Mój dzisiejszy dzień

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Mój dzisiejszy dzień

przez magdalenabmw 14 wrz 2009, 19:11
Korba- ja też mam ataki po sytuacji emocjonującej, np gdy płaczę, pokłócę sie z kimś itp to potem mam atak, emocje wychodzą...
Ridllic trzymaj sie jakoś :cry: Napisz potem jak sie czujesz.

Ja dzis objechalam rowerem chyba pol wybrzeza :lol: :roll: Milo bylo, plaża, morze, drzewa, cisza, wiatr.. Aj jak ja to kocham, a za dwa tyg do domu... :cry: Na pocieszenie kupilam sobie nową kanapę do domu :D Nowoczesna, ecru, mniami. Teraz siedzę i robię kolczyki -polecam kazdemu i kazdej kto lubi zajęcia manualne ktore zajmują mysli!!!! Np tu są jedne moje:

http://allegro.pl/item740771536_slodkie ... bione.html

buzka wszystkim :)
magdalenabmw

przez eliczek 14 wrz 2009, 19:20
uszy zawsze mam w górze:) w przeciwieństwie do nastroju:(
"po mej twarzy, wolno tak toczy się kolejna łza..."

przez Ridllic 14 wrz 2009, 20:57
Dzięki Madziku :* dokucza mi ale co poradzić nie mam wpływu na to dziś a i ratować sie nie mam czym też <brak uspokajaczy>
Ridllic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 14 wrz 2009, 22:02
Rid, a nie masz jakiejs apteki 24h pod nosem? Kurcze :cry: Ja zawsze nervomix lykam w 'trudne dni lęku', ew cos o podobnym skladzie. Jesli nie masz to sprawdzona metoda- melisa z 2 saszetek, wygodne łóżko, i ciekawa gra, ja lubie byc detektywem, albo tworzyc swoje przedsiębiorstwa, ew. the sims 3 z braku laku, ale to troszke nudzi jak sie dlugo gra. A jak nie, to wlacz jakas swietną komedię :D Nie jestes sam, przytulasy :*
magdalenabmw

przez eliczek 14 wrz 2009, 22:13
cóż to jest ten nerwomix? i czy wolno to brać razem z innymi lekami?

[Dodane po edycji:]

cóż to jest ten nerwomix? i czy wolno to brać razem z innymi lekami?

przez magdalenabmw 15 wrz 2009, 00:18
Eliczek- Nervomix to lek dostępny bez recepty w każdej aptece, kosztuje ok 9zl za 20 kapsulek, 20zl za 60 kapsulek. Ma w swoim skladzie ziolka uspokajajace, wiec mozna go brac z innymi lekami o ile nie mają interakcji z ktoryms ze skladnikow nervomixu. A jakie bierzesz leki? Ja jz chyba kazdy lek uspokajajacy bez recepty sprawdzilam i nervomix dziala najlepiej na mnie, nawet małe lęki zwalcza (to chyba placebo ;) ) buzka
magdalenabmw

przez namiestnik 15 wrz 2009, 00:41
eliczek a co bierzesz? Bo np. jak ma dziurawiec to nie powinno się go brać wraz z SSRI (tak przynajmniej twierdzą ludzie z farmaceutyki;)

przez magdalenabmw 15 wrz 2009, 01:11
Namiestniku dokładnie, tez tak slyszalam. Tak samo jesli cos ma dziurawiec to nie mozna brac tego z antykoncepcyjnymi tabletkami.

Nervomix

Skład: 1 kaps. zawiera sproszkowane zioła: 210 mg korzenia kozłka lekarskiego, 52,5 mg szyszek chmielu, 52,5 mg liści melisy, 35 mg ziela dziurawca.

Działanie: Preparat ziołowy o działaniu uspokajającym, ułatwiającym zasypianie i rozkurczającym. Związki czynne korzenia kozłka, szyszek chmielu i ziela dziurawca łagodzą stany napięć emocjonalnych, niepokoju, ułatwiają zasypianie. Liść melisy ponadto działa rozkurczająco, zmniejszając czynnościowe dolegliwości żołądkowo-jelitowe.

Wskazania: Stany nadpobudliwości nerwowej, zaburzenia zasypiania, stany niepokoju, zaburzenia nerwicowe w okresie menstruacji i klimakterium.

Przeciwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Działania niepożądane: W zalecanych dawkach nie są znane. Przy dłuższym stosowaniu możliwe uczulenie na światło u osób o jasnej karnacji.

