Mój dzisiejszy dzień

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Mój dzisiejszy dzień

przez -asia- 03 lis 2010, 11:58
Korba, Kasiu, pisalas, ze bola Cie stawy. Jak Twoje wyniki badan? Robilas sobie badania na przeciwciala w kierunku RZS?
-asia-

przez Wujek_Dobra_Rada 03 lis 2010, 11:59
Korba, To będzie droga cierniowa dobić się na NFZ. Ten bierze 50 zł i przyjmie mnie dzisiaj od ręki. Czy mogę dostać jakieś dłuższe zwolnienie? Nie chcę kombinować z lekarką rodzinną jakieś grypy, anginy itd... Jestem w takim stanie, że nie dam rady nic zrobić....
Czy psychiatra prywatnie może mi dziś to wypisać?
Wujek_Dobra_Rada

przez Korba 03 lis 2010, 12:07
-asia-, stawy mnie cholernie bolą już od kilku miesięcy. ciągle mnie kierują na jakieś nowe badania krwi, oprócz tego reumatolog mnie skierował na rentgen płuc, usg brzucha oraz skierował do stomatologa i gina. jak pozbieram wszystkie wyniki, to pójdę z tym wszystkim do reumatologa i rodzinnego i zobaczymy co dalej.

Wujek_Dobra_Rada, nie jestem pewna, ale chyba nie wszyscy prywatni wypisują zwolnienia.

Asiu na wynikach jest napisane "wyniki badań poza granicami normy" i są zakreślone na czerwono te poza granicami, ale ja nie wiem jak je zinterpretować.

[Dodane po edycji:]

Obecność przeciwciał przeciwjądrowych (ANA) jest typowa dla wielu chorób z grupy tzw. chorób autoimmunologicznych, czyli chorób cechujących się niekontrolowaną produkcją przeciwciał niszczących różne tkanki własnego organizmu. Do chorób z tej grupy należą: toczeń trzewny, reumatoidalne zapalenie stawów, skleroderma, zapalenie skórno-mięśniowe, wole Hashimoto, cukrzyca typu 1, bielactwo, choroba Addisona, autoimmunologiczne zapalenie wątroby, niektóre rodzaje anemii, niektóre rodzaje kłębuszkowych zapaleń nerek.

stwierdzono u mnie obecność tych przeciwciał.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez PhilosophyOfLife 03 lis 2010, 12:16
Korba, mi to juz brac sil na ta codziennosc,prace,az mi niedobrze :why:
Kupilam wczoraj sobie dry shampoo pierwszy raz,wiecie jakie to jest swietne?Nie trzeba wlosow myc :mrgreen: Do awaryjnych sytuacji nadaje sie znakomicie.Dzis sie na Twittera zarejestrowalam.Chce dorwac jedna ''gwiazdke'' :mrgreen:

W ogole mysle juz o wakacjach i chce jechac w Tatry:))
PhilosophyOfLife

przez Agnieszka_1988 03 lis 2010, 12:32
PhilosophyOfLife napisał(a):
W ogole mysle juz o wakacjach i chce jechac w Tatry:))

Hehe, nie za szybko? :>

Ja czuję się dziś beznadziejnie... Lęki jak lęki, normalka, ale dobija mnie, że od kiedy rzuciłam pracę, budzę się rano i mam takie przeszywające uczucie smutku i niezadowolenia, że tkwię w próżni i jest dupa blada generalnie. Prócz jakichś zakupów, czy spraw codziennych nic w życiu nie robię i nie mam powodu, żeby wyjść z domu, a im dłużej w nim siedzę, tym bardziej klepie mnie NL. Chyba muszę coś sobie zmyślać do zrobienia, żeby tutaj nie tkwić... Chciałabym znaleźć pracę w końcu...
Agnieszka_1988

przez Korba 03 lis 2010, 12:34
Poziom p/ciał IgG przeciwko wirusowi CMV mam podwyższony, co świadczy o tym, że mam lub miałam Cytomegalowirusa :shock:
Idę się zatrzelić.

Panna_Modliszka, jaki ta choroba ma przebieg u Ciebie?
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez -asia- 03 lis 2010, 12:46
Kasiu, nie chce Cie ani straszyc, ani dolowac, jednak prosze zrob to dla mnie - skoro bola Cie od dawna stawy a wykryto u Ciebie ANA to nie czekaj na reszte wynikow tylko smigaj jak najszybciej do reumatologa, bo to powazna sprawa!

[Dodane po edycji:]

A robilas przeciwciala anty-CCP? to juz specyficzne przeciwciala stricte w kierunku reumatoidalnego zapalenia stawow.
-asia-

przez Korba 03 lis 2010, 12:50
-asia-, tak przeciwciała anty-CCP mam w normie.

reumatologa mam umówionego na 10 listopada, dokładnie za tydzień.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez -asia- 03 lis 2010, 12:51
Kasu, to dobrze, ze juz niedlugo idziesz do reumatologa... ja mialam podejrzenie sklerodermy i tocznia, wiec tez mialam robione ANA, na szczescie badania ich w moim organizmie nie wykazaly. za to mam annty-CCP, lekko podwyzszone. :?

Panno_Modliszko, a jaki masz poziom hormonow tarczycy jesli moge zapytac? (tsh, ft3, ft4)
-asia-

przez -asia- 03 lis 2010, 12:58
Panna_Modliszka napisał(a):-asia-, TSH ciągle mam zbijane, teraz mam w granicach 1,4 jak badałam 2 miesiące temu ( a robię to co pół roku).
Jak tylko wyskakuje powyżej 2 to od razu mam zwiększaną dawkę Euthyroxu do 50mg, bo standardowo biorę 25mg codziennie.

rozumiem... dobrze, ze masz dobrane leki i ze sa skuteczne.
-asia-

przez Korba 03 lis 2010, 13:01
ja na szczęście tarczycowe badania mam w normie.
ale jakiś stan zapalny jest, bo CRP jest ciągle podwyższone.
dzisiaj umówiłam się jednak do gina. co ginekolog ma do reumatologa?
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez -asia- 03 lis 2010, 13:04
Korba napisał(a):ja na szczęście tarczycowe badania mam w normie.
ale jakiś stan zapalny jest, bo CRP jest ciągle podwyższone.
dzisiaj umówiłam się jednak do gina. co ginekolog ma do reumatologa?

no na pierwszy rzut oka niby nic, ale skoro masz w organizmie stany zapalne to moze w "tych" miejscach tez i trzeba to zbadac, no i zaczac leczyc, wziac sie za swoje zdrowie.
-asia-

przez PhilosophyOfLife 03 lis 2010, 13:07
Agnieszka_1988, ojj....nigdy nie za wczesnie na marzenia:)wtedy mam lepszy nastroj :mrgreen:
PhilosophyOfLife

przez Korba 03 lis 2010, 13:11
przeczytałam już o chorobach związanych z obecnością ANA i objawowo pasuje mi choroba Addisona.
no i się zdiagnozowałam i nakręciłam :?
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Sortuj wg