Mój dzisiejszy dzień

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Mój dzisiejszy dzień

przez Magdaa 17 cze 2010, 15:06
Asiu- dzięki za odpowiedz :smile: Niedawno badałam cholesterol- dobry w normie, zły podwyższony. Badanie ft3 i ft4 robią z krwi? A żelazo czy B12 to nie wyjdą na jonogramie? Jak nazywa się badanie na ferratynę?
Magdaa

przez Joaśka 17 cze 2010, 15:37
Madziu - badanie ft3 i ft4 - z krwi. Podobnie ferrytyna, a nazywa się to zwyczajnie - poziom ferrytyny. :D Z jonogramu chyba wychodzą jony potasu, sodu, magnezu, chlorków, wapnia. Co do witamin nie jestem przekonana. Ja robiłam oddzielnie wit. B12.
Polecam olej lniany - podwyższa poziom dobrego i obniża poziom złego cholesterolu.
Joaśka

przez Kate83 17 cze 2010, 17:13
Witajcie.
Magdaa, a robiłaś badanie serca, konkretnie chodzi mi o usg serca?? Ja miałam robione i wyszło mi,że mam " wiotkie płatki zastawki mitralnej". Lekarka wytłumaczyła mi o co chodzi, powiedziała,że takie osoby mają skłonności do omdleń i zasłabnięć. Może w tym kierunku spróbuj.

Jeśli chodzi o mój dzień... od rana nerwy bo czekała mnie wizyta u okulisty.Od jakiegoś czasu wyskakują mi przed oczami niebieskie malutkie "plameczki", oczywiście odrazu google i naczytałam się jak zwykle jakiś bzdur o odklejaniu sietkówki itp.Na szczęscie lakarka mnie uspokoiła i z moimi oczami jest ok.Mówiła ze to nic złego.
Poza tym głowa boli-uciska, jak dla mnie w dziwnym miejscu ( u góry głowy) i od razu dziwne myśli, nerwy wmawianie sobie Bóg wie czego....norma.
Pozdrawiam Kasia.
http://quillingkate.blogspot.com/ - mój blog Zapraszam!! :)))
Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba. Obrazek
— Algernon Charles Swinburne

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Joaśka 17 cze 2010, 17:32
Kate83 napisał(a):Witajcie.
Magdaa, a robiłaś badanie serca, konkretnie chodzi mi o usg serca?? Ja miałam robione i wyszło mi,że mam " wiotkie płatki zastawki mitralnej". Lekarka wytłumaczyła mi o co chodzi, powiedziała,że takie osoby mają skłonności do omdleń i zasłabnięć. Może w tym kierunku spróbuj.

Ja mam wypadanie płatka zastawki mitralnej, wyszło mi to dawno dawno temu w echo serca. :? Groźne to nie jest, ale czasem uciążliwe - kołatania serca, uczucie słabości, bardzo szybkie męczenie się, itd.
Joaśka

przez Magdaa 17 cze 2010, 17:36
Asiu- używam oleju lnianego, jest smaczny :P Poczekam na te wyniki a potem będę dalej szukać... Mam tylko nadzieję, że to nic poważnego :? Jednak wolę ciążę. Ba! Ucieszyłabym się :smile:

Kate- usg serca nie robiłam. Natomiast możliwym jest, że też mam problem z zastawką- 'wypada' ona mojej mamie, siostrze itd. Siostrze na szczęście się samo jakoś naprawiło w miarę, miała mieć operację. Co do mdlenia- ja zemdlałam pierwszy raz w życiu teraz, wcześniej tylko omdlałam mając 12 lat, potem 16 lat i teraz miesiąc temu dwa razy w ciągu tygodnia. Od miesiąca biorę SSRI. Co do Twoich niebieskich plam... a badałaś ciśnienie w gałce ocznej? A siatkówka tak szybko się nie odkleja- mojej przyjaciółce się odkleiła, dziś już prawie nic nie widzi na to oko, ale ten proces trwał 15 lat.
Magdaa

przez Kate83 17 cze 2010, 17:46
Magdaa, tak badałam ciśnienie w gałce, dno oka itp wszystko ok. Lekarka mówi że to rózne "paprochy" latające w ciele szklistym, ludzie różnie je widzą, niektórzy białe inni czarne, inni znów niebieskie.Mówi że ci bardziej wrażliwi ludzie dostrzegają wszystko. U mnie są to mini punkciki, które tylko mi "migną" przed oczami i zaraz znikają.

