Mój dzisiejszy dzień

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Mój dzisiejszy dzień

przez keram 16 gru 2008, 01:52
spędzam kolejne nocne godz na swoja praca dyplomową...;/ ale zle nei jest:D
"Dopóki walczysz, jestes wygrany"

przez scrat 16 gru 2008, 03:52
człowiek nerwica napisał(a):Ja już nie wytrzymam:(co mi jest?

Jak dla mnie to objawy somatyczne nerwicy. Serce to mięsień a nie balonik, nie pęka tak po prostu. Ile razy dawałeś innym swoim mięśniom wycisk - i jakoś nic się nie stało. Nasza psychika ma ogromny wpływ na zachowanie ciała - to tak ogólnie, poszukaj w sieci pod hasłem układ współczulny, reakcja fight-or-flight...
Przyjaciel forum

przez Gosiulka 16 gru 2008, 09:28
Fear, No-spa nie jest lekiem przeciwbólowym tylko rozkurczającym Tak samo jak ty mam refluks i na samym początku zażywałam No-spę Zazwyczaj na choroby żołądka czy dwunastnicy łyka się to Controloc też brałam który bardzo mi pomógł no i oczywiście wspomniana gastroskopia nic nie wykazała ;) Ból pleców i duszności jest właśnie powodem tego refluksu To zależy co jesz w danym momencie Treść żołądkowa się przelewa i stąd te duszności i bóle pleców Mnie czasem plecy tak bolą że szlak mnie trafia dlatego musisz uważać co jesz ;) Lekkostrawna dieta powinna pomóc no i oczywiście stosowne do tego leki Nie zapomnij że nie wolno się objadać Do tego też męczy mnie strasznie zgaga która tak piecze że aż na ustach i podniebieniu wszystko czuć Wspomniane przez ciebie odbijanie to nic innego jak złe odżywianie podczas refluksu i dlatego ciebie tak bolą plecy i dusi Jeśli pójdziesz na USG to nic nie zaszkodzi ;) życzę powodzenia i pamiętaj o stosownej diecie ;)
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wojor 16 gru 2008, 11:39
Wczoraj mój lekarz zmienił mi zoloft na alventę. Boję się objawów- skutków początkowych, tym bardziej ,że ostatnio skacze mi ciśnienie. Biorę też propranolol. Mam jakiś lęk przed zmianą leku, chociaż wiem , że zoloft już chyba nie działał na mnie jak kiedyś, a brałam go 3 lata ( z dwoma przerwami po 6 i 3 m-ce).
dzisiaj mam wrażenia jakby mi ktoś włożył do głowy coś cieżkiego , czuję jakiś ucisk jakby w zatokach. dziwne to niepoki mnie bardzo.
Pogoda też w sam raz na depresję i nerwicę. Mam okropny dzień.
Czy ktoś bierze takie leki jak ja? I jak się po nich czujecie?
Pozdrawiam :)
.........nigdy nie jest tak źle , żeby nie mogło być gorzej ani tak dobrze , żeby nie mogło być lepiej.........

przez danuta2543 16 gru 2008, 12:06
A ja czuje się wspaniale Święta tuz tuz nastój świąteczny mi się udziela

przez livin 16 gru 2008, 14:19
He Danuto to super, że czujesz święta ,każdemu powinniem udzielić się ten nastrój. Ja niestety/stety świąt nie obchodze wiec nie wiem jak to jest ;) a co do dnia to dziś odebrałam morfologie i wszystko ok( no mam trochę za gęstą krew, ale babeczka kazała mi pić dużo), więc jakoś dziś funkcjonuje. Jutro psychiatra i zobaczymy jak to będzie, jakoby co to napisze jakie leki mi przepisał i zapytam o poradę. Być może któreś z was brało to co ja dostane jutro ;)

przez Victorek 16 gru 2008, 20:21
Na pewno ktoś z nas brał :) jakikolwiek by lek nie przepisała :)
Śmieje się a sam nie wiem z czego, wczoraj zachwalałem dzień a dziś lipa straszna, nie mogę nawet pisać na klawiaturze bo jakoś dziwnie mi się widzi, nie wiem już co jest kaman, może ja się po prostu prześwietle cały!! chciałbym wiedzieć że lecze się na COŚ konkretnego a ta nerwica to jest jakiś kosmos, nie do przewidzenia ani w czasie ani w miejscu. Dostałem ataku dziś z chwili na chwilę i do tego ogólnie dobrze się czułem i to było o tyle koszmarne że czułem się jakby mnie pierwszy raz to złapało :( czemu to wraca, czemu nie mam w sobie tyle silnej woli żeby to gó.wno zmiażdzyć
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

przez depresyjny86 16 gru 2008, 21:23
Scrat-znalazlem informacje o ukladzie współczulnym i o tej reakcji.i scczerze powiem,ze pare objawów mi nie pasuje:nie mam nadciśnienia a wręcz przeciwnie i nie mam jeszcze innych objawów..Nie wydaje mi sie że psychika moglaby np. spowodować obniżanie cisnienia....i duszności.....najchęytniej cały bym sie prześwietlił ale niestety nie moge tego zrobic........mialem robione RTG płuc i jamy brzusznej.ale tam skupiono się tylko na tym co lekarz napisal a nie na całości obszary zdjęcia............chodż moge sie mylić..........
:)

przez kttq 16 gru 2008, 21:49
hah, a ja jestem na nowych lekach przeciwmigrenowych i paradoksalnie uderzeniowa dawka kofeiny + ergotaminy działa na mnie niemalże rozweselająco, o rozpieraniu energią, optymiźmie i energii do życia nie wspomnę... ciekawe, jak długo to potrwa :roll:

