Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

zbliża się rok szkolny, a więc zamówiłam książkę:

przez przędka 09 sie 2007, 21:29
LIFE IN JOKEs - spodziewam ,że nauczę się kilku cennych dowcipów i jak będzie trzeba użyję je w klasie; tj książka z 1990 roku, ale powinna być dobra i cała w engliszu !!! tę książkę napisał prof. Mariusz Misztal; może kiedyś Wam napiszę jakiś żarcik!!!
trawa usycha więdnie kwiat, lecz słowo Boga naszego trwa na wieki

przez MichałPe 10 sie 2007, 17:45
Hej, mam pytanie. Czy czytał ktoś książki Zygmunta Krzyżanowskiego? Właściwie przypadkiem kupiłem jedną z jego powieści, "Powrót Munchhausena" (zainteresował mnie tytuł gdyż lubię postać barona Munchhausena) i powiem szczerze, że była to jedna z najlepszych rzeczy jakie przeczytałem w życiu. Tak poetyckiego i lekkiego języka nie widziałem jeszcze u nikogo! Normalnie miód na moje serce, niektóre zdanie mogę czytać po kilkanaście razy, wciąż zachwycając się ich konstrukcją i urodą. Czytałem gdzieś że Krzyżanowski porównywany był do Kafki i Gombrowicza (żył mniej więcej w tych samych czasach, w Rosji), ale jego książki jakimś dziwnym trafem dopiero teraz zostały odkryte. Wiem, ze wyszły w Polsce jeszcze jego dwa zbiory opowiadań, czytał może ktoś?

przez MadLuki 10 sie 2007, 20:39
LEM Stasiu, mój mistrz numero uno ( Polecam wszystko !!! ;) )

Kapuściński Ryszard ( jak wyżej )

Pozdrawiam :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez moczymordka 10 sie 2007, 20:50
a ja bardzo gorąco polecam wam Cortazara! Szczególnie Opowiadania zebrane tom 1 i 2. Jęsli lubicie surrealizm i abstrakcyjne poczucie humoru to powinno się wam spodobać :) jak dla mnie super :)

przez korres1 10 sie 2007, 22:21
MichałPe napisał(a):Hej, mam pytanie. Czy czytał ktoś książki Zygmunta Krzyżanowskiego? Właściwie przypadkiem kupiłem jedną z jego powieści, "Powrót Munchhausena" (zainteresował mnie tytuł gdyż lubię postać barona Munchhausena) i powiem szczerze, że była to jedna z najlepszych rzeczy jakie przeczytałem w życiu. czytał może ktoś?

Nie, ale aż sięgnę z ciekawości i podzielę się wrażeniami :D
Ale kto będzie trzymał straż nad strażnikami?

przez MichałPe 11 sie 2007, 02:15
MadLuki napisał(a):LEM Stasiu, mój mistrz numero uno ( Polecam wszystko !!! ;) )

Popieram jak świat długi i szeroki, ten człowiek to był geniusz jakiego w tym kraju nie było!

Bodajże "Niezwyciężony" zaczyna się sceną powolnego włączania się komputera pokładowego rakiety do rozpoczęcia manewru hamowania i wybudzenia załogi ze stanu hibernacji. Rozwala mnie to po prostu, nie wiem jak można w tak piękny sposób pisać o technicznych niuansach. Po prostu poezja, uwielbiam to!

przez Jan Nowak 15 wrz 2007, 21:10
A cóż ja mógłbym polecić?
Otóż polecam każdą z książek Paulo Coelho..
Uważam tego człowieka za geniusza, który uchwycił sens swojego życia i zamknął go w swoich książkach..

Szczególnie polecam "Alchemika"
To książka która nastawia optymistycznie i pomaga przezwyciężyć przeszkody jakie stają nam na drodze do celu.

Do tego jeszcze lubię czytywać wspomnienia wojenne. Właśnie jestem w trakcie "Dziewczynki w czerwonym płaszczyku" Romy Ligockiej
Książka świetna, ale momentami przytłaczająca. Opowiada o traktowaniu Żydów podczas wojny.

Kiedyś czytałem dużo literatury amerykańskiej, ale doszedłem do wniosku, że wszystkie te książki są pisane jakby pod jeden scenariusz. Wszystko można przewidzieć. Z całym szacunkiem dla czytających, mam tutaj na myśli właśnie Grishama, Kinga czy Ludluma.
Przecież jesteśmy tacy młodzi, tacy młodzi, ludzie nam tego nie wybaczą.. ą..

przez Jovita 16 wrz 2007, 22:41
ja polecam poradnik ''psychoterapia dla pacjenta" !!
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez slitzikin 18 wrz 2007, 22:25
Chciecie dobrą, dynamiczną, ciekawą i pouczająca literaturę, napisaną prostym, ale nie prostackim językiem?

Polecam Sergiusza Piaseckiego - Trylogię Złodziejską - pierwsza część Jabłuszko.

Naprawdę, naprawdę warto. Mało znany a dobry pisarz. A jak się dowiecie, że jego książki to proza autobiograficzna to fiu fiu.

przez maiev 19 wrz 2007, 11:48
A ja jeszcze cosik dodam:
Trylogia owocowa - I. Sowy
Duma i uprzedzenie - J. Austen. - broniłam się przed tą książką a tu taka niespodzianka. :smile:
Terakowska- Poczwarka.
To na razie tyle. :)
"I need a new version of me..."

przez Jovita 19 wrz 2007, 11:53
dżejem napisał(a):Jovita napisał:
''psychoterapia dla pacjenta"

A nie ma wersji "Psychoterapia dla terapeuty"??? To bym bardzo chętnie przeczytała

a nie wiem nie wiem.. ja mam ta ksiazke i jestem zadowolona :mrgreen:
ExModerator

przez Jovita 19 wrz 2007, 16:08
maiev napisał(a):Duma i uprzedzenie - J. Austen. - broniłam się przed tą książką a tu taka niespodzianka.

slyszalam wiele o tej ksiazce ale nie czytalam !!
ExModerator

przez maiev 20 wrz 2007, 17:07
Jovita - no to jak będziesz miała wolną chwilkę i nic lepszego do roboty to ja polecam czytanie tej powieści. Nie uśniesz z nudów. :)

dżejem napisał(a): Miała kobita świetne poczucie humoru

taa to jej trzeba przyznać. ;)
"I need a new version of me..."

przez Goplaneczka 20 wrz 2007, 18:02
Hehe, ja Austen najbardziej lubię "Mansfield Park". Ona w ogóle pisze z niesamowitą klasą, człowiek ma ochotę wbić się w suknię w stylu empire i iść na proszoną herbatkę ;) W niczym nie przypomina to historycznych romansów-styl ma lekki i dowcipny.
Goplaneczka

Sortuj wg