program motywacyjny?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

program motywacyjny?

przez buka 08 lip 2013, 02:32
Kurde,dużo tu fajnych ludzi i niewątpliwie bardziej wartościowych od społecznej średniej-o czym świadczy ich duża wrażliwość-a jednocześnie tyle beznadziei.Szkoda trochę na to patrzeć jak się ich życia marnują-chociaż odrazu mówie że nad nikogo się nie wywyższam,jestem w podobnej sytuacji choć moje problemy są ciutke inne niż większości,nawet tutaj.
Tak sobie rozmyślałem-bo ostatnio więcej mnie trochę na forum jak coniektórzy pewnie zauważyli-jak można pomóc komuś kto tej pomocy potrzebuje ale jednocześnie nie chce.Właściwie to nie dokońca nie chce,bo gdzieś w środku zawsze tli się wątłe światło,ale jego-jakby to ująć-próg aktywacji jest na tak niskim poziomie że taka osoba na pomoc z zewnątrz może się tylko zabunkrować w swojej skorupie mówiąc-a dajcie mi spokój,chce zdechnąć-choć tak naprawde chce sie tylko pozbyć cierpienia.
Samemu zmotywować się jest ciężko,nawet osobom nie cierpiącym na żadne nerwice-qurwice,a jak ktoś nam mówi-weź się stary w garść-jedyny skutek jaki wywołuje to wkurwienie o różnym stopniu.
Swego czasu próbowałem sobie zadawać jakieś czynności-typu bieganie,zrobienie obiadu i odnotowywanie w notatniku odpowiednich punktów za nie.Jak można się domyślać cały projekt wziął w łeb po kilku cięższych dniach.

Gdyby jednak wprowadzić tu element rywalizacji(szczególnie dotyczy facetów-nawet ci najbardziej skapciali lubią pykać sobie w różne gry) i jakieś większe tło do naszych działań?
O co chodzi.Zamiast pisać na forum stopniując swoją beznadziejność możnaby to miejsce wykorzystać bardziej produktywnie.
Napisać taki właśnie program motywacyjny w formie gry/zabawy ale jednocześnie całkiem na poważnie.
Nie wiem czy ktoś tu pamięta ( http://demonic-confidence.blogspot.com/)-przewinął się kiedyś na forum motyw,to był taki program powiedzmy podrywania dziewczyn który uczył śmiałości i łamania barier społecznych-podryw miałbyć tylko pretekstem do rozwinięcia swojej osobowości.Wraz z zaliczaniem kolejnych zadań rósł poziom trudności a ci który dotrwali do końca(hehe) stawali się odmienionymi,super pewnymi siebie osobnikami.
By zwiększyć motywacje zadania były wykonywane w parach a raporty z misji opisywane na forum.
Nie chce tego bynajmniej kopiować-dałem taki przykład.
Ktoś średnio-inteligentny napewno się już domyśla do czego zmierzam.Tak,chciałbym wiedzieć czy byłaby mozliwość zaistnienia tutaj podobnego programu i czy znalezliby się zawodnicy(zawodniczki) którzy jeszcze nie utonęli w swoich mentalnych ekstrementach.

Co w programie? Zacznijmy od najprostszych rzeczy,takich jak słynna jajecznica Brevicka.Czyli codzienne czynności dla większości ludzi oczywiste a dla większości z nas niewarte uwagi.
Takie rzeczy jak zrobienie szamy,posprzątanie pokoju,blabla byłyby punktowane.Punktować można też na zasadzie nie zrobienia czegoś-np.nie pociąłem się,nie pierdaliłem głupot na forum;P
Przy końcu dnia raporcik co się udało komu zrobić i podsumowanie w 2-3zdaniach dnia-taki publiczny pamiętnik.

