 20:08:28
a kto ma????????????????
x 20:08:38
chyba tylko doda jak nalozy kilo tynku
Przyjaciel forum

przez Mizer 04 lip 2007, 22:19
mmm..

Red Hot Chili Peppers

:D
ja pojechałam na koncert sie okazuje... że tyle ludzi. I że we wszystkich wiadomościach trąbią. Dopiero doszło do mnie, że ja na największy koncertw w Polsce pojechałam :P

Osobiście jestem wzruszona, jak w jakimś śnie, rewelacja, klimat, improwizacje.
Cudo.
Ciesz się każdym dniem bo nigdy nie wiadomo, kiedy na Twój dom może najechać ciężarówka z gnojem.

przez vampirek82 04 lip 2007, 22:38
Piotrek napisał(a):vampirek82 a może jednak dasz radę w tej robocie?

dalam rade, siedzialam do prawie 21, duzo pracy i jakos zapomnialam o dolegliwosciach :lol:
"Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać Kochać"
a gdyby tak zaczarować cały świat...

przez MaRiAnEk 04 lip 2007, 23:26
...
Ostatnio edytowano 20 sie 2007, 23:15 przez MaRiAnEk, łącznie edytowano 1 raz
konto zablokowane

przez gusia 04 lip 2007, 23:40
No to ja Wam coś powiem(nie śmiejcie się) :(
Byłam dzisiaj w ........kinie.Po 11 latach.
Dla mnie to naprawdę krok,wielki krok.
Łzy ,panika ,przed ,pojechalam z męzem ,kumplem i dzieciakami ,w zasadzie namówił mnie kumpel (chwała mu za to).
Jejku panika....ale uwierzcie ....dałam radę ,Boże ,nie wiem co napisać ,sorry......
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez IceMan 04 lip 2007, 23:48
dżejem napisał(a):Co prawda znów wstałam po 10ej

toż to wczesny poranek ... ja mam na 12 jutro jazdę i się zastanawiam czy budzika nie włączyć żeby nie zaspać :lol:
Mizer napisał(a):Red Hot Chili Peppers

oj cudo cudo - pewnie niesamowite wrażenia ;)
vampirek82 napisał(a):dalam rade, siedzialam do prawie 21, duzo pracy i jakos zapomnialam o dolegliwosciach

a nie mówiłem ? :mrgreen:

MaRiAnEk a ty bierzesz na siłowni cokolwiek (odżywki i inne pierdoły)? Bo z tego często się takie coś na plecach bierze.
gusia napisał(a):Boże ,nie wiem co napisać ,sorry......

Gusia po prostu świetnie że Ci się to udało - bo to faktycznie milowy krok ;) napisz to NnNn w jego temacie bo gość też ma przed sobą milowy krok :smile: dodasz mu otuchy
Przyjaciel forum

przez IceMan 04 lip 2007, 23:57
Dzięki ;)
Ja zawsze wszędzie jestem +/- 10 minut od czasu w którym mam być ale też przychodzę (przybiegam) w takim stanie jak Ty :lol:
Przyjaciel forum

przez MaRiAnEk 05 lip 2007, 00:04
...
Ostatnio edytowano 20 sie 2007, 23:16 przez MaRiAnEk, łącznie edytowano 1 raz
konto zablokowane

przez IceMan 05 lip 2007, 00:24
dżejem napisał(a):Ale to ma swoje dobre strony- mięśnie w nogach i stawy pracują. No SAMO ZDROWIE

Nie biegam rekreacyjnie - więc chociaż taki trening sobie przyrządzam od czasu do czasu ;)
MaRiAnEk napisał(a):nic nie biorę z obawy, że jakby to się zmieszało z tymi wszystkimi pastylkami, co je codziennie łykam, to już by było po mnie...

Na moje oko może być bez tych pastylek jak i z nimi ten sam skutek - więc bardzo dobrze że nic nie bierzesz. Coś mi się zdaje że to w takim razie nic poważnego - może i bezpośrednie następstwo treningu.
Przyjaciel forum

przez vampirek82 05 lip 2007, 09:47
nio i szef mnie nie pusicl, i nici z rozmowy w sprawie pracy :cry: zalamka :cry:
"Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać Kochać"
a gdyby tak zaczarować cały świat...

przez Zorki 05 lip 2007, 11:08
gusia napisał(a):No to ja Wam coś powiem(nie śmiejcie się)

Śmiejemy się do Ciebie, Gusiu. Zawsze.
Kolejne gratulacje :)

vampirek82 napisał(a):nio i szef mnie nie pusicl, i nici z rozmowy w sprawie pracy :cry: zalamka :cry:

Co się porobiło? I czemu siłą nie wyjdziesz?

Ludzie, ludzie. Obiecałem sobie wczoraj pospać do oporu, ale nie myślałem, że ten opór potrwa do 11-tej :] Gdzie moja kawa? Ja zaraz do pracy muszę :]
Jedyną rzeczą, jakiej powinniśmy się bać, jest sam strach. (Franklin Delano Roosevelt)
Zawsze jestem gotów się uczyć, chociaż nie zawsze chcę, by mnie uczono. (Winston Churchill)

Zmieniłem się. Wyzdrowiałem.

Sortuj wg