Mój dzisiejszy dzień

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Mój dzisiejszy dzień

przez magdalenabmw 18 mar 2010, 18:22
agaska napisał(a):magdalenabmw, od ropy? Nie, ale od antybiotyku moze. I od zeba. Moze Cie boli zab, a promieniem idzie na glowe i stad "migrena".
Btw, powinnas isc do dentysty i sprawdzic te rope. Nie powinna sie tak dlugo trzymac na lekach.

Ząb mnie nie boli. A raczej korzeń sam bo to przy korzeniu mi się ropa zebrała (no chyba ropa, miałam taką gulę - ona mi zeszła ale dziąsło dalej odstaje inaczej niż z drugiej strony). Też myślę właśnie nad tym dentystą. Bo antybiotyk już kilka dni biorę a dentysta mi nie obejrzał zębów tylko dał receptę.

Już zaczynam się schizować że mi ropa z bakteriami z dziąsła do mózgu poszła i mnie dlatego boli i ćmi głowa i mnie mdli. :cry: Boże, ja to się mam !
magdalenabmw

przez Joaśka 18 mar 2010, 19:18
Magda, koniecznie jak najszybciej do dentysty. Im szybciej pójdziesz tym szybciej się dowiesz, że nic takiego złego się nie dzieje i będziesz spokojniejsza. Może antybiotyk źle dobrany? Moim zdaniem to bez sensu brać dalej antybiotyk bez pokazania zębów dentyście... Idź jutro.
Joaśka

przez magdalenabmw 18 mar 2010, 19:24
Joaśka napisał(a):Magda, koniecznie jak najszybciej do dentysty. Im szybciej pójdziesz tym szybciej się dowiesz, że nic takiego złego się nie dzieje i będziesz spokojniejsza. Może antybiotyk źle dobrany? Moim zdaniem to bez sensu brać dalej antybiotyk bez pokazania zębów dentyście... Idź jutro.

Nie wiem czy to antybiotyk bo już kiedyś go jadłam i było okej. Gula się zmniejszyła ale dziąsło nadal odstaje inaczej niż powinno i chyba ma inny kolor, ciemniejszy- i jest twarde a nie miękkie. Przed chwilą szukałam jakichś informacji i natknęłam się na info że jakaś babka miała ropę w dziąśle i na cały organizm jej się rozeszło ...i umarła :shock: . Ogólnie już po ścianach chodzę ze strachu. Do dentysty jadę jeszcze dziś, mam pogotowie dentystyczne 24h, tylko czekam aż X wróci z pracy. Od razu ich zapytam czy to od tej ropy/antybiotyku boli mnie głowa i jest mi nie dobrze... (?) Boję się :-|

:cry: :cry: :cry: A Wy macie tylko nerwicę, jak ja Wam zazdroszczę :cry:
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agaska 18 mar 2010, 19:37
magdalenabmw, no nie tylko nerwice, bo tez mam zeby do leczenia. Choc odpukac, nie mam zadnej ropy... Ale i tak pietram przed sepsa :-| Mialam latem faze, ze co sie czyms przycielam czy skaleczylam to co chwile sprawdzalam czy mi zakazenie nie idzie (wiecie, ta czarna kreska). Nie da sie wiec powiedziec, ze ktos ma tylko nerwice, bo ta tylko nerwica to rowniez szereg dodatkowych "zboczen". Glownie dotyka nas niestety hipochondria.
A i jeszcze mi paznokiec u duzego palca u nogi rosl nie tak jak trzeba - zle go scielam - i mi sie ropa zbierala, musialam ja ciagle wyciskac i przelewac spora iloscia spirytusu dobre 2 miesiace.
Be the change you want to see in the world

przez magdalenabmw 18 mar 2010, 19:41
Agaska- ja już wolę tą hipochondrię bo ona mi krzywdy realnej nie zrobi niż te prawdziwe zagrożenia, jak np teraz :-| Boże, kiedy on wróci z tej pracy...
magdalenabmw

przez agaska 18 mar 2010, 19:51
magdalenabmw, no ale wiesz, hipochondria daje oznaki realnych chorob i zagrozen... Wiec jak ktos sobie wkreci guza mozgu, to bedzie miec jego objawy.
Ale jedz, niech sprawdzi Ci zeba. Dziaslo Ci sie troche rozciagnelo od ropy, stad sterczenie i nieco inny kolor. Ale skoro ropa zlazla, to jest ok.

przez Joaśka 18 mar 2010, 19:53
Madziu, nie tylko nerwicę, mi na pewno nie masz czego zazdrościć... Na pewno nie chciałabyś sobie musieć mielić jedzenia (a ja często muszę, bo mam problemy ze stawami skroniowo-żuchwowymi, tak jak i z innymi zresztą). Nie chciałabyś mieć różnych moich kłopotów ze zdrowiem, o których już nie będę pisać, żeby się nie dobijać. :roll:

A mnie dentysta też czeka, tyle, że:
1. boję się bardzo
2. (ważniejsze) - muszę czekać na odpowiednie momenty, kiedy moje stawy pozwolą mi na borowanie, bo nie mogę nawet dobrze szeroko buzi otworzyć. A takie momenty zdarzają się rzadko :cry:

Pojedź dziś do dentysty i będzie dobrze, zobaczysz!
Joaśka

przez magdalenabmw 18 mar 2010, 19:59
Oj Joasiu faktycznie Ty to masz gorzej ode mnie :( Pamiętam ten Twój temat stary gdzie pisałaś o tym wszystkim... Bardzo Ci współczuję i mam tylko nadzieję że szybko dojdziesz do pełnego zdrowia, albo do samej nerwicy bez tej całej reszty... :( A to że boisz się iść do dentysty/chirurga- ja też się boję. Ale co zrobić... I nie dość że się boję to odczuwam wstyd że muszę komuś pokazać te połamane korzenie... I te dziąsło.. Okropnie to wygląda, mam nadzieję że dla dentystki z ostrego dyżuru to normalny widok.