przez Magdaa 17 cze 2010, 17:48
A z tym się zgodzę, ja też je widzę :smile: Więc wszystko ok!
A ja mam jutro egzamin z niemca rano i potem pojadę odebrać wyniki i do mojej rodzinnej żeby je odczytała (trzymajcie kciuki aby były dobre). Popołudniu natomiast jadę po wpis i potem mam zaliczenie jeszcze do ok. 19.
Magdaa

przez Kate83 17 cze 2010, 17:51
Na pewno będzie wszystko OK.

przez Korba 17 cze 2010, 18:32
Pracowity dzień, zrobiłam 25-stronicową prezentację, jestem z siebie dumna, bo jest jednocześnie mądra, ale i dowcipna (wszyscy się brechtają w pracy z moich obrazków). Boli mnie tyłek od wczorajszego rowera, a poza tym mam mega siniola na wewnętrznej stronie uda, ogólnie 1/3 uda jest sina, bo się wywaliłam, a nawet mnie tak bardzo nie bolało, więc nie wiem skąd aż taka kolorystyka na mojej skórze :mrgreen:

Siedzę jeszcze w pracy, ogólnie jest dobrze, muszę powiedzieć, że mija właśnie drugi całkiem dobry dzień. Nie mogę nazwać tego dnia idealnym i zachwycającym, ale życie mnie już nauczyło, że nie należy zbyt wiele oczekiwać.....

Chciałabym jakoś miło spędzić z kimś dzień, weekend, ale problem nie w tym, że nie mam z kim, tylko że ja nikogo nie lubię...., a jak już lubię to jest to ktoś... żonaty albo nienormalny :mrgreen:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez wovacuum 17 cze 2010, 18:43
Moj dzien tez byl pracowity i ciezki, bo @ dokucza..Jest bardzo cieplo-wièc skuszè sie zimny browarek :mrgreen:
wovacuum

przez k_o82 17 cze 2010, 19:23
dziś bardzo źle w pracy... kilka osób, mocno mnie zaczyna denerwować i nie wiem ile wytrzymam w pracy
z tymi osobami na tym samym projekcie... jeden kolega nie był na tyle odważny żeby mi się pośmiać w twarz
po pracy tylko zaczął kolegom opowiadać o tym że chce z nim pogadać po pracy...
zastanawiam się czy mam jakąkolwiek szanse na to żeby chociaż jeden dzień się nie denerwować... w pracy...
wydaje mi się że w tych miejscach do których zaglądam i jestem nie ma takiej możliwości...
k_o82

przez Krzysiek1234 17 cze 2010, 20:20
Witajcie ludziska ponownie! Chyba z powrotem tutaj pogoszczę, być może tym razem uda mi się częściej merytorycznie pisać :P

przez ALEKS*OLO 17 cze 2010, 22:27
Ból brzucha!, żołądka!, mdłości !.... nie, nie od nerwicy, zachciało mi sie w sklepie takiej kolorowej oranżady, różowej, gazowanej, w składnikach tablica Mendelejewa... taki smak dzieciństwa za 0,89 zł :roll:
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez depresyjny86 17 cze 2010, 22:30
Ból brzucha od kilku dni,wrażenie,że zaraz się ........no że pojdę do kibla :P .W dodatku kręgosłup mnie boli mocno już od jakiegoś dłuższego czasu...
:)

Sortuj wg