Tatuaże, piercing i inne modyfikacje

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez libertynka 16 wrz 2013, 16:10
też się chcę jeszcze zastanowić, terminy chwilowo mają krótkie, 2tyg, ale wole z tym pochodzić ze 2 miesiące i na koniec roku dopiero zrobić, nie ma co pochopnie lecieć
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez Abbey 16 wrz 2013, 16:25
kupmitrumne, Ophelia, dziewczyny, mam do Was pytanie. Sama robię sobie niedługo (a przynajmniej mam zamiar) snejki, a wszyscy wkoło odstraszają mnie, że potem blizny zostają, niszczą szkliwo i w ogóle. Możecie się wypowiedzieć na ten temat? Bo tak szczerze mówiąc, to średnio wierzę, poza tym okres dojrzewania tak mnie obdarował trądzikiem, że dwie blizny w tę czy w tę... Jeden chooj. :mrgreen:
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

przez Rebelia 16 wrz 2013, 20:11
Moim zdaniem samej będzie Ci ciężko namierzyć odpowiedni kąt przekłucia. Czy źle wpływa na szkliwo? Może źle wpływać. To jama ustna, wszystko, co blisko zębów może je obijać. Blizny - mnie po wszystkich kolcach zostawały małe kropki, nie powiem żeby to przeszkadzało, ale na twarzy może się wyróżniać, zwłaszcza jeśli kolce są źle dobrane, zaczynają migrować, z jakiś względów wdaje się zapalenie (odpowiednia higiena to jedno, ale czasem wystarczają naprawdę niewielkie wpadki z pielęgnacją, żeby dorobić się chociażby zaczerwienienia, które z czasem może się paprać). No i blizny po spapranym kolcu są dość widoczne. Okres gojenia jest mocno indywidualny, dlatego dobrze wybierz materiał (w przypadku mojej kariery to zawsze tytan), nie gmeraj i nawet jeśli coś wygląda na wygojone nie znaczy, że takie jest, no i zdecydowanie labrety ;)

Ryjek jest o tyle newralgicznym miejscem, że może Cię z początku pobolewać. Jest to też miejsce ruchome, dlatego możliwe są różnego rodzaju powikłania.

Jako przykład, wprawdzie niekoniecznie związany z ryjkiem, podać mogę swoje knuckles - z racji tego że miejsce odsłonięte i dość mocno ruchome, miałam spory problem z gojeniem. Nie wspomnę już o zaczepianiu. Po eksperymencie pozostały małe blizny, dwie jasne kropki.

Masz już wybrany sprzęt? Jaki rozmiar kolców, igieł itp? Serio, zastanów się. Nie to, że wątpię w Twoje umiejętności, ale przekłuwanie w trybie solo czegokolwiek na twarzy, co w dodatku ma być symetryczne jest grubszą sprawą.

-- 16 wrz 2013, 20:17 --

z wlosami zawsze kombinowalam, marza mi sie turkusowe

Na studniówce wylądowałam z różowymi herami w ramach eksperymentu. Nawet, kiedy czaiłam się za krzesłami, żeby mnie jaki fotograf nie ustrzelił, i tak było widać kapitalnie różową poświatę :D

Na nowy tatuaż szykuje mi się cięższy projekt. Znajoma eks tatuażystka zaoferowała pomoc w projekcie. Tak mi wyobraźnia pofrunęła, że 1. nie wiem jak to zmieszczę na boku, 2. wolę od razu odłożyć kilogramy forsy, 3. nie mogę się doczekać ostatecznego efektu. No ale pożyjem zobaczym, wiecie że to nie są tanie rzeczy :twisted:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kupmitrumne 17 wrz 2013, 13:10
Vett, Wiesz co powiem Ci tak , ja robiłam sobie sama pępek i szczerze to pępek wyszedł bardzo krzywo , wiec radze Ci iść do dobrego salonu :)

co do szkliwa hmm ja mam kolczyk w języku od 8 lat i nic się nie dzieje .. wiele osób straszy , że sie od kolczyka psują zęby albo ma się paradontozę czy inne gówno , ale to nie prawda :)

śmiało sobie możesz robić pod warunkiem , że przemyślałaś to , ja sobie zafundowała monrose i tak żałuje , teraz mam bliznę paskudną

przez libertynka 17 wrz 2013, 16:29
dlaczego tatuaże uzależniają? jeszcze nie zrobiłam drugiego a już mam pomysł na trzeci :/
vel veganka

przez Abbey 17 wrz 2013, 16:35
Ależ ja idę do salonu. Najwidoczniej źle się wyraziłam. W życiu sama bym się nie podjęła, bo bym narobiła pisku, a nakłucia żadnego :P

-- 17 wrz 2013, 16:37 --

Nie żebym się bała, bo inaczej nie kręciłyby mnie kolczyki czy tatuaże, ale takie rzeczy należy oddać do roboty profesjonalistom.
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

przez Tyrr 17 wrz 2013, 19:03
veganka napisał(a):dlaczego tatuaże uzależniają? jeszcze nie zrobiłam drugiego a już mam pomysł na trzeci :/

Mam tak samo :) I w końcu trafiłem na temat dla mnie... biore się do lektury.

