Mój dzisiejszy dzień

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Mój dzisiejszy dzień

przez Joaśka 17 mar 2010, 21:10
Madzia - Co do głowy... Ja już czekam kiedy w końcu pójdę do tego neurologa, do 30tego jeszcze trochę czasu... Może on coś zaradzi, u mnie to jest klasyczna migrena z różnymi atrakcjami... :roll: A Ty masz "tylko" ból czy coś jeszcze do tego (nudności, drętwienia, nadwrażliwość na zapachy, światło, dźwięki itp.)?
Ja się staram mimo wszystko nie brać leków przeciwbólowych chociaż czasem nie da rady, zwłaszcza gdy muszę być cały dzień poza domem... Ale bardziej od tabletek pomaga mi świeże powietrze :shock: . I położenie się w zaciemnionym dobrze wywietrzonym pokoju w absolutnej ciszy...
Zrobię sobie też EEG, bo mi psychoterapeutka już dawno to radziła, a ja jakoś to odkładam i odkładam...

A wiesz, że właśnie przy bólach głowy migrenowych (m. in. w związku ze zmianami pogody - tak w ogóle to ja we wrześniu też tak miałam jak Ty!) bardzo ważne są częste posiłki? Wtedy bóle są łągodniejsze, nie wolno dopuszczać do długich przerw pomiędzy posiłkami. Musisz jeść!!!

Wovacuum, skup się na filmie i nie wyszukuj chorób, bo się w ten sposób wkręcasz!!! Skoro nie ma żadnych zmian to na pewno nerwoból, a jutro lekarz powie Ci dokładnie o co chodzi - że wszystko jest w porządku. :smile:
Joaśka

przez magdalenabmw 17 mar 2010, 21:31
Wovka, Joasia- tylko głowa mnie boli, nie mam mdłości (kiedyś miałam poranne, ale już mi to przeszło) i nic mi nie drętwieje. Nie mam też omamów wzrokowych ani słuchowych i w sumie na światło czy dzwięk jestem chyba tak samo wrażliwa jak inni ludzie, tzn chyba tak samo jak kiedyś. Głowa nie boli mnie ciągle i nie codziennie. Bolała mnie cały wrzesień i teraz cały marzec (z przerwami różnymi). Najbardziej chyba rano boli, ale ciężko powiedzieć. I najczęściej na skroniach, czasem w tyle głowy. Najlepiej mi pomaga świeże powietrze- jak jestem na dworze to najczęściej wcale mnie nie boli nawet jeśli w domu bolała. Tabletki bardzo rzadko jem, najlepiej działa Etopiryna, inne wcale prawie albo rzadko! Joasiu, czy Ty masz tak samo czy coś inaczej z tą głową? A nie wiem dokładnie czym się objawia migrena. Mnie po prostu boli głowa i już. Może jednak przejdę się do tego neurologa, ale pewnie umrę ze strachu czy nic mi nie jest...
magdalenabmw

przez VasqueS 17 mar 2010, 21:36
Mój dzień oprócz standardowego braku ochoty na naukę i konstruktywne myślenie, jest całkiem znośnie byłem na terapii pogadałem z panią, dałem swoje zdjęcie do działu osoby z foum. :)
Możecie Mnie zobaczyć.!
VasqueS

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agaska 17 mar 2010, 21:39
magdalenabmw, migrenowy bol glowy jest okropnie uporczywy. Mnie zazwyczaj boli wtedy 1 polkula wraz z okiem. Jakby mi je ktos wciskal do srodka i jakby to czula az w kosci policzkowej. Sa przy tym nudnosci, a jakze, nie moze byc inaczej jak boli i boli i boli... Najmocniej chyba na wieczor. Na migrene nic nie dziala lepiej jak Tianshi 8) Przeszlam roczna kuracje i jak reka odjal, sporadycznie sie trafi jednodniowa. Poczytaj troche o migrenach, jak Cie tak lapie to sie poloz z zimnym okladem na czolo, powinno pomoc. A od neurologa uslyszysz tylko jedno - jak zajdziesz w ciaze to Ci przejdzie :? Ja mialam badania wszelkiego rodzaju jako dziecko na glowe, bo mialam takie migreny, ze cala noc z klozetem w objeciach spedzalam. I teraz wyobrazcie sobie, ze 12-latka slyszy tekst, ze jak zajdzie w ciaze, to minie...
Be the change you want to see in the world

przez Joaśka 17 mar 2010, 21:41
Magda - jeśli chodzi o ból to jest on najsilniejszy właśnie na skroniach, taki jakby ucisk, jednostronny wraz z okiem, oczodołem, oraz czasem w tyle głowy, aż do karku. Ja oprócz bólu mam inne rewelacje, ale objawy migreny są różne, czasem jest to tylko ból. Przy migrenowych bólach głowy własnie bardzo pomocne jest świeże powietrze. Mnie też najbardziej rano boli najczęściej, oraz wieczorem. :evil: Ból nasila mi się przy przebywaniu w dusznych, nie wietrzonych pomieszczeniach.
Najlepiej zdiagnozuje to neurolog...
Ostatnio edytowano 17 mar 2010, 21:42 przez Joaśka, łącznie edytowano 1 raz
Joaśka

przez wovacuum 17 mar 2010, 21:42
VasqueS, juz widzialam :smile: fajny chlopczyk z Ciebie ;)

[Dodane po edycji:]

agaska, dokladnie to samo moja corka uslyszala od lekarza :roll: cierpi na bole migrenowe,a lekarz stwierdzil,ze ciàza jà uleczy.Jakis konowal pier*****jak wièkszosc w Polsce;Ach...szkoda slow.
wovacuum

przez Paranoja 17 mar 2010, 21:46
zwariowany, ledwo wydoliłam, właśnie wrócilam z niemieckiego i w połowie zajęć miałam ochotę się rozbeczeć i wyjść, że nie dam rady, że za trudno.

