Mój dzisiejszy dzień

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Mój dzisiejszy dzień

przez magdalenabmw 25 lut 2010, 15:20
Ja chyba nie mam odwagi aby wracać do tamtych wydarzeń i nie mam na pewno odwagi aby tym sie dzielić. W zasadzie początki mojej NL wyparłam z pamięci, i lepiej niech tak zostanie. Ale fajnie że Ty masz siłę o tym pisać :smile:
magdalenabmw

przez polakita 25 lut 2010, 15:30
magdalenabmw napisał(a):Ale fajnie że Ty masz siłę o tym pisać :smile:

Wiesz, ja piszę jak na razie o objawach somatycznych, a o moich osobistych, wewnętrznych przeżyciach mało... myślę że też niechętnie bym je dawała do czytania innym, chyba że w bardzo skróconej wersji ;)

Nerwica moja (czyli lęk napadowy) ma to do siebie że dopada człowieka znienacka pod postacią somatyczną, a przecież gdzieś wcześniej jest za tym wielki stres, jakieś problemy emocjonalne itd... i wiem że przede mną jeszcze konfrontacja z tym jest.
polakita

przez zdesperowany1 25 lut 2010, 15:32
oj dziwny dziwny ten caly dzien...grupe tak rozmieszylem na zajeciach ze juz do konca nie mogli sie powstrzymywac ze smiechu:D.Kuurde no depresjii nie mam ,lękow w sumie tez nie ale taki roztrzesiony dzisiaj bylem ...wszystkie miesnie mi sie kurcza..:O masakra
zdesperowany1

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez angela_be 25 lut 2010, 16:55
bylam na fakultetach, wrocilam do domu ze strasznym wku****, wszystko mnie denerwuje nawet to, że obiad jest za gorący wrr..
Wieczność to tunel kończący się dupą..

przez VasqueS 25 lut 2010, 17:13
Ja Miałem dziś Geografię fajnie się pracowało dostałem 4
A później Chemia i Biologia razem pani trochę chyba wymagająca a ja Chemie nie specjalnie lubie a Biologi nie lubie zakuwać no ale cóż trzeba będzie to zrobić choc nie jest to trudne :)
Dziś o 17:30 terapia porozmawiam z panią o tym wszystkim.
VasqueS

przez magdalenabmw 25 lut 2010, 17:32
Oglądacie Rozmowy w Toku ? 'Nasi' występują :mrgreen: Opowiadają o fobii społecznej i o atakach paniki. A widownia ma takie miny - :shock:
magdalenabmw

przez BladeM 25 lut 2010, 17:41
Polakita przeczytalam i prowadz dalej, super. A co do terapie sa to cwiczenia uwierz mi prowadzone w kazdym kraju....znam to z moich grup ....chodzi o tak zwane lustro...przebywajac w grupe "grajac w te gry towarzyskie" poznajesz jak reaguja na ciebie ludzie i ty na nich...twoj przyklad z 10 pytaniam, na ktore sama tak wlasciwie nie znalas odpowiedzi. Nie bedac na grupie i nie robiac tego cwiczenia z pewnoscia bys o wiele puzniej albo wcale nie zadala sobie tego pytania.

Nerwica wplywa i jest zwiazana z emocjami i relacjami miedzyludzkimi...to co odbywa sie na tej twojej terapie jest bardzo pomocne...aby lepiej poznac swoje slabosci i walory...aby modz sie czasami zobaczyc oczyma innych.

tyle tylko ze na terapie grupowej nikt ci tego nie bedzie tlumaczyl o co w danym cwiczeni dokladnie chodzi bo wtedy nie bylo by to twoje zachowanie do konca prawdziwe, bo jesli np na takiej terapi prowadzacy psycholog powie na samym poczatku.."dzis robimy cwiczenie aby kazdy mogl ujrzec swoje slabosci" to tak jak jest natura czlowieka bedzie kazdy z uczestnikow robic wszystko aby jak najlepiej wypasc. A prowadzac taka zabawe nie wiedzac jaki cel tego jest...jestesmy autentyczni.

Pozdrawiam
Za bledy przepraszam z gory, bo pisze po polsku po bardzo dlugiej przerwie. Po 22 latach. Staram sie robic jak najmniej bledow, ale jesli jednak jakies sie pojawia, z gory przepraszam.

przez monika03 25 lut 2010, 17:58
oglądałam" Rozmowy w toku " jakbym momentami to ja tam była:))
monika03

przez miki74 25 lut 2010, 18:10
magdalenabmw napisał(a): 'Nasi' występują :mrgreen:
:mrgreen:
miki74

przez paradoksy 25 lut 2010, 18:12
magdalenabmw napisał(a):Oglądacie Rozmowy w Toku ? 'Nasi' występują :mrgreen: Opowiadają o fobii społecznej i o atakach paniki. A widownia ma takie miny - :shock:

hmm jak dla mnie- osoby z fobią społeczną w tv? przed obcymi ludźmi w studio, przed obcymi ludźmi przed tv? nie mam chyba fobii społecznej, ale bym nie potrafiła pójść do tv.
paradoksy

przez linka 25 lut 2010, 18:20
Powiedziałabym, że te osoby musiał być już fest wyleczone :smile: bo niby po nas nie widać choroby..... No ale ukryć fobię społeczną jest ciężko .......w studiu, przed masą obcych ludzi hmmmm........poza tym niech się admin wypowie on już gościł w rozmowach w toku to wie czym to się je :twisted:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez magdalenabmw 25 lut 2010, 18:26
Nasz admin był w Rozmowach w Toku? :o :shock: A jest na YouTube? Macie linka? :D
Mi też oni nie wyglądali na 'naszych' ale my przecież też na 'swoich' nie wyglądamy.... ;)

Ja mam jakieś objawy fobii społecznej i na bank wiem że nikt by mnie siłą przed kamery nie zaciągnął ale tylko z racji tego że studio jest w Krakowie a ja boję się podróży :mrgreen: Gdyby było na mojej ulicy... to kto wie.. Na pewno bym sie bała, ale chyba bym to przemyślała.
Bądz co bądz ich historie były mi bardzo bliskie- i ta o strachu przed pójściem do szkoły, i ta o strachu przed atakiem i ta o strachu przed pająkami.
magdalenabmw

przez paradoksy 25 lut 2010, 18:28
odnośnie pająków - w nocy tak mocno zagryzam szczękę, że mimo kilku aparatów i docelowo prostych zębów w końcu.. znowu mam krzywe. a kolejne aparaty są bez sensu - musiałabym nosić całe życie.

ale przynajmniej mam pewność, że żadnego pająka nie zjadłam xD

kurcze, nudzę się.
paradoksy

przez zdesperowany1 25 lut 2010, 18:51
ahah no to tak jak ja;) z tym ze ja to nawet wykruszylem sobie zęba;P
zdesperowany1

Sortuj wg