Interakcje: Regularne stosowanie preparatu może spowodować indukcję enzymów mikrosomalnych wątroby, co może prowadzić do osłabienia działania innych równocześnie stosowanych leków (w tym przeciwwirusowych, cyklosporyn).

Uwaga: Preparat może upośledzać sprawność kierowców i osób obsługujących złożone maszyny.

Środki ostrożności: Ze względu na zawartość dziurawca, osoby nadwrażliwe na promieniowanie słoneczne lub UV powinny unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce w czasie przyjmowania preparatu.

Sposób użycia: Dorośli i młodzież, zależnie od nasilenia objawów i wieku: 1-3 kaps. 3 razy dziennie. Dzieci 3-7 r.ż.: 1 kaps. 2 razy dziennie.

Opakowanie: 60 kapsułek lub 20.

Niby nie ma nic o psychotropach, ale kto by tam o nas pamiętał
;) ;) Napisz nam jakie leki bierzesz.

Mozesz tez sprobowac Valerin Sen (czasem jem przed nocą), on zawiera:
1 drażetka zawiera standaryzowane wyciągi z:
- korzenia kozłka lekarskiego 100 mg,
- ziela melisy 25 mg,
- szyszek chmielu 25 mg
oraz magnez 30 mg
Zawiera cukry

Więc bez dziurawca ;)
magdalenabmw

przez namiestnik 15 wrz 2009, 01:29
A tak przy okazji to zawartość dziurawca może sprawić, że łatwiej wpadniemy w zespół serotoninowy szczególnie przy przedawkowaniu SSRI/SNRI. Czyli będzie za dużo szczęścia, że aż źle i niebezpiecznie.

---------------
informacja nieautoryzowana naukowo ;)

przez magdalenabmw 15 wrz 2009, 02:21
Brałam kilka miesiecy Asertin (asentra) z grupy SSRI (moze dodam- jest to grupa lekow, ktorych zadaniem jest wychwytywac 'hormony szczescia' w mozgu, abysmy czuli sie lepiej ;) ) i musze przyznac ze wystrzegalam sie dziurawca, lepiej nie ryzykowac.
magdalenabmw

przez eliczek 15 wrz 2009, 08:27
brałam Xetanor, a od piątku Remirta ORO. na tym pierwszym była informacja, że nie wolno dziurawca, ale na tym drugim nie mogę nic takiego odczytać;/

przez Donkey 15 wrz 2009, 09:08
Zaczyna sie dosc milo- oby taki byl caly!
Buziaki dla wszytskich.

przez Korba 15 wrz 2009, 09:44
U mnie też całkiem miło, przespana nocka, wczesna pobudka i wreszcie załatwiłam sprawy w urzędzie, czyli złożyłam wniosek o paszport, hehe, 3 tygodnie tam szłam :mrgreen:
Korba

przez agaska 15 wrz 2009, 14:56
Witam po dluzszej przerwie tak w ogole. U mnie zalezy kiedy zalezy co i zalezy jak. Jest lepiej, nie moge powiedziec, ze nie. Ale i sie pietram jak nie wiem obecnym stanem mojej szyi (wiecej w temacie hipochondrii, wiec sie nie bede rozpisywac). Dzis zaliczylam miejsce, ktorego sie boje panicznie, uff, udalo sie. Jutro czeka mnie wizyta u lekarza w sprawie szyjki. Mam nadzieje, ze to tylko wezly chlonne i alergia... Albo zatoki, ktore chyba mam troszku zapchane. Guzow, cyst, tluszczakow, chloniaka czy ziarnicy to ja sobie nie zycze. W ogole zadnej choroby ciezkiej sobie nie zycze. Bleeee. Pomarudze wam tu troche, moge, nie? :P Olejcie, albo kopnijcie mnie w zadek :P Anyway... Od przeszlo tygodnia sie nie wysypiam. Nie wiem, to chyba przesilenie jesienne. Albo te skoki cisnienia i temperatury, ze w ciagu dnia jest 22C, a w nocy 5C. Zaczelam terapie u psychologa, swietna babeczka. Naprawde zrobila na mnie wrazenie. I to w 100% pozytywne.
Glowa mnie troche boli, ale to ze zmeczenia pewnie. W ogole od kilku dni miewam taki dziwny ucisk na ciemie albo skronie. Ale cooo tam... Dzis jestem tak szczesliwa, ze udalo mi sie zaliczyc te straszna miejscowke, ze ahhhh! :mrgreen:
Be the change you want to see in the world

Sortuj wg