Tymczasem, w weekend tattoo konwent w Katowicach, ktoś się wybiera?
"Siadaj koło mnie,
to dla Ciebie jest ławka.
Posłuchaj, jak pięknie o miłości gada,
ten który miłości nigdy nie zazna"
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

przez libertynka 17 wrz 2013, 19:18
Tyrr, ja się nie wybieram niestety. a wiesz coś może o próbach uczuleniowych? chciałabym tego wilka z elementami białymi, a słyszałam, że biały często uczula, robi się wypukły i swędzi, czy praktykuje się coś takiego, że idzie się do salonu i robi kilka kropek w tych kolorach, jakie później mają być w tatuażu? nie chciałabym mieć niespodzianki, przy pierwszym (mały czarny napis) wygoiło się bardzo dobrze, ale przyznam, że od czasu do czasu leciutko swędzi, a minęło już jakieś 3-4 miesiące od zrobienia.
vel veganka

przez Tyrr 17 wrz 2013, 20:03
veganka napisał(a):Tyrr, ja się nie wybieram niestety. a wiesz coś może o próbach uczuleniowych? chciałabym tego wilka z elementami białymi, a słyszałam, że biały często uczula, robi się wypukły i swędzi, czy praktykuje się coś takiego, że idzie się do salonu i robi kilka kropek w tych kolorach, jakie później mają być w tatuażu? nie chciałabym mieć niespodzianki, przy pierwszym (mały czarny napis) wygoiło się bardzo dobrze, ale przyznam, że od czasu do czasu leciutko swędzi, a minęło już jakieś 3-4 miesiące od zrobienia.

Sam pytałem w studiu jak to jest co do alergii bo generalnie jestem alergikiem i nie chciałem mieć "rybki". Powiedzieli że tylko i wyłącznie czerwony może uczulić, bo zawiera jakiś tam pierwiastek (nie pamiętam który niestety), i jeśli jest się na niego uczulonym to lepiej nie ryzykować. Jutro chyba się wybiore do studia ustalić termin na dokoñczenie dziary to sié spytam dokladnie. Wszystkie inne kolory sa bezpieczne. Mowa o profesjonalnym studiu oczywiscie, jak to jest z robieniem u sasiada "na kolanie" to nie wiem.
Co do gojenia - to normalne. Naskórek goi sie szybko, srodek duzo dluzej. Nawet do pol roku z tego co mi gadali. Chociaz z drugiej strony ja mam 2 miesiace po i kompletnie nic mnie nie swedzi. Jak cos zawsze mozesz podskoczyc do swojego studia i spytac o co chodzi :)
Sorry za polskie znaki ale kot mi cos z klawiatura zrobil
"Siadaj koło mnie,

przez libertynka 17 wrz 2013, 20:13
Tyrr, jak będziesz to spytaj o biały, chciałabym na kolorowym podkładzie białe kreski zrobić, nie bezpośrednio na skórze (taki jak uv) tylko coś na tej zasadzie http://www.remistattoo.com/gallery2/dow ... Tattoo.jpg widać, że użyty biały tusz.
jasne, że profesjonalne studio, będę robić w Blackstarze w wawie :) ale będę tam dopiero w listopadzie ustalać termin na grudzień/styczeń.
vel veganka

przez Tyrr 17 wrz 2013, 20:14
veganka napisał(a):Tyrr, jak będziesz to spytaj o biały

Nic mi wtedy o bialym nie gadali wiec watpie ze moze byc z nim jakis problem. Ale zapytam (o ile nie zapomne ;) )
"Siadaj koło mnie,

przez libertynka 17 wrz 2013, 20:16
gdzieś na forum czytałam, że parę osób miało problem, tam gdzie było białe to było wypukłe, a wszystkie inne kolory płaskie. ja też oczywiście spytam swoich, ale za miesiąc.
vel veganka

przez Tyrr 17 wrz 2013, 20:20
Osobiscie mam bialy w 2 miejscach i nie mialem z nim zadnego problemu
"Siadaj koło mnie,

przez libertynka 17 wrz 2013, 20:22