Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Bonus 25 lip 2012, 14:33
Jest bardzo wiele książek z dziedziny kryminalnej, thrillery psychologiczne, horrory i najlepszymi autorami są amerykanie, ale dobrzy są też europejscy autorzy. Ostatnio skandynawscy autorzy wydają swoje powieśći kryminalne i są świetne!
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

przez Adam Smith 25 lip 2012, 14:42
Jest bardzo wiele książek z dziedziny kryminalnej, thrillery psychologiczne, horrory i najlepszymi autorami są amerykanie, ale dobrzy są też europejscy autorzy.

Też uwielbiam czytać kryminały , ale nie mogę się zgodzić , że najlepszymi autorami są amerykanie ;) według mnie nic nie przebije starego angielskiego kryminału , czyli takich autorów jak Arthur Conan Doyle i Agatha Christie , w końcu ich bohaterowie tacy jak Sherlock Holmes i Herkules Poirot do dziś są najbardziej znanymi detektywami , a książki zostały wydane ponad 100 lat temu ;)
Adam Smith

przez Bonus 25 lip 2012, 15:28
No tak, ale mi chodzi nie tylko o kryminały, ale też o thrillery i horrory, a z tej dziedziny najlepsi są amerykanie. To w Stanach Zjednoczonych narodziły się świetne horrory i nie tylko książki, ale też filmy. Amerykanie są najlepsi w horrorach, a społeczeństwo tego kraju kocha horrory i tam ludzie chętnie czytają taką literature i chodzą do kin. Oni po prostu lubią się bać, a częściej kobiety lubią czuć strach filmowy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wiejskifilozof 25 lip 2012, 18:09
Kryminały, dobre piszą , też Szwedzi .

przez Bonus 25 lip 2012, 18:42
Szwedzi i Finowie ostatnio zasłyneli w powieśćiach kryminalnych, a często autorkami są kobiety z tych krajów. Rosyjskie powieści kryminalne są też ciekawe...

przez frustrated 25 lip 2012, 19:03
co do kryminalow, Harlan Coben pisze bardzo dobre powiesci
zdrowymozg.pl

przez shinobi 25 lip 2012, 22:29

przez wiejskifilozof 27 lip 2012, 09:59
frustrated napisał(a):co do kryminalow, Harlan Coben pisze bardzo dobre powiesci

A , ja kończę Krótka Piłka

Co do rosyjskich , czytam Aleksandra Marinina , w domu mam Czarna Lista .

przez greorius 06 sie 2012, 23:24
A ja polecam Buszującego w Zbożu i Forresta Gumpa :)
The more you'll dress up the more fun you'll have.

przez shinobi 06 sie 2012, 23:32
greorius, lubisz "Buszującego w zbożu", to bardzo polecam: J.Kirkwood "Dobre chwile - złe chwile", podobny, młodziezowy klimat.

przez psyche_ 07 sie 2012, 13:36
"Buszujacy w zbozu" to niebezpieczna lektura, w pewnym okresie mojego zycia mocno utwierdzila moja fobie spoleczna i niechec do ludzi. Tylko ostrzegam :)

przez wiejskifilozof 09 sie 2012, 18:16
psyche_ napisał(a):"Buszujacy w zbozu" to niebezpieczna lektura, w pewnym okresie mojego zycia mocno utwierdzila moja fobie spoleczna i niechec do ludzi. Tylko ostrzegam :)

Dla mnie , za późno na ostrzeżenie , już po lekturze . :D

przez aperecium 09 sie 2012, 19:14
Dla mnie Buszujący w Zbożu był wielkim rozczarowaniem. Ile ja się nasłuchałam dobrego o tej książce, przeczytałam w jeden wieczór i po ostatniej stronie myślałam tylko 'ale jak to? to już?' cały czas czekałam na przewrót, punkt kulminacyjny, bo wydawało mi się, że prowadzona narracja właśnie do tego zmierza. Wiem, że wielu wskazuje, że spotkanie z siostrą (o ile dobrze pamiętam) było tym momentem, ale dla mnie to było za mało. Być może byłam za młoda, ale jakoś nie ciągnie mnie by spotkać się z tą lekturą ponownie. Nie zrobiła na mnie wrażenia wtedy to pewnie już nie zrobi. Absolutnie nie ujmuję niczego Salingerowi, ani samej książce. Akceptuję jej miejsce w gronie klasyków literatury, jest całkiem zgrabnie napisana i wydaje mi się, że rozumiem jej koncept, natomiast ja czułam olbrzymi niedosyt po jej przeczytaniu.
aperecium

przez Snejana 09 sie 2012, 22:11
Tomcio Nerwica napisał(a):według mnie nic nie przebije starego angielskiego kryminału , czyli takich autorów jak Arthur Conan Doyle i Agatha Christie , w końcu ich bohaterowie tacy jak Sherlock Holmes i Herkules Poirot do dziś są najbardziej znanymi detektywami , a książki zostały wydane ponad 100 lat temu ;)

chociaż raz się z bratem zgodze :lol:
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

Sortuj wg