Agaska- ja z hipochondrią nauczyłam się walczyć i w zasadzie już mi się baaardzo rzadko zdarza coś sobie wkręcać, wolę po prostu iść do lekarza jeśli faktycznie coś długo mnie boli itd
magdalenabmw

przez takajakaś18 18 mar 2010, 20:00
ehh ciezko,znów odczuwalam paraliz w dodatku ..przykrosc mi sprawila pewna osoba,wkurzyla mnie...:(( ciezko mi;(
takajakaś18

przez wovacuum 18 mar 2010, 20:22
Bylam w szpitalu u doktorka od babskich spraw:pogrzebal,pomacal..i cos tam znalazl w lewej piersi na usg.Niby to tylko cysta,ale za tydzien mam biopsjè :evil: bojè siè bardzo..
W pracy cièzko bardzo:ludzie wymyslajà :roll: w domu màz jèczy,ze go wszystko boli.no ale jak ma nie bolec po takim wypadku????co za dzien.aaaaaaaaaa u nas juz wiosna :D dzisiaj bylo +19° i duzo slonca. magdalenabmw, bylas juz u dentysty,czy zwlekasz???
wovacuum

przez agaska 18 mar 2010, 20:38
wovacuum, moja mama ma tluszczaka...
U mnie bylo +12 ale silny wiatr, wiec raczej sie tego nie czulo.

magdalenabmw, ja teraz mam tak samo, ale w zeszlym roku to pytalam o wszystko co mnie strachalo ;)

Rooibos + czekolada z nadzieniem malinkowym...

przez Joaśka 18 mar 2010, 20:39
magdalenabmw napisał(a):Oj Joasiu faktycznie Ty to masz gorzej ode mnie :( Pamiętam ten Twój temat stary gdzie pisałaś o tym wszystkim... Bardzo Ci współczuję i mam tylko nadzieję że szybko dojdziesz do pełnego zdrowia, albo do samej nerwicy bez tej całej reszty... :(

Dzięki Madziu za ciepłe słowa, mam nadzieję, że powoli się jakoś z tego wszystkiego wygrzebię...
Trzymam kciuki za wizytę u dentysty, będzie ok! :smile:
Joaśka

przez wovacuum 18 mar 2010, 20:45
agaska, no i co z tym tluszczakiem?wycinajà,ucinajà,czy co??
wovacuum

przez magdalenabmw 18 mar 2010, 20:52
Joasia- będzie, będzie.. Tylko walcz, i się nie poddawaj :smile: Chociaż wiem że masz już dość często, bo ile można...

Wovka- a co lekarz konkretnie Ci powiedział? Boli Cię teraz ta pierś? Czujesz coś pod ręką jak ją macasz? To pewnie cysta ale przecież muszą biopsję zrobić żeby mieć pewność. A w razie czegoś gorszego (tfu tfu) to wczesna biopsja równa się wczesne leczenie a wczesne leczenie jak wszyscy wiemy to ogromne szanse na wyleczenie. Nie mniej nie myśl o najgorszym! A może da radę tą biopsję wcześniej zrobić, np prywatnie? To pewnie cysta więc nie ma co się bać, wiele kobiet to ma!
'' * Torbiele

Nazywane są też cystami, najczęściej niepokoją kobiety między 30. a 50. rokiem życia. Rzadziej pojawiają się u młodych kobiet lub tych, u których ustały czynności hormonalne jajników. Cysta zawsze jest wyczuwana jako twardy guzek. Torbiele są podobne do pęcherzyków wypełnionych płynem. Jeżeli guzek w piersi pojawia się nagle, w ciągu kilku dni lub szybko się powiększa, nie należy wpadać w panikę, bo zwykle nie jest nowotworem.
Aby rozpoznać torbiel, lekarz bada pierś palcami, a następnie zleca USG lub mammografię. Kolejnym etapem diagnozowania może być biopsja cienkoigłowa. W większości przypadków biopsja ma znaczenie nie tylko diagnostyczne, ale też lecznicze. Duża torbiel bywa przyczyną bólu, który promieniuje aż do pachy Nakłucie jej i ściągnięcie strzykawką płynu przynosi natychmiastową ulgę. Guzek się zmniejsza, a z czasem zanika.''

Trzymam kciuki za Ciebie i zobacz czy można tą biopsję szybciej zrobić.

Co do mojego dentysty- jak tylko ropa mi się pojawiła od razu pojechałam do dentysty (kilka dni temu), dostałam antybiotyk i powiedzieli że jak ropa zejdzie to mam jechać na prześwietlenie szczęki i na wyrwanie tych korzeni. Ale ropa tak nie bardzo schodzi, do tego bardzo boli mnie głowa (wczoraj było tragicznie, aż ataku nerwicy dostałam) i mam mdłości, mdli mnie. Dlatego jadę dziś znowu do dentysty, niech mnie obejrzą i powiedzą czy mogę tak się czuć od antybiotyku lub ropy, a też sobie wkręcam różne rzeczy już... Też się boję.

Co za dzień.
magdalenabmw

Sortuj wg