Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez acherontia-styx 21 paź 2016, 19:12
Marek Hłasko - Wilk.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez platek rozy 25 paź 2016, 08:18
Aktualnie:

W swej reporterskiej książce „Lalki w ogniu” dziennikarka „Rzeczpospolitej” i podróżniczka Paulina Wilk daje czytelnikom zaskakujący obraz Indii. Z jednej strony medialny symbol azjatyckiego boomu, indyjski tygrys, zdumiewa gospodarczym potencjałem i uwodzi egzotycznym urokiem. Z drugiej to społeczeństwo wciąż podzielone na panów i służących, rządzone przez skrywane namiętności i tysiącletnie przesądy.

Kraj, w którym politycy są posłuszni astrologom, geniusze chodzą bez butów, a miliony dziewczynek znikają bez wieści. W „Lalkach w ogniu” te dwa światy przenikają się. Autorka zagląda Hindusom do garnków, łóżek i serc. Wyjaśnia, jak załatwia się sprawy najbardziej przyziemne i najintymniejsze. Gdzie myją się miliony ludzi, którzy nie mają łazienek. Jak pójść na randkę w kraju, w którym za przedmałżeńską miłość grozi śmierć. Czym nakarmić gości, by nie wywołać wojny religijnej.
Książka dzięki sugestywnemu stylowi Pauliny Wilk zapiera dech swą obrazowością i magią. Równocześnie dla wszystkich, którzy wybierają się eksplorować ten egzotyczny kraj, stanie się nieocenionym przewodnikiem po meandrach tej fascynującej kultury.

Świetnie napisana, wciągająca i mądra książka o obcowaniu z Indiami, które niczego nie ukrywają – odsłaniają całe piękno i nędzę istnienia. Paulina Wilk znakomicie wciela się w rolę wrażliwej i spostrzegawczej przewodniczki.

Wojciech Jagielski

Bardzo wciągająca lektura opowiadająca historię niezwykłego kraju w niezwykły sposób. Wiernie oddany obraz panujących zwyczajów, szczegółowe opisy postaci, kultury miejsca oraz prawdziwego oblicza Indii, nierzadko tragicznego. Plastyczny język pobudza wyobraźnię i płynnie przenosi czytelnika w poszczególne miejsca i sytuacje. Mimo dużej ilości poruszanych tematów oraz wyczerpujących opisów – proporcje dobrane są idealnie. Książka z powodzeniem może służyć jako przewodnik po Indiach, ponieważ pokazane są oczami osoby, która zna ten kraj i bardzo dobrze go rozumie. Nie mogłam się oderwać – żałuję, że skończyłam!

Martyna Wojciechowska

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez wiejskifilozof 25 paź 2016, 09:01
Mnie wciągnęła Santa Montefiore Córka Pszczelarza.Podobała mi się zwłaszcza akcja w latach 70 i 90.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez platek rozy 01 lis 2016, 10:06
Aktualnie:
Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Kryminał sensacja Thriller.

Kontynuacja trylogii Millennium Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza.

Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael zaczyna pracę nad sensacyjnym artykułem, który może uratować jego karierę.

I podoba mi się o wiele bardziej niż Millenium Larssonowe.Jest dynamiczna i nie ma takich przynudnawych opisow ktore niestety Larsson stosował a które mom zdaniem w thillerach tego typu sa zbędne.

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

przez zetkajan 01 lis 2016, 11:33
Hej, czytał ktoś nowego Harrego Pottera? Przymierzam się do kupna :)

przez platek rozy 01 lis 2016, 11:35
zetkajan, Nie i nie zamierzam bo po pierwsze to nie ta autorka pisala a dwa to scenariusz a takie rzeczy do czytania mnie nie kreca.
Pottera Rowling czytalam cala serie iles lat temu i jest ok.

przez acherontia-styx 01 lis 2016, 14:02
Ewa Woydyłło - Bo jesteś człowiekiem. Żyć z depresją, ale nie w depresji.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez wiejskifilozof 02 lis 2016, 10:10
platek rozy napisał(a):Aktualnie:
Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Kryminał sensacja Thriller.

Kontynuacja trylogii Millennium Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza.

Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael zaczyna pracę nad sensacyjnym artykułem, który może uratować jego karierę.

I podoba mi się o wiele bardziej niż Millenium Larssonowe.Jest dynamiczna i nie ma takich przynudnawych opisow ktore niestety Larsson stosował a które mom zdaniem w thillerach tego typu sa zbędne.
Czytałem.Dobra,a bawet świetna.

Obrazek

przez acherontia-styx 06 lis 2016, 12:30
Jojo Moyes - Kiedy odszedłeś.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez wiejskifilozof 07 lis 2016, 10:19
Robin Cook Nano i chyba będzie tom 3.Bo,trzeba znaleźć PIA Grazdani.

przez dorcia16 08 lis 2016, 13:09
Lalki w ogniu - super książka polecam.

przez Malarz cieni 08 lis 2016, 20:15
Teraz czytam biografię Roberta Enkego, piłkarza, który chorował na depresję i popełnił samobójstwo. Zawsze myślałem o sportowcach jako o silnych psychicznie ludziach, a tutaj widzę człowieka zmagającego się ze swoimi lękami i muszącego jeszcze grać mecze. Wstrząsająca lektura, mimo iż jestem dopiero w połowie i najgorsze jeszcze przede mną.
Wcześniej: Ramanujan, Robinho

przez acherontia-styx 12 lis 2016, 16:44
Tess Gerritsen - Z zimną krwią ;)

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez wiejskifilozof 14 lis 2016, 19:46
Kochaj i Jedz,Brazyliszku.Fajne i ciepłe.

Sortuj wg