i tylko jeden atak lękowy! ^^

przez milenka 16 gru 2008, 21:53
witam :) nie chcę zakładać nowego tematu więc pozwolę sobie napisać tutaj.
A mianowicie mam nietypową sprawę : zdarza mi się w nocy że podczas snu w pewnym momencie wiem że śpię ( tzn jestem świadoma we śnie że śnię ) i chcę się obudzić i wpadam w tym śnie w panikę ( I POWTÓRZĘ CHOĆ TO DZIWNE ŻE JESTEM W PEŁNI ŚWIADOMA ŻE ŚPIĘ ) no i tak próbuję się obudzić ale nic z tego i jest taki moment że czuję jakby moją głowę coś ściskało z dwóch stron i wtedy się dopiero budzę I TU MOJE PYTANIE MIAŁ KTOŚ KIEDYŚ COŚ TAKIEGO?? ALBO WICIE CO TO JEST?? TO JAKAŚ PSYCHOZA CZY ZABURZENIE NEUROLOGICZNE? CO Z TYM ZROBIĆ?
I need a miracle...
rok zmian... "Chodź ze mną by sens nadać życia krokom..."

przez Fear 16 gru 2008, 22:03
Gosiulko dzięki za pomoc, miło mi że poznałem kogoś o tym samym schorzeniu. Rzeczywiście przeczytałem ulotkę od No-Spa forte i działa rozkurczająco. Tyle że nie wydaje mi się aby to był skuteczny lek na refluks, więc poszedłem do szpitala bo już miałem dość tych bóli. Dostałem przynajmniej diagnozę i bardziej celujące w problem leki. Ostatniej nocy znowu bardzo mnie bolało ale dopiero zużyłem po jednej tabletce każdego z leków. Dzisiaj dzwoniła do mnie moja pani doktór i powiedziała że skoro już diagnoza została postawiona to trzeba jeszcze zrobić gastroskopię. Ciekaw jestem co wykaże. Plecy i klatka piersiowa już prawie mnie nie bolą, za to w dołku pod mostkiem i na wylot do pleców po drugiej stronie jest masakra, szczególnie w nocy. W dzień też boli ale w miarę szybko przechodzi. Co do zgagi, to na długo długo zanim zaczęły się moje bóle na początku grudnia to odbijało mi się często po każdym posiłku, lecz było to moim zdaniem takie normalne odbijanie jak u każdego. Natomiast sporadycznie występowało cofanie się gorzkiego kwasu z żołądka aż do ust, ale takie coś miałem również kilka dobrych lat temu, zresztą z opowiadań wiem że inni ludzie też to mają. A co do diety to bym był ci wdzięczny gdybyś napisała mi co konkretnie można jeść a co nie. Trochę poczytałem w necie ale nie ma to jak praktyka :)

przez wróbelek Elemelek 17 gru 2008, 08:53
:( matko co za stres... za chiwile mam egzamin a czuje sie już tak fatalnie że szok :/ ledwo oddycham kręci mi się w glowie i w ogóle cala drętwieje ie wiem co mi sie dzieje :( masakra :( trzymajcie kciuki, bo ja musze to przetrwać, a niewyobrażam sobie tego narazie :(
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez wojor 17 gru 2008, 09:26
Obawiam się, że mój dzisiejszy dzień będzie taki jak wczorajszy - okropny. Wczoraj wzięłam nowy lek (alvente) i po 8 godzinach zaczęło sie dziać coś dizwnego , głowa mi sztywniała , szczękościsk ból głowy zwłaszcza w okolicy zatok taki ,że nawet nie mogłam mówić, bo ból nasilał się, ciśnienie się podwyższyło. Masakra. Noc jakoś przeżyłam. Teraz jestem w pracy tylko dlatego ,że w domu bałam się zostać sama.Nadal mam strasznie napięte mięśnie twarzy i głowę jak nie moją. W pracy z moimi koleżankami czuje się bezpieczniej.
Pozdrawiam.
.........nigdy nie jest tak źle , żeby nie mogło być gorzej ani tak dobrze , żeby nie mogło być lepiej.........

przez Gosiulka 17 gru 2008, 13:22
Fear, hej przede wszystkim unikaj wszystko co jest związane z miętą (to wzmaga wydzielanie soków żołądkowych) chodzi o cukierki miętowe, napoje a przede wszystkim wszelakiego rodzaju gumy do żucia nawet te owocowe Jeśli chodzi o napoje to nic gazowanego tylko niegazowane i soki. Co do potraw to nie powinno się jeść przede wszystkim grochówek fasolówek itp. Unikaj tak samo kiszonych ogórków i konserwowych, u mnie po konserwowych to tak w plecach dusi że aż ciężko się oddycha tak jakby ktoś mi usiadł na prawym boku tak w okolicy wątroby :? Na początku musisz uważać na potrawy smażone im mniej tłuszczu tym lepiej zresztą na początku powinieneś całkowicie to wyeliminować a póżniej stopniowo dokładać do menu Gotowane potrawy to jest to bo są lekko strawne Jak np. miałam na obiad mielone to inni domownicy mięli smażone a ja gotowane pulpety :mrgreen: Jeśli zażywasz już leki na to to dobrze Jeśli coś zjesz i w tym czasie będziesz czuł ból to sam już zauważysz że tego nie powinieneś jeść ;) Powodzenia
Przyjaciel forum

Sortuj wg