Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez L.E. 18 lis 2012, 11:39
"Księga legend karpackich"
Strasznie, strasznie, strasznie chcę w góry :!: :!: :!:

-- 18 lis 2012, 17:27 --

Mój tata dał mi kasę na imieniny i zostawił w Empiku :D
Dorobiłam się "Efektu Lucyfera" i "Inteligencji emocjonalnej".
Teraz tylko potrzebuję więcej czasu :mrgreen:
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez wiejskifilozof 21 lis 2012, 21:48
James Patterson Piąty Jeździec Apokalipsy -cykl Kobiecy Klub Zbrodni .Fajne :D

przez Bianka78 24 lis 2012, 00:31
Mój top z ostatniego półrocza:

1. "Homo Bimbrownikus" Andrzej Pilipiuk -chwilami nawet się pośmiałam, więc warto było przeczytać.

2. "Ręka mistrza" Stephen King - dla mnie arcydzieło gatunku, po prostu :brawo: :brawo: :brawo: . A przemyślenia Wiremana :uklon: .

3. "Eragon" i pozostałe części, Christopher Paolini - moje klimaty, jakby się grało w niezłego RPG-a.

4. superlekkie i relaksujące kryminały Darii Doncowej.
Bianka78

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wiejskifilozof 24 lis 2012, 19:37
Ja też czytam Pilipiuka , lubię Aparatus i Operacja Dzień Wskrzeszenia

przez Hans 24 lis 2012, 19:49
"Pożegnanie jesieni" Witkacego, ciężko tę książkę opisać. Opisy, język, tematyka i wątki to po prostu przejaw geniuszu autora w najczystszej formie.
Feed your head
Feed your head

przez Bianka78 24 lis 2012, 20:02
detektywmonk
Mówisz, że dobre? To się skuszę, bo tak naprawdę dopiero odkryłam Pilipiuka i mam chrapkę na więcej.
Bianka78

przez wiejskifilozof 25 lis 2012, 10:32
Bianka78 napisał(a):detektywmonk
Mówisz, że dobre? To się skuszę, bo tak naprawdę dopiero odkryłam Pilipiuka i mam chrapkę na więcej.

Czasem , trudno czytać , bo Pilipiuk dodaje , dużo własnych poglądów politycznych .

przez Vian 26 lis 2012, 15:42
Życie Pi
Mimo, że to w dużej części książka religijna i autor co rusz nabija się z agnostyków, to jednak kawał solidnie napisanej, dobrej literatury. Polecam.

Natomiast nadziałam się na coś, co się nazywa "Miecz Shannary" - spodziewałam się może nie jakiegoś dzieła, no ale przygodowej fantastyki, która wypełni czas w autobusie. Nie dość, że okazało się to książką dla dzieci na poziomie tego Eragona powiedzmy, to jeszcze to plagiat "Władcy pierścieni". Co za dno. Jedna z niewielu książek, których nie dałam rady doczytać do końca. Nie polecam.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez Bianka78 26 lis 2012, 21:32
Vian a czytałaś WSZYSTKIE części Eragona? Bo pierwsza jest faktycznie trochę naiwna, ale według mnie im dalej, tym lepiej. No ale każdy ma oczywiście swoje zdanie i de gustibus non est disputandum.
Bianka78

przez Aranjani 26 lis 2012, 21:39
Koontz dla mnie rządzi ;)

Ale gorąco polecam książkę (może z racji swojego "zboczenia" ) "Mój przyjaciel Henry" Nuali Gardner... ostatnio miałam okazję przeczytać. Piękna opowieść o przyjaźni chłopca cierpiącego na autyzm z psem... historia o przyjaźni, miłości i o niesamowitej terapii z udziałem niesamowitego psa.
Aranjani

przez Vian 26 lis 2012, 22:02
Bianka78 napisał(a):Vian a czytałaś WSZYSTKIE części Eragona? Bo pierwsza jest faktycznie trochę naiwna, ale według mnie im dalej, tym lepiej. No ale każdy ma oczywiście swoje zdanie i de gustibus non est disputandum.

Część pierwszej (do końca nie dobrnęlam) i chyba całą albo prawie całą drugą. Mówiąc szczerze nie wiem nawet, ile ich jest, bo jakoś do kolejnych jednak nie czuję się zachęcona... I tak lepiej mi poszło niż ze "Zmierzchem" - tam dobrnęłam do polany, na której E... dward? zaczął się świecić i zmiękłam do końca. :lol: Do pozostałych nikt mnie nie przekona.

Tzn abstrahując od faktu, że to dla młodszych czytelników - teraz czytam Pottera i jak to porównuję do Eragona czy Shannary, to niebo a ziemia, we wszystkim: w sposobie narracji, w bohaterach, w fabule. Potter to porządnie napisana, przemyślana i przede wszystkim twórcza, pomysłowa literatura, Eragon... no to nie ta klasa po prostu... Niby Rowling zebrała najbardziej oklepane motywy związane z czarodziejami jakie tylko się da, ale połączyła je w taki sposób, w jaki nikt wcześniej i wyszła jej dynamiczna, spójna, oryginalna seria. W sumie mnie samą to zaskoczyło, bo spodziewałam się, że jednak będzie mnie to nudzić. A tu suprise. A Eragon..? Coś z Władcy Pierścieni, coś z Gwiezdnych Wojen... Źli są generalnie źli i brzydcy, dobrzy są dobrzy i ładni, dobrzy walczą o miłość i sprawiedliwość, źli o panowanie nad światem... Eee...
Suman... ;-)

W poszukiwaniu swojego lekkiego, przygodowego czytadła zabieram się za "Złotą królową" Wolvertona, zobaczymy, jak będzie tym razem. :)
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez Bianka78 27 lis 2012, 09:50
Vian no to daj znać jak tam Wolverton.
Ja właśnie skończyłam "Moje różne światy" Pearl S. Buck. Ciekawe. Uświadomiła mi, jak niewiele wiedziałam o Chinach.
Bianka78

przez Vian 27 lis 2012, 15:02
Bianka78, Buck jest świetna!
Ja czytałam ostatnio fabularyzowaną biografię Pearl Buck autorstwa Anchee Min, też polecam, tylko tytuł mi wywiało z glowy, jak sobie przypomnę to dopiszę. Ładnie pokazuje przemiany w Chinach od cesarstwa do rewolucji kulturalnej z perspektywy zwykłego człowieka.

O, znalazłam w guglu - Perła Chin.
Lisbeth Salander

przez aperecium 27 lis 2012, 17:55
Przyniosłam wczoraj z biblioteki tomik e.e. cummingsa (mój ulubiony poeta) oraz tom jego listów. A także dzienniki Isherwooda (pierwszy tom), 'Inny Kraj' Baldwina (znowu) i 'The Names' DeLillo (nie znam polskiego tytułu). Parę dni temu przeczytałam też po raz kolejny 'Nie Opuszczaj Mnie' Ishiguro. Słucham też namiętnie (wciąż) audiobooków Harry'ego Pottera. :)
aperecium

Sortuj wg