Potem bardziej zaawansowane zadania,typu:poznałem,uśmiechnąłem się na ulicy do kogoś,zapisałem się na zajęcia/kursy,znalazłem prace,hobby
Uczestnicy też sami moga sobie zadawać zadania-np.będe codziennie sobie golił tyłek i za to wydzielam sobie 10punktasów.
Potem oczywiście zadania,na podobnej zasadzie jak w programie powyżej.
Za pewne czynności można ustalić punktacje,część punktów można przyznać do rozdania publice-np.ktoś pisze-a ja dziś wyprałem sam skarpetki-no super,dawać mu 100pkt!! To jest do ogarnięcia.Istotne jest żeby nasi zawodnicy grający o nowe swoje życia czuli wsparcie,doping i zainteresowanie.
Taką mikro namiastką jest wątek 'co wam dziś sprawiło radość',ale na jeden wpis tam jest 10wpisów pt.co mnie dziś wqurwiło.
Można nawet zakłady zorganizować,oczywiście na wirtualne $$$.
Na końcu sezonu zwycięzca oprócz tego że może naprawdę polepszyć swoją jakość życia,dostałby ikonke forumowego life-mastera która byłaby chyba fajniejszym odznaczeniem niż forumowy maruda z dupy:P
Żeby uniknąc sytuacji podziału na lepiej i gorzej sobie radzących wszyscy musząc czuć że tak naprawde już wygrywają biorąc w tym udział,ale można też wprowadzić takie lotne premie,w sensie zwycięzca tygodnia,miesiąca...

Wszystko jest kwestią umowy i konwencji.Ma to być zabawa,gra ale tez zdecydowanie coś więcej.
Nie wiem w tej chwili jak to pisze czy naprawde to jest coś warte,w nocy wszystko wydaje się trochę inne,pomysły bardziej soczyste...
Hehe,chyba nigdy tak się nie rozpisałem,zdecydowanie miękne,albo to starość:p

To jak,znaleźliby się ochotnicy do eksperymentu?Czy same pipki tu siedzą?;P

program motywacyjny?

przez Auman 08 lip 2013, 02:42
"W sumie to ciekawy pomysł" - powiedział koleś od jajecznicy. :)
Auman

program motywacyjny?

przez buka 08 lip 2013, 03:15
jak będzie zaintereowanie to moge poświęcić cząstke mojego czasu na ogarnięcie tematu i poprowadzenie imprezy
o ile jutro nie wstane rano i nie skasuje posta stwierdzając że palona mięta i seler coś zabardzo mnie rozczuliły:P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

program motywacyjny?

przez slow motion 08 lip 2013, 08:01
buka, naprawdę świetny pomysł! Ja jestem chętna!
no i mojego M też poinformowałam o tym.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

program motywacyjny?

przez deader 08 lip 2013, 09:44
Według mnie - pomysł ze sporym potencjałem, bardzo fajny; sama inicjatywa z twojej strony zasługuje na przybicie "piątki" i szacun. Inna sprawa że nie czuję się osobą której byłby potrzebny udział w takich "zawodach" bo na szczęście (tfu, tfu przez lewe ramię, puk-puk w niemalowane drewno) sam daję sobie radę z ustawicznym polepszaniem siebie... Ale pomysł, naprawdę, ekstra, i oby ci z forumowiczów którym taka "rywalizacja" dobrze by zrobiła dostrzegli to i "zapisali się". Trzymam kciuki za powodzenie projektu! :great:
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

program motywacyjny?

przez mark123 08 lip 2013, 12:59
Zabawy typu rywalizacyjnego, od zawsze mój problem, nie bycie najlepszym = porażka, wstyd.

i niewątpliwie bardziej wartościowych od społecznej średniej-o czym świadczy ich duża wrażliwość-a jednocześnie tyle beznadziei

Ja jestem wrażliwy emocjonalnie na swoim punkcie, nie jestem emocjonalnie wrażliwy na problemy innych, jeśli tylko czytam lub słyszę o nich, tak więc z tego i jeszcze pewnych innych powodów jestem mniej wartościowy od średniej społecznej.

(szczególnie dotyczy facetów-nawet ci najbardziej skapciali lubią pykać sobie w różne gry)

No to ja jestem bardziej skapciały niż ustawa przewiduje, bo wstydzę się i nie chcę mi się pykać w żadne gry.

Takie rzeczy jak zrobienie szamy,posprzątanie pokoju,blabla byłyby punktowane.

