program motywacyjny?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

program motywacyjny?

przez mark123 08 lip 2013, 16:17
Mushroom napisał(a):A długo się uczyłeś gotować?

W zasadzie to nie umiem gotować. Umiem tylko "nieśmiało" ugotować sobie ziemniaki i jeszcze bardziej "nieśmiało" opiec miękkie mięso.

Podtrzymuję zdanie, że drugiej tak leniwej osoby jak ja, to nie ma na świecie. Z umiejętnościami kulinarnymi też jestem chyba jednym z najgorszych.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

program motywacyjny?

przez Pieprz 08 lip 2013, 16:24
W zasadzie to nie umiem gotować.

Nie pytam czy umiesz tylko ile się uczyłeś. Domyślam się że wcale, więc nic dziwnego że nie umiesz.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

program motywacyjny?

przez deader 08 lip 2013, 16:28
Mushroom napisał(a):Sama idea brzmi intrygująco, jestem zainteresowany co z tego wyniknie dalej.
Jedna rzecz mnie zastanawia - punktacja. Jak to ogarnąć? Bo zrobienie osobnej dla każdego to może być zadanie ponad ludzkie siły, a z drugiej strony jak będzie wspólna dla wszystkich to chyba nie do końca uczciwa. Bo np. mam sobie przyznać punkty że się dzisiaj nie pociąłem? Ja się nigdy nie ciąłem i dla mnie to jest takie osiągnięcie jak to że nie zapomniałem oddychać :)

Skoro buka mówi że jest otwarty na koncepcje i pomysły, to oto co myślę na zacytowany fragment:

Na forum są osoby z wieloma zaburzeniami/problemami. Wypadałoby zrobić listę najczęstszych "problemów" jakie mają tutaj ludzie, typu: "wyjście do sklepu"; "cięcie się"; "zrobienie kanapki" - po czym osoby biorące udział w zabawie na początku deklarowałyby z którymi rzeczami mają problem i z którymi przez to chcą "zawalczyć". Może nawet po prostu zostawić samą deklarację, bo stworzenie listy problemów dotyczących forumowiczów na pewno byłoby zadaniem niełatwym; albo lista byłaby zbyt ogólnikowa, albo - gdyby szczegółowa - bliska nieskończoności ;)

Czyli: na przykład, ja "zapisując" się do zabawy, deklaruję że mam następujące problemy z którymi chcę "zawalczyć":

- irytują mnie ludzie w kolejkach w sklepie i w myślach obrzucam ich wyzwiskami i wyobrażam sobie jak ich ciacham maczetą żeby szybciej dotrzeć do kasjerki
- nie lubię poznawać nowych ludzi w świecie rzeczywistym
- mam problem z uzależnieniem od marihuany, mam chęć codziennie zapalić

no i na koniec dnia deklaruję czy udało mi się dokonać "przełomu" w którymś z moich problemów. Punktacja? Jeśli koniecznie chcemy to przekładać na punkty, to moim zdaniem powinna być symboliczna, typu 10 punktów za każdy "sukces", nieważne czy to będzie wyjście do sklepu czy odmówienie sobie jointa, bo dla każdego biorącego udział w zabawie co innego będzie trudne a co innego łatwe. Sensem zabawy powinno być chyba nie "rywalizowanie" punktowe z innymi użytkownikami, co rywalizowanie z samym sobą.

Tak mi się to widzi, ale buka coś mówi że ma tajny projekt więc czekam z zaciekawieniem na ujawnienie :)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

program motywacyjny?

przez buka 08 lip 2013, 23:07
Ta,buka ma tajny projekt i najlepiej niech on wyszystko napisze co i jak a my się zastanowimy,ocenimy,poddamy pod rozwage...tak to nie ma:P

Sensem zabawy powinno być chyba nie "rywalizowanie" punktowe z innymi użytkownikami, co rywalizowanie z samym sobą.

Ja akurat tak mam że myślę to by mnie zmotywowało.Z samym sobą,no cóż moim ideałem jest typ jogina który czerpie energie z kosmosu a każda chwila jest dla niego świętem :8): .Owszem,można na drodze samodoskonalenia taki stan osiągnąć,tak samo jak można zostac milionerem-teoretycznie.
Poczekajmy może zatem na wypowiedzi większej liczby osób w kwesti punktacji-symbolicznej,czy bardziej sportowej.