Dopadły mnie babskie doleglowości
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez magdalenabmw 17 mar 2010, 21:50
Ciąąąża? :o :D Wreszcie będę miała jakiś konkretny argument dla mojego X ! :mrgreen: Bo ja bardzo chętnie :P :smile:

Mnie nie boli jedna strona głowy tylko dwie. Najczęściej na skroniach, ale czasem tył. Dzisiaj na skroniach, ucisk taki nieprzyjemny i natarczywy. Chyba mieszkanie wywietrzę...

Czy te bóle mogą być spowodowane tym że ciągle w domu siedzę? Bo na powietrzu mi przechodzi najczęściej :?
magdalenabmw

przez wovacuum 17 mar 2010, 21:51
Paranoja, to wspolczujè..mi natomiast opoznia siè juz tak drugi tydzien,ale myslè,ze jest to spowodowane stresem zwiàzanym z wypadkiem miska.

[Dodane po edycji:]

magdalenabmw, oczywiscie ,ze tak!!!!!!!!codziennie wychodz z domu.wietrz mieszkanie,spij przy otwartym oknie!!to podstawa :D
wovacuum

przez Joaśka 17 mar 2010, 21:53
wovacuum napisał(a):agaska, dokladnie to samo moja corka uslyszala od lekarza :roll: cierpi na bole migrenowe,a lekarz stwierdzil,ze ciàza jà uleczy.Jakis konowal pier*****jak wièkszosc w Polsce;Ach...szkoda slow.

To mnie pocieszyłyście. :( Już mi się odechciało do neurologa iść. :? Mam nadzieję, że mi coś innego poradzi jednak niż ciążę. :? :shock:
Ja dostaję migreny nie tylko w związku z cyklem miesiączkowym i na zmiany pogody, ale też od wszelkich zapachów chemii, kosmetyków, perfum, przy przebywaniu w autobusach, nie przewietrzonych dobrze pomieszczeniach, od klimy, to mi naprawdę strasznie utrudnia życie, nie mogę ciągle siedzieć przy otwartym oknie! :cry:

Magda, tak, to mogą być objawy niedotlenienia, zbyt długiego siedzenia w domu.
Joaśka

przez Paranoja 17 mar 2010, 21:53
wovacuum, apogeum będzie jutro ;p
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez Joaśka 17 mar 2010, 21:55
Agaska, a co to takiego to Tianshi???
Joaśka

przez magdalenabmw 17 mar 2010, 21:57
Oj dziewczyny, a ja mam PMS i mój kot razem z moim facetem schodzą mi z drogi bo oczyma gromy rzucam :evil:

Od jutra rower. Codziennie. Jak Boga kocham. Albo chociaż spacer! I wietrzenie mieszkania (mam tu chyba z 25 stopni a wychodzę tylko do sklepu pod domem, czasem do auta (na zakupy) i do szkoły- na dworze jestem tyle co dojechać do szkoły (a raczej wtedy w aucie siedzę).
Mam nadzieję że to jest powód. Bo tak siedzę już od listopada chyba.

Ale we wrześniu mieszkałam nad morzem i całe dnie spędzałam na dworze a jednak głowa bolała :(
magdalenabmw

przez agaska 17 mar 2010, 22:03
Joaśka, owszem, prochy przeciwbolowe :?
Tianshi to naturalna, chinska/tybetanska medycyna - ziololecznictwo. Oczywiscie taka "herbatka" to tania nie jest i warto byloby sie udac do lekarza medycyny naturalnej, bo to u niego sie chyba kupuje tak w ogole... Ale polecam. Do mnie do miasta przyjezdzala jedna babeczka i to u niej sie zaopatrywalam w te specyfiki. W aptece medycyny naturalnej brak. Troche kasy na to poszlo, ale migreny nie mecza mnie juz 3 miesiace w ciagu roku tylko pojawi sie raz czy dwa na dzien i nie jest juz taka przesadnie silna. A w ogole to ponoc leki uspokajajace tez dobrze robia na migrene. Melisa, nervimix... Na pewno pomaga Validol, bo sama sprawdzilam na sobie.

wovacuum, no niby konowaly, ale... patrzac na to realistycznie to mowia jednak prawde. Nic nie pomoga, bo co moga zrobic? Tego sie nie wyleczy, tu mozna tylko usmiezac bol za pomoca lekow - czesto bardzo silnych lekow... :-|
Be the change you want to see in the world

Sortuj wg