Jedyna "potrawa", jaką umiem dobrze zrobić, to kanapki.
A w sprzątaniu i ogólnie pracach domowych mam po prostu kiepskie umiejętności.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

program motywacyjny?

przez ladywind 08 lip 2013, 13:08
mark123, napewno jest coś, w czym jestes dobry
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

program motywacyjny?

przez carlosbueno 08 lip 2013, 13:11
a ile punktów dają za obieranie ziemniaków, pokrojenie marchewki i zrobienie zakupów. ;)
Największy Forumowy Maruda

program motywacyjny?

przez mark123 08 lip 2013, 13:12
ladywind napisał(a):mark123, napewno jest coś, w czym jestes dobry

Chyba w nic nie robieniu :pirate:

-- 08 lip 2013, 13:40:42 --

carlosbueno napisał(a):a ile punktów dają za obieranie ziemniaków, pokrojenie marchewki i zrobienie zakupów. ;)

Ja akurat zrobić zakupów dobrze też nie potrafię. Nie odróżniam, który kawałek np. mięsa się bardziej nadaje, który mniej, który jest brzydki, który ładny.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

program motywacyjny?

przez buka 08 lip 2013, 15:46
o kurde,to ja napisałem? :D

Dobra,może jakiś chleb będzie z tej mąki.Z założenia to jest projekt dla takich właśnie osób jak mark123,Berwick czy carlos którzy mają naprawdę podstawowe problemy z ogarnięciem swojej egzystencji,ale nie widze przeciwwskazań żeby zrobić dwie grupy-dla nich i dla osób które jakoś swoje życie kontrolują, chciałyby się bardziej rozwinąć i wypełniać ciut ambitniejsze zadania.

a ile punktów dają za obieranie ziemniaków, pokrojenie marchewki i zrobienie zakupów. ;)

można dla ułatwienia przyjąć że wartość punktów równa się wartości rynkowej danej czynności-tak bardzo ogólnie oczywiście,żeby był jakiś punkt wyjścia-czyli np.za zrobienie zakupów 10zł-10pkt.bo tyle mógłbyś dostać na ręke.

Wogóle to dawajcie śmiało jakieś swoje propozycje,pomysły -to nie jest mój autorski program i w żadnym wypadku go nie zawłaszczam

program motywacyjny?

przez Saraid 08 lip 2013, 15:55
buka, Badzo dobry pomysł z tym wątkiem ,moje uznanie.
Saraid

program motywacyjny?

przez Pieprz 08 lip 2013, 15:57
Sama idea brzmi intrygująco, jestem zainteresowany co z tego wyniknie dalej.
Jedna rzecz mnie zastanawia - punktacja. Jak to ogarnąć? Bo zrobienie osobnej dla każdego to może być zadanie ponad ludzkie siły, a z drugiej strony jak będzie wspólna dla wszystkich to chyba nie do końca uczciwa. Bo np. mam sobie przyznać punkty że się dzisiaj nie pociąłem? Ja się nigdy nie ciąłem i dla mnie to jest takie osiągnięcie jak to że nie zapomniałem oddychać :)

-- 08 lip 2013, 15:59 --

Jedyna "potrawa", jaką umiem dobrze zrobić, to kanapki.

A długo się uczyłeś gotować?
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

program motywacyjny?

przez buka 08 lip 2013, 16:01
Mushroom,mam pewien pomysł,opisze potem-w każdym razie sama punktacja nie jest imo największym problemem,raczej właśnie dopasownie takiego programu żeby jakaś parodia czasem z tego nie wyszła-jak wspomniałeś o tym cięciu

program motywacyjny?

przez Pieprz 08 lip 2013, 16:11
można dla ułatwienia przyjąć że wartość punktów równa się wartości rynkowej danej czynności-tak bardzo ogólnie oczywiście,żeby był jakiś punkt wyjścia-czyli np.za zrobienie zakupów 10zł-10pkt.bo tyle mógłbyś dostać na ręke.

haha dobre podoba mi się. Każdy powinien mieć możliwość zawalczenia o więcej punktów jak uda mu się uzasadnić w jaki sposób czynność miałaby mieć wyższą wartość rynkową niż normalnie.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Sortuj wg