Jak proponuje przyznawać te punkty,na 3sposoby jednocześnie.
-jak było wspomniane wg.jakiegoś wzorca za wykonywanie podstawowych czynności-sprzątanie,bieganie itd.
-zadanie dnia(dowolne),każdy kibic który zajrzy do wątku ma do dyspozycji 100pkt.które może przyznać wybranemu zawodnikowi,lub je podzielić między kilku.
-zadania tygodnia i miesiąca ustalone w programie za wypełnienie których przewidziane sa konkretne punkty-np.w sierpniu zawodnicy mają za zadanie nawiązać nową znajomość.
Zawodnicy też sami mogą sobie zadawać takie postanowienia-np.codziennie będe robił coś tam i za wypełnianie codziennych postanowień byłaby sztywna punktacja

Pozatym inne jeszcze urozmaicenie mi przyszło do głowy.Żeby wzmocnić ciut presje a jednocześnie nie zostawić zawodników samym sobie przywiduje role tz.opiekunów-takich dobrych forumowych duchów jak nasz deader ;)
Każdy uczestnik ma swojego mentalnego opiekuna.Ten może podsyłać pomysły,zagadywać o realizacje bieżących celów i ogólnie wspierać w walce,jak trener.Oczywiście nie zapominajmy że to zabawa i w zw.z rolą opiekuna nie przewiduje się jakiś wiążących zoobowiązań-jednak taka relacja może przynieść korzyść obu stronom i jest też pierwszym krokiem do pokonania izolacji-sporo osób tutaj nie ma nawet śmiałości żeby wysłać PW.

No i czekamy na kolejnych chętnych-oprócz carlosa,marka123 i berwicka oczywiście ;)

edit.oczywiście można też dać sobie spokój z punktami i traktować to bardziej jako rodzaj zbiorowego pamiętnika

program motywacyjny?

przez Pieprz 08 lip 2013, 23:26
A ten opiekun to inny uczestnik tej zabawy czy nie?
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

program motywacyjny?

przez monk.2000 08 lip 2013, 23:33
Ja się dołączam, mam na co dzień dostęp do Internetu, czasem trudno mi ogarnąć codzienne czynności. Pytanie tylko czy taka zabawa będzie mnie w stanie zmobilizować.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

program motywacyjny?

przez buka 08 lip 2013, 23:38
No myślałem o kimś bardziej ogarniętym i powiedzmy odpowiedzialnym ;)
Gdyby jednak utworzyła się druga grupa bardziej zaawansowana to cemu nie,albo jaby zrobić teamy dwuosobowe,nie wiem,wszystko jest otwarte.
To nie jest przecież zabawa dla mnie(chociaż jak to ma pomóc to moge się zapisać)ale dla tych biednych ludzi którzy i tak marnują czas przy kompie.
Ja będe jakiś czas nakręcał temat,no ale jeśli nikt się na poważnie nie zgłosi to też nie będe robił z siebie wariata.Jak to się mówi,jeśli sam sobie nie chcesz pomóc to nikt ci nie pomoże i ten pierwszy krok trzeba wykonać-niczego za nikogo nie będe robić.

edit.nie widziałem wpisu monka,no skoro mamy już oficjalnie pierwszego zawodnika to pora na serio ustalic zasady gry:]

program motywacyjny?

przez tahela 08 lip 2013, 23:57
ale gotowac to tylko w szkołąch gastronomicznych a tak to wszyscy chyba z zycia sie ucza , bo nie wyobrazam w domu stac i sie uczyc gotowac, czasem ciktos powie jak to zrobic i koniec, gotowanie jest troche jak inwencja twórcza
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

program motywacyjny?

przez deader 09 lip 2013, 08:50
buka napisał(a):Pozatym inne jeszcze urozmaicenie mi przyszło do głowy.Żeby wzmocnić ciut presje a jednocześnie nie zostawić zawodników samym sobie przywiduje role tz.opiekunów

Widziałem coś takiego w "Dexterze", niezbyt dobrze się skończyło :P
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

program motywacyjny?

przez poem 09 sie 2013, 19:54
O, jaki fajny pomysł tylko szkoda, że... upadł? A może jeszcze jest szansa, by odżył? :P
Nie wiem w tej chwili jak to pisze czy naprawde to jest coś warte,w nocy wszystko wydaje się trochę inne,pomysły bardziej soczyste...

Ja zawsze wieczorem to mam pomysły i motywację, tylko jakoś kurde za późna pora jest, by cokolwiek zrobić.

program motywacyjny?

przez buka 09 sie 2013, 22:27
Chciałem ten temat poruszyć na zlocie,będą sprzyjające warunki,może coś wykiełkuje;)

program motywacyjny?

przez poem 09 sie 2013, 23:16
Mam nadzieję :great:
Ja sobie zrobiłam indywidualnie listę zadań, takich drobnych do zrobienia jutro.
tahela napisał(a):ale gotowac to tylko w szkołąch gastronomicznych a tak to wszyscy chyba z zycia sie ucza , bo nie wyobrazam w domu stac i sie uczyc gotowac, czasem ciktos powie jak to zrobic i koniec, gotowanie jest troche jak inwencja twórcza

Ja jakoś szczególnie nie uczyłam się, właśnie tylko z doświadczenia, od dziecka jakieś surówki się robiło albo pomagało mamie przy pieczeniu ciast. Pamiętam też jak uczyłam się kroić chleb, dość wcześnie, dzieciak jeszcze byłam i się bałam :P
Co do jajecznicy to zawsze boję się, że będzie zbyt surowa i wychodzi mi w końcu taka sucha zupełnie. Jajko na miękko też rzadko mi się udaje.

Sortuj wg